Długość utrzymywania sie leków w orgazniźmie.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez cziki_83 27 maja 2013, 14:44
Witam! Od 4 miesiecy zazywam 2mg risperidonu, jednak lekarz postanowił mi go odstawić. Po jakim czasie od ostatniej tabletki mogę napić się alkoholu? Czy risperidon utrzymuje sie dłużej w organizmie, przez co nie mozna przyjmować alkoholu nawet po pewnym czasie od zaprzestania brania?

przez Lord Kapucyn 27 maja 2013, 14:58
Długość utrzymywania się leku w organizmie (w krwi, surowicy, osoczu) zależy do tego jaki okres biologicznego półtrwania (t1/2) ma substancja czynna zawarta w tym leku i ewentualnie jej metabolity.

Dla risperidonu wygląda to tak- The apparent half-life of risperidone was 3 hours (CV=30%) in extensive metabolizers and 20 hours (CV=40%) in poor metabolizers. The apparent half-life of 9-hydroxyrisperidone was about 21 hours (CV=20%) in extensive metabolizers and 30 hours (CV=25%) in poor metabolizers. The pharmacokinetics of risperidone and 9-hydroxyrisperidone combined, after single and multiple doses, were similar in extensive and poor metabolizers, with an overall mean elimination half-life of about 20 hours.

Powinieneś zatem zachować dwie doby odstępu.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg