Leki zwiększające emocje i potrzeby,zmniejszające anhedonie

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez zzYxx 06 lis 2013, 21:21
I tak nas jest już dużo, wystarczy porozglądać się na innych stronach.
The Walking Dead.

przez Siding Spring 06 lis 2013, 21:25
To po co lek ktory szkodzi? Gdzie tu sens a gdzie logika?

przez Uciekinier 06 lis 2013, 21:38
Są jakieś leki, które pobudzają, ożywiają, zamiast tylko zamulać ? Nie chodzi mi o stan euforii, a coś co chociaż trochę przywróci chęci do życia.
Trudno to zrozumieć
Lecz nic nie daje siły by żyć
Jakaś misterna część
W konstrukcji zdarzeń
Pękła

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Siding Spring 06 lis 2013, 21:45
metylofenidat,wellbutrin, moklobemid , reboksetyna.....alternatywa na zamulajace ssri.

przez depresyjny 06 lis 2013, 23:33
Bylem troche wsrod ludzi. Znowu bol, znowu napiecie. Moj mozg jest zamulony i nie przetwarza jak nalezy informacji z sytuacji spolecznych. Dlatego interesuje mnie nootropowe dzialanie amili. Jutro jade dalej ciagnac temat do doktora. Nie wiem co mam mu mowic zeby on to dobize zrozumial.
depresyjny

przez sylvek 07 lis 2013, 01:07
depresyjny, lepiej byś zrobił jakbyś namówił lekarza na propranolol i dał wiecej czasu anafranilowi. Przynajmniej miałbyś z głowy palenie buraka w towarzystwie a anafranil nie zmuli cie tak jak amitryptylina ktora jest silnym antagonistą H1.

przez rafzap 07 lis 2013, 01:33
zzYxx napisał(a):Ogólnie kiedy brałem Wellbutrin to poczułem różnicę, ale bardzo delikatną i stwierdziłem, że taka kuracja jest bezsensowna (Wellbutrin tani nie jest, da się coś wykombinować tańszego i o podobnym mechaniźmie działania). Różnica była w tym, że przy oglądaniu pewnego meczu byłem delikatnie zaangażowany emocjonalnie. A jakiś tydzień temu, w śnie, poczułem empatię i smutek, o co kuźwa chodzi? :? Struktury odpowiedzialne za procesy emocjonalne zapewne nienaruszone, tylko komórki się chyba nie lubią i nie ma synchronizacji pomiędzy fragmentami tej naszej wadliwej galaretki :?

Co na przykład?
evil boy 4 life

przez depresyjny 07 lis 2013, 01:47
Sory ze tak pisze ale cos dzisiaj nie moge spac. Chyba dobrze ze jutro jade do lekarza, bo cos mi przefazowalo na aktywnosc. Ach to scierwo. Nie chce mi sie juz na nie zloscic.

-- 07 lis 2013, 01:49 --

Ja pierdziele, pozna juz godzina.

-- 07 lis 2013, 08:54 --

Powiem tak, Nie mozna byc szczesliwym jezeli jest sie odcietym od emocji. Leki sprawily ze nie wiem nawet co Panu mowic, ale to nie rozwiazuje problemu. Oddalenie od emocji wcale nie powoduje zabrania objawow somatycznych, ktore maja wejscie bo sa poza moja kontroka.
depresyjny

przez miko84 07 lis 2013, 09:46
miko84

przez Siding Spring 07 lis 2013, 10:03
dzieki

ECT is highly effective. Broader spectrum antidepressants are more effective than ’narrow spectrum’; TCAs, MAOIs are better than > SNRIs (venlafaxine, mirtazapine, duloxetine) > SSRI and other single-action drugs. The superiority of TCA over SSRI antidepressants increases with age.

If antidepressant alone fails, brief augmentation of antipsychotic may ‘kick-start’ response.

ECT is very effective in treating melancholic depression and it may be the first choice (particularly if of benefit in previous episodes). It is not the option of last resort.

No wlasnie...chyba czas przypiepszyc pradem bo widac , ze skutecznosc elektrowstrzasow najwieksza.

Zalecaja tez spozywanie kwasow omega 3. Mialem juz to na mysli jakis czas temu...Jakby ktos mogl polecic jaki preprat bylby najlepszy (wiecie zawartosc tych tluszczy, najlepsza wchlanianialnosc i najlepsze efekty) to prosilbym o polecenie;)

przez zzYxx 07 lis 2013, 10:50
Mi się zdaję, że dobrym źródłem jest olej lniany. Posiada omege 3,6,9 w odpowiednich proporcjach i raczej dobrze jest przyswajalny. No i przy okazji ma DHA. Dobra, czas się jakoś doczłapać do tej szkoły, a sił kompletnie nie ma :pirate:
The Walking Dead.

przez Marek1977 07 lis 2013, 10:54
Głownie leki oparte o dodatnie działanie dopaminergiczne takze dodatkowo -rzadziej solo-noradrenergiczne zwiększają emocjonalnosc,likwidują apatie,anhedonie.
Conscientia est, necesse est

przez depresyjny 07 lis 2013, 11:10
Szkoda Marku ze nie bierzesz amili. Najgorsza jest nieumiejetnosc odwzajemnienia usmiechu 2 osoby nieznajomej. W tym momencie kiedy widze ten usmiech odczucia sa takie ze moge tylko udac. Jestem w swojej klatce sposobu odczuwania.
depresyjny

przez ladywind 07 lis 2013, 11:54
lubudubu, najlepsze są z rekina.

depresyjny, daj czas klomipaminie, jeśli nie podziała spróboj mirty.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Sortuj wg