lek hamujący nadmierny apetyt - antydepresanty

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Leki hamujące apetyt

Velafax
2
29%

Fluoxetyna
4
57%

Cymbalta
0
Brak głosów

Lyrica
0
Brak głosów

Inne
1
14%

Liczba głosów : 7

przez chipster 24 maja 2013, 17:33
Tak przy okazji chciałbym zapytać, jaki lek , najlepiej z antydepresantów, przyhamował wam nadmierny apetyt, który był najbardziej skuteczny. Przykłady poniżej są tylko z tych znanych leków. Może są inne o których nie wiem.
Jak nie chcesz pisać na ogóle, napisz PW. Odpiszę jak szybko się da.

przez coccinella 26 maja 2013, 20:38
chipster napisał(a):Tak przy okazji chciałbym zapytać, jaki lek , najlepiej z antydepresantów, przyhamował wam nadmierny apetyt, który był najbardziej skuteczny. Przykłady poniżej są tylko z tych znanych leków. Może są inne o których nie wiem.

też bym chciała się dowiedzieć, bo ani fluo, ani wenla u mnie na to nie pomagała.
Nie chce mi się.

przez Lord Kapucyn 26 maja 2013, 20:55
W zasadzie to z antydepresantów, które obniżają łaknienie i powodują spadek masy ciała to tylko fluoksetyna, wenlafaksyna, duloksetyna (Cymbalta), reboksetyna (Edronax) i to z grubsza tyle. Fluoksetyna w dawce 60mg ma u bulimików zmniejszać częstotliwość napadów obżarstwa.

Większość leków z grupy SSRI jest neutralna na apetyt i masę ciała z niewielką tendencją do jego/jej obniżania (wyjątek: paroksetyna). Po trójpierścieniowcach można nieznacznie przytyć. Tianeptyna (Coaxil), agomelatyna (Valdoxan) i moklobemid (Mobemid) są neutralne na apetyt/masę. Mianeryna/mirtazapina zwiększa apetyt, może powodować tycie. Po lekach przeciwpsychotycznych (neuroleptyki) można sporo przytyć- mają negatywny wpływ na metabolizm i zwiększają apetyt (np. klozapina, olanzapina). Leki anksjolityczne- benzo, z-drugs, hydrokyzyna są neutralne na apetyt.

Generalnie czytałem o badaniu które wykazało, że zwiększają apetyt te leki, które są jednoczesnymi antagonistami receptora 5-HT2c i antagonistami receptora histaminowego H1.

-- 26 maja 2013, 21:02 --

Była jeszcze sibutramina, która nie była stricte antydepresantem, ale należy do grupy SNDRI- inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny, noradrenaliny i dopaminy. Wycofali ją bo wykazano w badaniach, że ostro wali po sercu- zwiększa ryzyko zawałów. No i generalnie sporo osób tego nadużywało, zryło sobie zdrowie, dochodziło do przedawkowań. Można kupić w necie jak ktoś jest zdesperowany.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez chipster 16 cze 2013, 23:22
Dark Passenger, stosowałem prawie wszystko, poza Edronaxem, Veldoxanem, Mianseryną - która chyba zawsze wrzuca kilogramy, to się przydaje ludziom szczupłym. Aktualnie biorę wiesz co i jest ok pod względem apetytu, zobaczymy co będzie dalej.
Jak nie chcesz pisać na ogóle, napisz PW. Odpiszę jak szybko się da.

Sortuj wg