Leki zwiększające emocje i potrzeby,zmniejszające anhedonie

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez ladywind 29 paź 2013, 17:07
depresyjny, jeśli lek zacznie działać na depresje melancholijną, wtedy poprawie ulegną funkcje poznawcze i pomału zacznie znikać anhedonia ustępując miejsca motywacji i większego czerpania przyjemnosci z drobnych rzeczy. Ale na to potrzeba czasu, ponieważ ten typ depresji nie reaguje od razu na leki.
Tak jak napisał miko84 warto wypróbować któryś z tych leków, gdyż one jako jedyne okazały się najbardziej skuteczne w tym typie choroby.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez zzYxx 29 paź 2013, 17:53
Ostatnie pigułki 45 mg mirty drugiego opakowania, czekam dalej :?
The Walking Dead.

przez miko84 29 paź 2013, 19:08
depresyjny tak, może na to pomóc lek typu amitryptylina lub mirtazapina. U mnie na mircie wróciły emocje, potrafię się wkurzyć kiedy trzeba, jestem bardziej żywy. Wszystkie leki serotoninowe pogarszały to i spłycały emocje oraz przeżywanie życia.

-- 29 paź 2013, 18:12 --

zzYxx czyli zbliża się 8 tygodni? Czy bierzesz mirtazapinę samą i czy brałeś wcześniej lek z grupy SSRI lub inny silnie działający na serotoninę? Jeśli tak, to może to opóźnić zadziałanie mirty. Są badania pokazujące, że branie nawet 5 dni wcześniej leków serotoninowych powoduje mniejsze obniżanie kortyzolu przez mirtę.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zzYxx 29 paź 2013, 21:18
Nie, rok temu brałem tylko stosunkowo niskie dawki crf (15mg mirty, 75 wenli, potem 150 wenli). Teraz sama mirta. Poczekam jeszcze, jak to nie da rady, to niestety ale chyba należę do 20.6, innego wytłumaczenia nie mam. Z ekstrawertyka zrobiłem się antyspołeczny. Nie wiem, może sarkozyna pomoże.

edit: a, no i po glicynie, a raczej po stacku aminokwasowym aktywność i swoboda myślenia w tym rozmowność delikatnie się zwiększa. :?

edit2: No tak, fakt. Spróbuję dorzucić wenlę, od trzeciego dnia 75-tki wrzucę już 150, bo naprawdę - nie mam praktycznie żadnych uboków.
Ostatnio edytowano 29 paź 2013, 21:23 przez zzYxx, łącznie edytowano 1 raz
The Walking Dead.

przez Lord Kapucyn 29 paź 2013, 21:20
zzYxx napisał(a):Nie, rok temu brałem tylko stosunkowo niskie dawki crf (15mg mirty, 75 wenli, potem 150 wenli).

To nie było crf w takim razie, crf to z definicji wysokie dawki wenli i mirty, wtedy zachodzi najwyższy synergizm.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez depresyjny 30 paź 2013, 00:39
Mam wrazenie ze moj mozg nie interpretuje bodzcow emocjonalnych. Drobne rzeczy nie daja mi spac.Wlasciwie ja sie domyslam ze chodzi o te rzeczy, ale zinterpretowac dlaczego one mi nie daja spac nie potrafie.
depresyjny

przez hashim 03 lis 2013, 19:26
testuje/testował ktoś guanfacyne tudzież klonidyne, ewentualnie jakiś inhibitor comt na to?

przez sylvek 03 lis 2013, 20:47
mam w planach przetestowanie klonidyny ale jakos nie moge sie zabrac za jej zalatwienie. Skąd w ogołe pomysl ze moze zadziałać? Spotkałeś kogos komu pomogła czy opierasz sie na teorii ?

gaunfacyna jest ofc lepsza (selektywniejsza) ale jak narazie jest nie do zdobycia chyba ze na drodze importu celowego. Jesli jest skuteczna to mozna sie w to bawic ale jeszcze nie spotkalem sie z tym by ktokolwiek ja uzywal w tego typu zaburzeniach.

przez depresyjny 05 lis 2013, 17:37
Anafranil ma swoj walor a jest nim bezstresowe siedzenie w domu w takim nic nie chceniu, ale jak wychodze z domu i spotykam osoby znajome bol daje o sobie znac.Tak jak mowie, jak by jakas czesc mozgu skrzywiala odbiur rzeczywistosci i to powodowala. Jak bym jeszcze znal przyczyne, czyli mogl podac informacje tego typu co mysle w danym momencie to bo moze by dalo sie to rozpracowac, ale ja nie umiem podac zadnych informacji. Jest to poza moja kontrola. Ale powiedzmy ze jeszcze wierze w anafranil. Dzisiaj troche pocwiczylem, brzuszki, pompki, nie ma mocy moi drodzy, chemia oslabia.
depresyjny

przez Siding Spring 05 lis 2013, 17:41
cholera wie ...moze cos co kwalifikowaloby sie pod zaburzenia osobowosci? sam nie wiem

ale moze tez byc dystymiczne...caly czas jestes w zawieszeniu wiec nie dziwie sie ze masz takie inne odczucia np w kontakcie ze znajomymi....wiem ze nie umiesz tego nazwac , ale ja wiem o co chodzi. U mnie takie jazdy wlasnie wiaza sie z defektem na poziomie uczuc. Po prostu nie czuje wlasciiwie niczego w relacjach z innymi a po za nimi niewiele..to rodzi jedynie frustracje (jedynie co dobrze znam) albo zamyka w swojej glowie jeszcze bardziej...przy tym intelekt, energia zyciowa pozostawia wiele do zyczenia...nie no to jest wlasnie taki stan zombie...nawet pojscie z psem to pies mnie czasem prowadzi bo ja sam nie ogarniam gdzie chce isc albo co robic. Jak beda krecili nowa czesc resident evil to pojde na casting...czuje ze wezma mnie bez rozmowy i bede szedl w 1 szeregu zombiakow...:P

przez depresyjny 05 lis 2013, 18:17
Dobrze ze rozumiesz. Tak na dobra sprawe nie rozumie tego nikt. Bo jak cos pojac jesli sie nie siedzi w czyjejs skorze. Jak by nie patrzec to masz racje. Z tego zawieszenia jest trudno podjac decyzje, a do wszystkiego co robisz tak jak bys sie musial zmuszac , bo nie wyplywa to naturalnie, a co wlasnie mowic o relacjach z innymi..Nie wiadomo co mowic, robic jak sie zachowywac jest dysonans ktory sprawia ze nie ma mnie jako osoby.

-- 05 lis 2013, 18:26 --

Swietnie mnie rozgryzli Ukraincy jak z nimi pracowalem na zbiora owocow. Mowili ze jak cos robie to cos robie , a jak nic nie robie to lize jajka.p Smieli sie ze nie ma takich ludzi. Mowili, ze ludzie tacy nie sa.:)
depresyjny

przez miko84 06 lis 2013, 10:19
Obydwaj poczytajcie o melancholii, jej objawach i najlepszych lekach. To depresja która zaburza całościowe funkcjonowanie i jednym z jej objawów jest objaw wyniszczenia osoby, no taki żywy trup. Zaburzone są reakcje, emocje, gesty, mimika etc.
miko84

przez zzYxx 06 lis 2013, 19:58
Masz coś obszerniejszego, treściwszego od pierwszych wyników wujka gugl?
The Walking Dead.

przez depresyjny 06 lis 2013, 21:01
ciekawe jest dla mnie to ze ja mam na leku to co lubudubu ma na czysto. Moglibysmy sie spotkac wszyscy i zalozyc stowarzyszenie melancholikow, smutasow, zamulencow. Moze swiat nauki zwrocil by uwage:)
depresyjny

Sortuj wg