leki i leczenie a żołądek, wątroba

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez chipster 16 cze 2013, 22:01
hej, jak sobie radzicie z przyjmowaniem leków, gdy w kość daje wątroba lub żołądek?
Przy wielu lekach są redukcje do minimalnych dawek lub należy zmienić lek na inny, gdy są problemy gastryczne. A gdy nie ma wyjścia? Gdy nie ma już na co zmienić leku?
Przez lata to wszystko obciąża te narządy. Nawet jak ktoś nie pali, nie pije, to nie znaczy, że będzie miał super wątrobę. Nie piszę tego bezpodstawnie. Jak ktoś odpisze, to chętnie pogadam, chętnie na pw lub mailowo.
Pzdr.
Jak nie chcesz pisać na ogóle, napisz PW. Odpiszę jak szybko się da.

przez jasaw 16 cze 2013, 23:37
chipster, ja mam za sobą mnóstwo doświadczeń z chemią różnego rodzaju...zażywam więc ostropest plamisty i proszek zasadowy. Jak dotąd pomaga mi to, wyniki badań mam niezłe. Zresztą w ogóle dbam też o to co jem. Staram się dodatkowo nie obciążać organizmu niezdrowym jedzeniem.
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez Mamre 17 cze 2013, 01:33
No mi się próby wątrobowe ciągle pogarszają. Na razie mam polecenie lekarza, by brać Essentiale, ale czy to wystarczy - nie wiem.
Wenla: 150 mg
Lamo: 50 mg

Od rana nie mogę myśleć
Nie mogę ruszyć się z łóżka
Nigdy nie byłem Napoleonem
Na głowie tylko poduszka

Luxtorpeda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 17 cze 2013, 08:47
Przy antybiotykoterapii podstawa to osłonowo probiotyki. Co do innych leków, żeby chronić żołądek- można od rodzinnego wydębić Controloc.

Co do Essentiale to, zeby przyniosło korzyść to według producenta trzeba brać 6 kapsułek na dobę. W opakowaniu jest 50 kapsułek za 25zł. Czyli opakowanie starcza na 8 dni. :?

Edit: Nieprecyzyjnie się wyraziłem, stad edycja.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez rotten soul 17 cze 2013, 09:34
Ja już jedną perforację wrzodu żołądka miałem (kur..sko bolesne i tylko szybka operacja może pomóc), więc teraz znacznie ostrożniej podchodzę do tego co łykam. Załatwiłem się lekami przeciwbólowymi, które brałem na bóle kręgosłupa. Jeśli już coś łykam (chodzi mi głównie o NLPZ, leków psychotropowych jeszcze nigdy nie brałem, ale kto wie co przyniesie przyszłość) to zawsze stosuje lek osłonowy, ten co poleca Dark Passanger czyli Controloc. Stosuje również od kilku lat regularnie napar z nasion lnu (tzw. siemię lniane). Dział osłonowo (chyba nawet lepiej niż leki) zarówno na żołądek jak i przewód pokarmowy. Podczas regularnego brania leków, stosowałem to 3 razy dziennie, teraz, ponieważ nic mnie nie boli piję tylko przed snem. Mi to bardzo pomogło w dolegliwościach żołądkowych (zlikwidowało zgagę, refluks, bóle samego żołądka) co potwierdzają wyniki gastroskopii, którą co jakiś czas wykonuję, w celu uniknięcia powtórki z przeszłości.
rotten soul

przez Lord Kapucyn 17 cze 2013, 09:42
Jeżeli chodzi o leki antydepresyjne to niektóre leki z grupy SSRI- jak fluoksetyna czy paroksetyna- ze względu, że blokują aktywność wielu izoenzymów cytochromu P450- wchodzą w interakcje i zmieniają działanie (nasilają/osłabiają) wielu leków. Np. jednoczesne przyjmowanie fluo/paro i NLPZ (aspiryna, ibuprofen, ketoprofen) wiążę się z podwyższonym ryzykiem krwawień ze strony układu pokarmowego i wystąpienia wrzodów żołądka i dwunastnicy. A wiadomo, że NLPZ już same w sobie dają popalić żołądkowi. Jest to określane jako "umiarkowana" interakcja.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez CórkaNocy 17 cze 2013, 12:20
ja jem tego dużo i wyniki krwi, próby wątrobowe idealne. Parę miesięcy temu robiłam szczegółowe badania krwi i nie tylko i pielęgniarka jak mi dawała wyniki powiedziała, że takich wyników to tylko pozazdrościć.
Przy antybiotykach trzeba brać probiotyki, jak się bierze długo przeciwbólowe leki to też jakąś ochronę na żołądek wypada mieć. A jak się bierze inne leki i komuś wysiada wątroba to osłonowo raphacholin lub syrimarol (czy jak to się tam pisze). Ale tak bez potrzeby chyba nie ma co dokładać kolejnych tabletek.
Najlepiej nie pić dużo alkoholu, nie jeść śmieciowo, uważać na to co i jak się je, nie łykać tabsów na pusty żołądek, nie przejadać się.
Ludzie zażywają nieraz latami leki na inne choroby i często nic im się nie dzieje.
CórkaNocy

Sortuj wg