Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kiedy nie ma odwrotu?


whispertome

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego, co się wszędzie słyszy, w leczeniu stosuje się przede wszystkim terapię u psychiatry i zażywanie leków. I mam pytanie w związku z tym ostatnim: kiedy to tabletki są konieczne? Czy jest taki stan, kiedy lekarz nie ma wyboru i dla bezpieczeństwa pacjenta musi mu przepisać konieczne środki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do głównych objawów psychotycznych zalicza się m.in.:

 

złudzenia fizjologiczne, iluzje,

urojenia,

halucynacje i omamy rzekome,

pseudohalucynacje,

zachowania głęboko regresywne – charakterystyczne dla wczesnych faz rozwoju człowieka,

objawy katatoniczne – stupor lub podniecenie psychoruchowe,

nieadekwatny do okoliczności nastrój,

wyraźne rozkojarzenie,

irracjonalny lub porozrywany sposób myślenia,

zdezorganizowaną mowę – częste gubienie wątku lub brak powiązania myśli,

stępienie emocjonalne, anhedonię, bierność, aspołeczność.

 

Trzeba pamiętać, że nie wszystkie psychozy charakteryzują się w swoim obrazie klinicznym obecnością zaburzeń świadomości. Pod względem jakości zaburzeń wyróżnia się zaburzenia psychotyczne:

 

z zaburzeniami percepcji – występują patologiczne iluzje, czyli zniekształcenia spostrzegania i omamy, które powstają mimo braku realnego bodźca;

z zaburzeniami myślenia – występują nieprawidłowości w zakresie treści i formy myślenia. Może pojawić się natłok myśli, spowolnienie myślenia, otamowania myśli, automatyzmy, myśli natrętne albo nadwartościowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że leki powinno się włączać w schizofrenii gdy ktoś ma omamy czy inne objawy bo nie wiem jakby tu mogła pomóc terapia. Poza tym w niektórych lękach gdy pacjent nie dojdzie sam do poprawy i musi złagodzić objawy oraz w depresji endogennej bo w tym przypadku bez leków wątpię w poprawe bez leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×