Czy antydepresanty mogą spowodować spowolnienie?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Czy antydepresanty mogą spowodować spowolnienie?

Avatar użytkownika
przez Zupapomidorowa 29 cze 2013, 11:34
Kochani mam ważne pytanie.
Od dwóch miesięcy biorę hormony na tarczycę (hashimoto) oraz od dwóch lat różne antydepresanty - teraz od kilku miesięcy Citabax 10 mg.
Moja mama mówi, że wyglądam na bardzo spowolnioną. Ja sama rzeczywiście tak się czuję. Nie mam siły wziąć się za pisanie pracy mgr, jest mi chłodno, nie mogę zebrać myśli. Trochę czuje się jak zombie.
Czy to może być spowodowane złym dobraniem antydepresantów czy może długotrwałym ich zażywaniem? A może to hormony na tarczycę tak działają?
Błagam o podpowiedź.
Dawniej Luktar
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2281
Dołączył(a)
26 lip 2012, 11:59

Czy antydepresanty mogą spowodować spowolnienie?

przez sylvek 29 cze 2013, 12:05
Mogą a wspomniane tutaj spowolnienie okresla się terminem "apatia". Zdarza się to dosyć czesto w przypadku antydepresantów wpływających na poziom serotoniny. Czy jest odwracalne? Z reguły tak.

Jak dawno temu miałas badania na poziom T3, T4, TSH ? Jaką dawkę lewotyroksyny bierzesz ? Nadmiar hormonów tarczycy nie moze wywołać objawów które tutaj opisujesz, ale tutaj mozliwy jest ich niedomiar z powodu zbyt niskiej dawki. Pójdź do rodzinnego i niech skieruje cię do endokrynologa lub zrób prywatnie badania na poziom FT3 (wolna trójjodotyronina,), FT4 (wolna tyroksyna), TSH (hormon tyreotropowy).
Offline
Posty
226
Dołączył(a)
14 mar 2013, 18:28

Czy antydepresanty mogą spowodować spowolnienie?

Avatar użytkownika
przez Zupapomidorowa 29 cze 2013, 12:23
Sylvek dziekuje za wyczerpujaca i szybka odpowiedz.
Biore Euthyrox 20 1, 5 tabletki dziennie. Tsh, T3, T4 mialam robione 2miesiace temu. Wlasnie wydzwaniam do lekarzy endo w celu umowienia sie na wizyte i sprawdzeniu stanu mojej tarczycy.
Juz mam dosc tych chorob. Od dwoch lat stalam sie kims innym. Nie mam juz sily walczyc o swoje, stracilam sile i wszelkie ambicje. Chcialabym zeby wszystko wrocilo do wzglednej normy.

-- 29 cze 2013, 12:27 --

Rodzice namawiaja mnie bym rzucila antydepresanty, ze to pewnie przez nie taka jestem. A ja sie boje sama je odstawic. Ide w przyszla srode do psychologa na terapie moze on cos poradzi.
Dawniej Luktar
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2281
Dołączył(a)
26 lip 2012, 11:59

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czy antydepresanty mogą spowodować spowolnienie?

Avatar użytkownika
przez Mamre 30 cze 2013, 02:31
Luktar napisał(a):Rodzice namawiaja mnie bym rzucila antydepresanty, ze to pewnie przez nie taka jestem. A ja sie boje sama je odstawic. Ide w przyszla srode do psychologa na terapie moze on cos poradzi.


Moi rodzice to samo - namawiają mnie na rzucenie leków antydepresyjnych. Mama przy tym potrafi mnie nieźle ranić. W akcie desperacji namówiłam ją na rozmowę z moim lekarzem - nie pomogło (noż kur...).

Też biorę Euthyrox, ale tylko jedną tabletkę na razie.
Wenla: 150 mg
Lamo: 50 mg

Od rana nie mogę myśleć
Nie mogę ruszyć się z łóżka
Nigdy nie byłem Napoleonem
Na głowie tylko poduszka

Luxtorpeda
Avatar użytkownika
Offline
Posty
226
Dołączył(a)
30 wrz 2011, 20:44
Lokalizacja
W-wa

Czy antydepresanty mogą spowodować spowolnienie?

przez sylvek 30 cze 2013, 09:56
Euthyrox to napewno 20? Z tego co widze to taki nie istnieje. Być moze chodziło o 25mcg albo 200 mcg? Jesli to jest 25 to jest to bardzo mala dawka i byc moze z tym są problemy.

Napisz od kiedy w przybliżeniu odczuwasz apatie i najlepiej powiedz cos o tych wynikach sprzed dwóch miesięcy.
Offline
Posty
226
Dołączył(a)
14 mar 2013, 18:28

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Przeskocz do