zespół odstawienia neuroleptyków- pytania

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez capranera 06 lip 2013, 09:43
Mam poważny problem.
Nie jestem w stanie odstawić neuroleptyków- to znaczy dokładnie fluanxolu.
Biorę go 1mg, to bardzo mała dawka.
Podkreślę, że nie choruję na schizofrenię ani nie mam objawów psychozy- podano mi go przeciwlękowo, kiedy to po poronieniu siadłam psychicznie. Na co dzień cierpię na nerwicę natręctw i lęk uogólniony.

W maju razem z lekarką postanowiłysmy, że mogę spróbowac odstawić fluanxol.
Po odstawieniu pierwszej tabletki 0,5mg pojawiły się stany lękowe i bardzo duże rozdrażnienie (o dziwo większe niż przed zaczęciem leczenia neuroleptykami). Przeszło po okolo 2-3 tygodniach. Po miesiącu odważyłam się spróbować odstawić drugą tabletkę 0,5mg.

Tego, co się stało po tygodniu już nie potrafię opisać. Lęk tak ogromny, że benzodiazepiny nie są w stanie go ogarnąć. I drgawki - trzęsłam się cała i nie panowałam nad tym. Piekło na ziemi.
Wzięłam urlop na żądanie i pobiegłam do lekarza. Lekarka stwierdziła od razu, że musze grzecznie wrócić do neuroleptyków.

I znowu jestem w czarnej, neuroleptykowej dupie.

Nie wierzę w to, żebym była tak chora, żeby mieć taki stan, jak przy odstawieniu spowodowany chorobą. Po prostu od czasu, kiedy pierwszy raz podano mi neuroleptyk, coś mi się przestawiło w głowie i nie jestem w stanie tego odstawić.

Zapytacie pewnie, po co w ogóle chcę odstawić fluanxol. Planuję ciążę (a może konkretniej planowałam), bo powoli tracę nadzieję.

Rok temu byłam w miarę pogodną osobą i brałam jedną tabletkę fluoksetyny. Nie wierzę w to, co chyba chcą mi wmówić lekarze, że jestem skazana do śmierci na leki neuroleptyczne.

Zapisałam się prywatnie do innego lekarza i wiążę z tym ogromne nadzieje. Jeśli jeszcze powinnam je mieć.

Czy ktoś z was miał albo teraz mierzy się z podobnym problemem?

przez Sylwa 05 lis 2013, 22:28
Ja mam podobny problem. jestem załamana :( napisz proszę co powiedział Tobie lekarz na prywatnej wizycie, również się wybieram.

Sortuj wg