Leki zwiększające emocje i potrzeby,zmniejszające anhedonie

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Lord Kapucyn 25 paź 2013, 13:23
Istnieje czy nie- to niech się o to lekarze spierają. Ale w schizofrenii prostej jest właśnie tylko niedobór dopaminy na szlaku mezokortykalnym, a nie ma nadmiaru w mezolimbicznym(więc nie ma halucynacji, urojeń itp.)- są tylko objawy deficytowe, które w dużej mierze się pokrywają z tym co lubudubu wypunktował w pierwszym poście.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Siding Spring 25 paź 2013, 13:30
ladywind

Jak to ciągle. Podalem prawdopodobna przyczyne. Staram sie jak najmniej myslec o swoich problemach ale skoro caly czas towarzysza to trudno jednak odciagnac od nich uwage.

przez Lord Kapucyn 25 paź 2013, 13:33
To jest paradoks, bo na objawy pozytywne(halucynacje, urojenia) i szeroko pojętą psychotyczność są wskazani antagoniści dopaminy(czyli neuroleptyki), które blokują działanie dopaminy w u. mezolimbicznym, znowu na objawy deficytowe(apatię, anhedonię, spłycenie afektu, emocji) wskazani byliby wyspecjalizowani agoniści dopaminy(ale nie tacy stosowani w ch. Parkinsona) wpływający na u. mezokortykalny.

-- 25 paź 2013, 13:34 --

https://www.google.pl/#q=schizophrenia+ ... st&spell=1

Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ferdynand k 25 paź 2013, 13:37
Dark Passenger napisał(a):To jest paradoks, bo na objawy pozytywne(halucynacje, urojenia) i szeroko pojętą psychotyczność są wskazani antagoniści dopaminy(czyli neuroleptyki), które blokują działanie dopaminy w u. mezolimbicznym, znowu na objawy deficytowe(apatię, anhedonię, spłycenie afektu, emocji) wskazani byliby wyspecjalizowani agoniści dopaminy(ale nie tacy stosowani w ch. Parkinsona) wpływający na u. mezokortykalny.

-- 25 paź 2013, 13:34 --

https://www.google.pl/#q=schizophrenia+ ... st&spell=1

ponoć bupropion tylko na anhedonię wpływa i łączył go tu ktoś z neuroleptykiem
czyli w tych szlakach co trzeba odp poziom dopaminy
Naczelny Użyszkodnik

przez ladywind 25 paź 2013, 13:39
Dlatego tak cięzko się leczy prostą, bo nie ma jak dotąd skutecznego leku na tą chorobę.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Lord Kapucyn 25 paź 2013, 13:39
Bupropion nie jest agonistą dopaminy tylko (N)DRI i w niektórych przypadkach może nasilić objawy wytwórcze i ogólną psychotyczność- ale zdania są podzielone.

Moderator/ R2 - D2

przez zzYxx 25 paź 2013, 13:41
Z tego co tam dosyć niedawno się dowiedziałem z innych for to parę osób, które się wypowiadały w sprawie swoich objawów negatywnych, to po przyjęciu sarkozyny odczuli znaczącą poprawę. Jeszcze wypowiadała się ta osoba, która uczestniczyła w próbach klinicznych nowego leku dedykowanemu objawom negatywnym, który mechanizm działania ma jak sarkozyna (bitopertin). Również odczuła poprawę i tak samo znaczącą jak inni, którzy zażywali sarkozynę, dlatego wątpię, żeby był w grupie placebo. Może coś w tym jest. Prawdziwych agonistów dopaminy jeszcze nie próbowałem. Aktualnie strasznie mam osłabione funkcje poznawcze... często czytanie mi sprawia trudność, jakbym czytał trudne wyrazy :/
The Walking Dead.

przez Ferdynand k 25 paź 2013, 13:43
Dark Passenger napisał(a):Bupropion nie jest agonistą dopaminy tylko (N)DRI i w niektórych przypadkach może nasilić objawy wytwórcze i ogólną psychotyczność- ale zdania są podzielone.

wiem wiem ale daje na dopaminę o to mi chodziło :blabla:
Naczelny Użyszkodnik

przez Lord Kapucyn 25 paź 2013, 13:44
zzYxx, Tu też jest cały temat o sarkozynie-

nowe-odkrycia-w-leczeniu-depresji-przelom-t39357.html?hilit=sarkozyna

-- 25 paź 2013, 13:46 --

Na objawy negatywne nie ma złotego środka i to jest fakt. Pozostają eksperymenty z środkami off-labelowo albo niekoniecznie legalnymi substancjami psychoaktywnymi, albo zgłoszenie się do prób klinicznych nowych leków.

Moderator/ R2 - D2

przez ladywind 25 paź 2013, 13:49
Dark Passenger, a co sądzisz o stabilizatorach jak np tianpetyna czy topiramat?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez zzYxx 25 paź 2013, 13:50
Wiem, że nie ma złotego środka. Po prostu chcę poprawić jakoś swój stan tak, żeby doczekać się tych nowych leków, a nie ciągle siedzieć i gówno za przeproszeniem robić. Kiedyś bez ludzi nie mogłem wytrzymać dnia, a teraz z mało kim gadam. Praktycznie nie przepływają mi przez umysł jakiekolwiek myśli, są bardzo przytłumione - o tym pisał logik. Niefajnie się zrobiło jak dowiedziałem się, co się z nim stało, a tutaj jeszcze nadziałem się na post-przypominajki :/.

edit: A właśnie, na początku zachorowania tianeptyna chyba coś tknęła, może to placebo albo po prostu lepsze dni. Generalnie od wakacji 2k12 jest gorzej. Nawet na forum nie chcę mi się pisać bo mam to gdzieś. Gdyby było tak jak w 2011 (początek) to mógłbym tak żyć i by było dobrze. Podsumowując, nie jest aż tak źle, ale to cholerne zobojętnienie nie pozwala mi brnąć przez szkołe, a jestem na profilu elektronik - tym czym się interesuję, więc powinienem z entuzjazmem zapindalać do tej szkoły. Shit happens >.<

edit2: Próbował ktoś z Was lewodopy?
Ostatnio edytowano 25 paź 2013, 14:00 przez zzYxx, łącznie edytowano 3 razy
The Walking Dead.

przez Lord Kapucyn 25 paź 2013, 13:53
Tianeptyna jest induktorem wychwytu zwrotnego serotoniny(jak nasila zwrotne wchłananie 5-HT to pośrednio rośnie DA), ponadto tianeptyna uwalnia niewielkie ilości dopaminy w jądrze półleżącym i moduluje receptory dopaminergiczne D2 i D3. Wpływa też na receptory glutaminergiczne NMDA i AMPA- stąd działanie neuroprotekcyjne.

Co do stosowania w schizofrenii- ciężko powiedzieć. Były próby łączenia tianeptyny z arypiprazolem(on jest cześciowym agonistą receptorów dopaminergicznych), ale nie wypadly zbyt dobrze.

Moderator/ R2 - D2

przez ladywind 25 paź 2013, 14:29
lubudubu napisał(a):ladywind

Jak to ciągle. Podalem prawdopodobna przyczyne. Staram sie jak najmniej myslec o swoich problemach ale skoro caly czas towarzysza to trudno jednak odciagnac od nich uwage.

Chodziło mi o to, że nie ma sensu się porównywać , że jak mój ojciec taki jest, to ja też taki będę, bo to do niczego nie prowadzi a wpływa na gorszą samoocene samego siebie.

przez khaleesi 25 paź 2013, 14:31
zzYxx napisał(a):Wiem, że nie ma złotego środka. Po prostu chcę poprawić jakoś swój stan tak, żeby doczekać się tych nowych leków, a nie ciągle siedzieć i gówno za przeproszeniem robić. Kiedyś bez ludzi nie mogłem wytrzymać dnia, a teraz z mało kim gadam. Praktycznie nie przepływają mi przez umysł jakiekolwiek myśli, są bardzo przytłumione - o tym pisał logik. Niefajnie się zrobiło jak dowiedziałem się, co się z nim stało, a tutaj jeszcze nadziałem się na post-przypominajki :/.

Gdybym mogła to trochę bym myśli i emocji oddała bo u mnie jest nadmiar :?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Sortuj wg