Leki zwiększające emocje i potrzeby,zmniejszające anhedonie

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez miko84 10 lis 2013, 15:44
zzYxx lamo blokuje glutaminian więc pogarsza funkcje poznawcze. Jak to nie brałeś innych leków, a 8 tyg. brania mirtazapiny? Ten lek obniża kortyzol, człowieku raczej w tym upatruj poprawy funkcji poznawczych. Zawsze na mircie miałem więcej do powiedzenia i większy zasób słów.
miko84

przez tiktalk 10 lis 2013, 15:53
ja już chyba się z nią nie rozstanę flirtujemy od 8 lat, dobrze się z nia dogaduje daje ciepło wieczorem od wielu lat i nie zawodzi nigdy podaje rękę jak potrzebuje, a od niedawna witam się z nią rano
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez miko84 10 lis 2013, 16:01
A właśnie, tak jak pisałeś, przy depresji acetylocholina nie służy. Acetylocholina jest w kontrze do dopaminy. Leki antycholinergiczne (czyli blokujące receptory acetylocholiny) mają działanie dopaminowe.

tiktalk piszesz jak o dziewczynie i dobrym przyjacielu w jednym (marzenia!) :)
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny 10 lis 2013, 17:35
Nie jest mi dobrze w piersiach. Nie wazne co sie dzieje i co leci w telewizji, nic mnie nie obchodzi, A jak siedzialem na studiach to nie rozumialem nic co nauczyciele mowia. Chyba mnie melancholia zlapala, nie jest przyjemnie w tych piersiach. Moze byc wojna, moze sie walic, palic, przed chwila mi korki wysadzilo , nie jestem w stanie zareagowac. Lekarza nie jestem w stanie zmienic, za duzy dysonans, nie dam rady, cos musi mnie wyrwac z tej zawiechy.
depresyjny

przez tiktalk 10 lis 2013, 17:48
depresyjny, spróbuj pobrać suple to może być smieszne jak masz taką armatę anafranil :) zaczynając od omegi żeńszenia hupercyny noopepta choliny jest jeszcze parę rzeczy które mogą pomóc
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez depresyjny 10 lis 2013, 18:09
Ja wiem, ale musial bys mnie zobaczyc. Czerwone policzki, since pod oczami i ta niemoc w piersiach, moze ta armata przedabrza?

-- 10 lis 2013, 18:13 --

z seretonina nie wykluczysz ze moze przedabrzac.
depresyjny

przez NieznanySprawca 10 lis 2013, 18:22
depresyjny, robiłeś sobie ogólne badania lekarskie? wiesz, tarczyca, jakieś niedobory. Czytam Twoje posty i widzę chłopie, że strasznie cierpisz. Dobrze, że masz prace, walczysz. Znaczy wola przetrwania jest. ;) Jeśli chodzi o funkcje poznawcze, o których często wcześniej wspominałeś, to jak tiktalk mówi, nootropy i suple. Ale samo w sobie to za mało. Mózg trzeba wciąż stymulować. Ja na dzień dzisiejszy depresji nie mam, a jest to zasługa zmasowanego ataku na tę cholerę. :mrgreen:

Możecie się śmiać, ale mi na rozwalenie funkcji poznawczych po ciężkim załamaniu nerwowym pomaga m.in. żonglowanie, na początku aż głowa boli, szczególnie z tyłu, jak mięsień po treningu. Ogólnie czynność angażującą obie półkule mózgowe, badania dowiodły, że zwiększa objętość substancji szarej, pogrubia "magistrale" pomiędzy półkulami (lepsza komunikacja), poprawia koncentrację i kreatywność, koordynacje.
No i teraz, jak nachodzą mnie choojowe myśli, to zamiast się w nich zatapiać, od razu łapę piłki, i zaczynam się bawić, to genialnie angażuje inne rejony mózgu do pracy, wyrywa z letargu.
NieznanySprawca

przez depresyjny 10 lis 2013, 19:19
Wiesz badania musze porobic, nawet jutro. Dzieki ze mi przypomniales. Ja niezmiernie sie meczylem bez anafranilu. Anafranil sprawil ze ten bol sie wycofal i jakos wszedl do srodka. To jest namiastka tego co bylo Najbardziej przykro to odczuwam wsrod ludzi. Tak jak by to mnie oddzielalo od nich. Przestrzen. Szczerze mowiac najfajniej podzialalo prerwsze w zyciu podejscie do lekow a mianowicie do mocloxilu, czulem ze jest w punkt ze zapelnia ta proznie. Nawet sobie zasypialem na plecach pamietam. Nie musialem przyciskac piersi do poduszki. Ale szybko przestal tak dzialac. No i to bylo 7 lat temu.
depresyjny

przez zzYxx 10 lis 2013, 22:46
miko84 napisał(a):zzYxx lamo blokuje glutaminian więc pogarsza funkcje poznawcze. Jak to nie brałeś innych leków, a 8 tyg. brania mirtazapiny? Ten lek obniża kortyzol, człowieku raczej w tym upatruj poprawy funkcji poznawczych. Zawsze na mircie miałem więcej do powiedzenia i większy zasób słów.

Cholera, zapomniałem o niej. Przerwa od niej namieszała mi w głowie :?.
The Walking Dead.

przez depresyjny 10 lis 2013, 23:19
Ale suple mozna wdrozyc tak jak mowicie. Libido raczej nie wroci, nie przy franiu ale o poznawczosc mozna zawalczyc. Powtarzam sobie zenszen, omega, cholina, noopept,... zawsze mi wypada cos z tego co bylo wymienione. Chyba ze frania na amili podmienic. To bedzie i nootropowy w jednym.
depresyjny

przez zzYxx 10 lis 2013, 23:38
A, miko - obywatelu receptor, pytanie mam. Czy nie powinienem odstawić kawy? Ona podobno podnosi kortyzol, prawda to?
The Walking Dead.

przez ladywind 11 lis 2013, 00:10
depresyjny, pierwsze co, to wymień ten anafranil na inny lek i lekarza! , po drugie musisz być cierpliwy na nowych lekach. To co masz z tymi piersiami i czerownością na twarzy jest poprostu natręctwem. Napewno Twój obecny lekarz Ci tego nie powiedział, a widac jak byk! Kiedy zmienisz leki, zaczniesz pomału dochodzić do siebie, minie to coś , co masz w piersiach i cała reszta z tym związana. Wiem, że to ciężkie do wykorzenienia, ale prędzej czy poźniej przejdzie.

-- 10 lis 2013, 23:14 --

depresyjny, z suplami sobie daj spokój, chyba, że biroąc je ,poprawią Ci nastrój i zaczniesz wierzyć, że pomagają. Wtedy jest sens brania, bo czytając niektórych potrafią mieć poprawę pijąc melisę czy łykajać wit. C.
Bardziej skup się nad zmianą lekarza i leku na coś o innym mechaniźmie działania, aby od nowa pobudzić receptory do pracy.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez miko84 11 lis 2013, 09:55
zzYxx to prawda, że kawa podnosi kortyzol i jak tylko dasz radę z niej zrezygnować to byłoby dobrze.
miko84

przez Popiół 11 lis 2013, 11:07
Mi kawa czasami potrafi poprawić nastrój, jak popijam sporadycznie np. 3x w tyg. Nasila stres ale jakoś strasznie lękotwórcza to nie jest dla mnie. Oczywiście jak mnie męczy niepokój czy silna depresja, to nie piję bo nawet nie ma sensu.
Popiół

Sortuj wg