NOWE LEKI, TERAPIE PRZYSZŁOŚCI

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez depresyjny 15 sie 2013, 12:36
AmmuM rozumiem, tylko interesuje mnie czy mógłbym zażyć jedną najmniejszą dawkę np. metoksetaminy rano w momencie kiedy przyjmuje na wieczór anafranil.?
Mam też problem z siostrą. Ona urodziła się z niedotlenieniem mózgu. Ciężko z nią nawiązać kontakt. Bardzo cierpi, bo mówi że jej jest źle. Pokazuje na klatkę piersiową( tak jak ja). Pyta się czego mi jest tak źle. Mamo umyj mi nogi, zęeby mnie bolą, ręka mnie boli, pojedź ze mną do...( a na przystanku autobusowym mówi pójdź ze mną do domu), Czasami zdarza się że uderzy mame, albo wrzaśnie w niebogłosy. Chce jej pomóc. Leki przepisywane przez psychiatrę nie pomagają, wręcz pogarszają( neuroleptyki). Z nią niestety nie ma kontaktu. Odpowiada tylko tak lub nie, ma cechy autyzmu, więc niemożliwością jest dobranie leków, dlatego chciałbym jej również pomóc. Zastanawiam się czy mógłbym jej podać najmniejszą dawkę metoksetaminy, jeżeli takową zdobędę?

Moja sprawa jest kwestią odrębną.
depresyjny

przez Siding Spring 15 sie 2013, 12:40
Strasznie Ci wspolczuje depresyjny..

przez AmnuM 15 sie 2013, 14:32
Depresyjny, w małych dawkach metoksetamina działa jak roazny antydepresant czyli: poprawia nastrój, lekko aktywizuje, zwiększa próg bólu...
Więc malutkie dawki, mogły by zadziałać.
Sam lubiłem sobie dociągnąć od rana małą kreskę w ilości np. 10-15mg w celu poprawy nastroju. Dawkowanie, zależy też od osoby i podatności jej organizmu.

Co do anarfanilu, to poczytam i odpisze, czy to by było bezpieczne.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Siding Spring 15 sie 2013, 14:34
Rozumiem ze takie rzeczy zalatiwac to tylko w takich srodowiskach jak hyperreal?

przez AmnuM 15 sie 2013, 14:36
nie, teraz (niestety to się rozpowszechniło i są normalnie sklepy internetowe z tym). Odpowiedzi szukaj w google... :)

przez Popiół 15 sie 2013, 14:45
Ketamiana ma jeden minus, przy długotrwałym stosowaniu prowadzi do trwałego wyniszczenia układu moczowego. Nie wiem jak by to wyglądało przy stosowaniu małych dawek "terapeutycznych" ale w stanach nie jeden amator ketaminy musi chodzić na dializy, jest to poważny problem wśród konsumentów tego środka.
Popiół

przez AmnuM 15 sie 2013, 14:48
To taki minuśik. Problem z oddawaniem moczu powiązany jest ze zwężeniem cewki moczowej. Przy dużych dawkach zrobienie "szczoszka" jest ledwo wykonalne.
małe dawki nie powodują takich problemów. Przynajmniej Ja takich nie miałem.

Wracając do anafranilu, to jednak te substancje mogły by ze sobą kolidować, ze względu na to, że obydwie wypływaja na receptory serotoninowe i mogą wywołać zespół serotoninowy, który jest groźny dla człowieka. Choć z drugiej strony metoksetamina ma krótki okres półtrwania w organizmie (do 8 godzin). Więc ryzyko mogło by być minimalne, ale zawsze to ryzyko.

przez depresyjny 15 sie 2013, 20:40
Jezeli ketamina jest dorazne to mozna myslec o dluzszym, jakims sensownym braniu? Jezeli chodzi o seretonine to mysle ze jestem nia wypelniony bo mam cieple policzki, a niekiedy po wysilku umyslowym jestem czerwoniutki, po przyjezdzie do domu rowerem rowniez robie sie buraczek( moze tez tak byc ze jak dlugo doswiadczam swoich objawow i po jakims czasie zmieniam otoczenie, odczuwanie sie normuje i wtedy zalewa mnie fala czerwieni) . Ja mam taka swoja autorska koncepcje na mnie. Zjezdzam do 75 mg anafranilu, po jakichs 4 tygodniach wejde w prog bolu na okraglo .bo tak bylo ostatnio. I wtedy atakuje mxe. Jezeli chodzi o uklad moczowy to metoksetamina zostala tak przerobiona w stosunku do ketaminy ze wlasnie go oszczedza, a jeszcze male dawki to mysle ze nie ma problemu. Lekarz mi zaproponowal jakis czas temu amilitryptyline jak mu mowilem o buraku, ale za nim zejde z jednego i wejde na drugi, a jeszcze zanim sie rozkreci to z pol roku zejdzie. Tylko wlasnie pytanie jak raz powiedzmy zapodam mxe to jak zareaguje? Czy bede mogl odrazu funkcjonowac, czy bede niezdolny, czy bede mial wyostrzona percepcje czy wrecz przeciwnie, bedzie to efekt trwaly? Napisalem na hyperralu, ale administrator mi posta nie umiescil, szkoda bo moglbym sie czegos dowiedziec.
depresyjny

przez AmnuM 15 sie 2013, 22:34
Może wystąpić lekkie otępienie, podobne do tego jakie występuje przy objawach ubocznych podawania leków SSRI w pierwszej fazie. A dawkę musisz ustalić sobie sam. Na początek proponuję 15 mg doustnie, ale musiał byś czymś to odważyć, bo na oko możesz przesadzić i zamiast pożądanego działania będziesz odczuwał działanie dysocjacyjne.

przez depresyjny 16 sie 2013, 08:49
I raz w tygodniu taka kuracja? I to jest w proszku wiec donosowo, pod jezyk? W tabsach nie wystepuje 15 mg? :)

-- 16 sie 2013, 08:51 --

szkoda ze otepienie, bo ja na kasie pracuje. Zebym manka nie narobil:)
depresyjny

przez AmnuM 16 sie 2013, 12:06
Żeby działanie utrzymywało się cały czas, musisz brać codziennie. Tak jak pisałem ma doraźne działanie, ale organizm się nim nie "nasącza", jak w przypadku leków antydepresyjnych, czyli po ok 5-8 godzinach jest wydalane z organizmu. Precedens jest taki, że im mniejsza dawka, tym szybciej organizm ją wydala, więc możesz np. przez weekend przetestować na sobie, ąż dojdziesz do optymalnej dla siebie dawki. Możesz donosowo, pod język, połknąć. Małe dawki nie otępiają aż tak bardzo, serio. Mi po małych dawkach np. miło się stuka w klawiaturę komputera, więc z kasą problemów by nie było.

Edit:
Chciałem też nadmienić, że działanie psychoaktywne zmniejsza się wraz ze wzrostem tolerancji na tę substancję, więc gdybyś np. stosował stałą i twoja trafioną dawkę pod siebie, po pewnym czasie niektóre efekty(które ewentualnie mogły by ci przeszkadzać) by odeszły, a zostało by dobre samopoczucie. Tylko mówię, kwestia tego jak to odmierzysz, Ja potrafię na oko wydzielić np. 10mg (+/-2mg) danej substancji, ale jestem do tego przyzwyczajony.

Edit2:

Ciekawostka:

Dekstrometorfan, czyli główny składnik leku na kaszel, którym odurzają się gimnazjaliści i sentymentaliści (haha), też jest testowane pod kątem działania antydepresyjnego, a on również wywodzi się z grupy dysocjantów, z tym że ma bardziej przytłaczające działanie.

Pozdrawiam.

przez depresyjny 18 sie 2013, 23:09
Ja to wiesz jakos sie trzymam. Jezeli odkryje na sobie jej dobre dzialanie to nie omieszkam pomoc siostrze. Ja sie najgorzej czuje w pracy, to jak sie mecze wiem tylko ja . Staram sie usmiechac, nie myslec, nie dac po sobie poznac, ale to jest tylko zaprzeczanie faktom. W tym stanie nie jestem w stanie powiedziec nic co by bylo moje, wielokrotnie nie jestem w stanie nic odpowiedziec( totalna pustka, wymazanie kreatywnosci, niezdolnosc do wyrazania swoich mysli, moze nawet nie ma zadnych mysli), ale o czym tu mowic jak odczuwam to co odczuwam. Przeciez dobrze ze ja tam wogole siedze. Wracajac do tematu to mysle ze ketamina jest dla mnie. Nawet zgodnie z jej opisem . Ja stresu doswiadczalem przez 8 lat, dzien w dzien z przerwami na swieta, wakacje, ferie. Bylem maltretowany psychicznie. Jak lekarz hipokryta moze sadzic ze odwroci to co w mozgu zaszlo zadzialaniem na ktorys z receptorow? Sprobuje mu jakos nadmienic o tej kecie, ciekawe co powie, pewnie spiewki o wchodzeniu w role ofiary i branie odpowiedzialnosci za wlasne zycie.Konowal.....Droga taka ketamina jest na rynku szarym? Ciekawe czy i jak sie moze zmienic myslenie za jej skutkiem, czy sie rozjasni choc troszke, czy ten beton skruszy.
depresyjny

przez ladywind 18 sie 2013, 23:13
depresyjny, nie masz w okolicy jakiegoś sprawdzonego lękarza któremu mógłbyś pr:zedstawic swoje objawy włącznie z niekorzystna przeszłoscia , wtedy mógłby włączyć kombinację leków .
Na własną rękę nie ma sensu szukać czegoś co nie wiadomo czy pomoże . Lepiej oprzeć się na sprawdzonych badaniach i tym samym lekach . Tak mi się wydaje
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez depresyjny 19 sie 2013, 09:51
Ja zle reaguje na leki. O jakich badaniach mowisz?, 40 % zle reaguje na leczenie, poza tym nie wyobrazam sobie ze bede do konca zycia chodzil po recepty, co libido?( rodzina, dzieci).

-- 19 sie 2013, 09:54 --

co z libido, co z kreatywnascia?:)
depresyjny

Sortuj wg