Łączenie dwóch SSRI

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Łączenie dwóch SSRI

przez Methodos 10 paź 2013, 19:31
Witam serdecznie!

Moja sytuacja wygląda w ten sposób, że od roku leczę się na coś, co lekarz określił jako ,,zespół lękowo - depresyjny". W skład tego czegoś wchodziła początkowo derealizacja, problemy z koncentracją, znaczne obniżenie nastroju, etc. Przepisano mi 10 mg Escitilu na dzień, który regularnie zażywałem i sytuacja uległa znacznej poprawie. Niedawno mój psychiatra wyjechał i musiałem udać się do innego lekarza po receptę, do tego chciałem się poradzić, ponieważ od niedawna nasiliły się u mnie objawy obsesyjno - kompulsywne, tzn. natręctwa, zarówno myślowe, jak i przymus wykonywania x razy kilku bezsensownych czynności typu sprawdzanie, czy drzwi do domu są zamknięte. Słysząc to nowy doktor polecił, bym pozostał przy 10 mg escitalopramu na rano i dodatkowo dorzucił 100 mg Setaloftu na wieczór (przez pierwsze 2 tygodnie 50 mg). I tutaj pojawia się moje pytanie: czy łączenie dwóch leków SSRI jest na pewno dobrym pomysłem? Słyszałem co nieco o zespole serotoninowym i raczej nie chciałbym tego doświadczyć.
Z góry dziękuję za wyrozumiałość i konkretne odpowiedzi ;)

Łączenie dwóch SSRI

przez Kalebx3 10 paź 2013, 19:59
Przy takich dawkach ZS Ci nie grozi . Poza tym osobiście jestem zdania ,że MIXY lekowe są najbardziej skuteczne . Żebyś widział jakie ja mixy biorę , hoho
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Łączenie dwóch SSRI

przez Methodos 10 paź 2013, 20:31
Dzięki za odpowiedź, nieco mnie uspokoiłeś ;) Dobrze wiedzieć, że inni też mają takie doświadczenia i nie przeprowadza się na mnie jakichś innowacyjnych eksperymentów z łączeniem dwóch SSRI :P

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Łączenie dwóch SSRI

przez CórkaNocy 10 paź 2013, 20:32
ja też brałam nie takie ''zakazane'' miksy i nic mi się nie stało, sam lekarz chce mi teraz zaordynować snri z ssri i to w dużo większych dawkach niz ty bierzesz
CórkaNocy

Łączenie dwóch SSRI

przez Lord Kapucyn 10 paź 2013, 21:32
Było niedawno na ten temat na forum. Połączenie dwóch SSRI/SNRI to nie jest zbyt często stosowane połączenie, ale czasami się takowe spotyka w praktyce psychiatrycznej. Myślę, że odpowiednio dobrane dawki pozwalają uniknąć ZS.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Łączenie dwóch SSRI

przez cytrynka84 11 paź 2013, 15:47
A ja obawiała bym się jednak ZS.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Łączenie dwóch SSRI

przez CórkaNocy 11 paź 2013, 21:35
oj tam, oj tam, nie takie miksy się w psychiatrii stosuje i ludzie żyją
do zs dochodzi bardzo rzadko i skoro lekarz takie coś zaleca to chyba bierze za to odpowiedzialność i skoro np. na stronie z interakcjami pomiędzy wenlą a esci nie ma żadnych, to nie ma
CórkaNocy

Sortuj wg