Pytanie o leki

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Pytanie o leki

przez marbero 31 lip 2013, 20:00
Witam wszystkich,od miesiąca biorę Tianesal12,5 no i od paru dni Tegretol CR200,po wizycie u psychiatry do której zbierałem się baaaaardzo długi czas otrzymałem takowe specyfiki.Po rozmowie z lekarzem okazało się że moje problemy mają charakter depresyjny,ale czy depresja moze trwać 10,15 lat?Ja już chyba się przyzwycziłem do życia z nią,ale postanowiłem mimo moich 38 lat zmierzyć się z tym ,,choróbskiem,,.Po miesiącu brania tianesalu nie widzę zadnych oznak poprawy mego samopoczucia (może zniknął troszkę lęk przed rakiem),a po braniu od paru dni Tegretolu Cr200 i Tianesalu chodzę trochę ,,przymulony,, nie widząc oznak poprawy mego samopoczucia.Zadaję sobie pytanie czy dać sobie spokój z faszerowaniem się tą chemią czy pożerać dalej te lekarstwa?

Pytanie o leki

przez deader 31 lip 2013, 20:22
marbero napisał(a):Zadaję sobie pytanie czy dać sobie spokój z faszerowaniem się tą chemią czy pożerać dalej te lekarstwa?

Przede wszystkim nie podchodzić do tego jako "faszerowaniem się chemią" (chyba że z dużą dozą autoironii). Miesiąc to niedługo, ja na efekty doczekałem się po półtora-dwóch miesiącach i to przy trzecim leku.

Te wątpliwości zaś na pewno powinieneś na kolejnej wizycie u psycha wyłożyć. Może ci zmieni lek, może potwierdzi że dłużej trzeba czekać na efekt.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Pytanie o leki

przez marbero 31 lip 2013, 20:43
Deader- czy to znaczy że brałeś trzy leki w jednym czasie,czy po jednym przychodziła na drugi-czym objawiały się u Ciebie po miesięcznej kuracji efekty leczenia?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Pytanie o leki

przez CórkaNocy 01 sie 2013, 00:31
marbero, mnie tianesal aktywizował i zazwyczaj albo nie działa albo aktywizuje delikatnie, pewnie od tego drugiego leku chodzisz taki zamulony
CórkaNocy

Pytanie o leki

przez *Wiola* 01 sie 2013, 00:57
marbero, Trochę mnie dziwi ten tegretol, jeśli Twoim problemem jest depresja, . To jest lek przeciwpadaczkowy, w psychiatrii stosowany jako stabilizator, czyli w wahaniach nastroju, Najczęściej przy dwubiegunówce. Coaxil też trochę dziwny wybór jak dla mnie , jako 1szy na depresję. Możesz opisać swoje objawy?
Moderator

Pytanie o leki

przez marbero 01 sie 2013, 08:13
Brak chęci do życia i jakiegokolwiek działania,zero radości z życia,duży lęk przed rakiem,zmuszanie się by wyjsć do pracy,łatwo się wzruszałem,byle co wyprowadzało mnie z równowagi,ciągłe rozpamietywanie przykrych wspomnień i przeszłości,brak wiary w lepszą przyszłosć, itd...
Dzisiaj wyjeżdżam na tydzień wakacji z rodzinką,dawkęTegretolu zmniejszę chyba o połowę żeby jako tako funkcjonować,Tianesal 1 0 2 ,poczekam może po urlopie jeszcze raz odwiedzę lekarza i poproszę o inne leki-po dwóch miesiącach chyba powinno być lepiej? :papa:

Pytanie o leki

przez deader 01 sie 2013, 08:22
marbero napisał(a):Deader- czy to znaczy że brałeś trzy leki w jednym czasie,czy po jednym przychodziła na drugi-czym objawiały się u Ciebie po miesięcznej kuracji efekty leczenia?

Nie, brałem "po kolei", pierwszy lek powodował u mnie straszne uboki, drugi dawał kiepskie efekty, trzeci okazał się strzałem w dziesiątkę ale nie ukrywam że pewien w tym udział mógł mieć fakt że do tej pory już trochę poczytałem o lekach i miałem "pomysła" na to jaki lek powinien dobrze zadziałać, okazało się że pokryło się to z opinią mojej psychiatry a potem z rzeczywistością :)
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Sortuj wg