etanolowe krople doustne w duecie z lekami psychotropowymi?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

etanolowe krople doustne w duecie z lekami psychotropowymi?

przez White Rabbit 21 sie 2013, 12:13
Jestem w monoterapii nerwicy lękowej, którą staram się 'ujarzmić' Mirtazapiną 45mg (antydepresant).
Wspomniany lek jest świetny, jednak nie wyczerpuje moich potrzeb. Lęk daje w kość jeśli chodzi o pracę serca oraz czynności i koordynację narządów układu pokarmowego.
Polecono mi przyjmować (nie konsultowałam tego z psychiatrą, aczkolwiek ten, zapytany zawsze na wszystko się godzi, co budzi moją podejrzliwość) etanolowe wyciągi z ziół. Jestem jak najbardziej pozytywnie nastawiona do ziół, mój organizm jest na na nie wrażliwy i poprawnie reaguje nawet na zwykłą melisę. Problem tkwi w składzie płynów. Mowa o: kozłku (waleriana), mięcie pieprzowej, głogu.

Licząc po najwyższym z podanych na opakowaniach procentów, po przemnożeniu i zsumowaniu wychodzi, że dziennie miałabym przyjmować 11, 912 ml etanolu..
Pytanie mam gorące do Was, czy wolno łączyć taką (LUB JAKĄKOLWIEK) ilość etanolu z lekiem p/depresyjnym lub psychotropami w ogóle?