Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki nie na receptę.


Lux24

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy ktoś zanim zaczął brak poważniejsze leki, starał się sobie pomóc specyfikami reklamowanymi w mediach typu Deprim, Persen lub inne? I czy komuś pomagały?

Oczywiście wiem, że na ciężką depresję nie pomogą, ale może wypowie się ktoś, kto miał lekką i ma zdanie na ten temat.

 

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno witamina D jeszcze odgrywa ważną rolę w naszych nastrojach.

Bardzo ważną!!!

Nie dość ,że w naszym klimacie słabo ze Słońcem , to nawet latem ( przede wszystkim w miastach) przebić się odpowiedniemu promieniowaniu słonecznemu przez błoto przemysłowe to następny problem. Pozostaje zrównoważona suplementacja.

Najgorzej jest pod tym względem w Szkocji. Tam występuje największy odsetek ludzi chorych na Stwardnienie Rozsiane. Powód mało Słońca , przemysł. Co najdziwniejsze ,ma to miejsce wtedy gdy młody człowiek nie otrzymuje tej witaminy w odpowiednio dużej dawce. Potem może jej jeść na kilogramy , nic już nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lux24, przez jakieś trzy lata przed rozpoczęciem leczenia psychotropami brałam te wszystkie cuda bez recepty, jakieś tam valerin forte, valused, persen deprim i różnicy nie było, może lekkie uspokojenie i nic więcej. Wiem że jak poleciłam znajomej, która nie ma takich problemów z psychiką jak ja, na zwykłe zdenerwowanie, to poczuła dużą różnicę po Valusedzie, a ja nie czułam praktycznie nic.

Może na tych co mają większe problemy z chemią w mózgu to jest za słabe a dla takich co mają zwykłe zdenerwowanie czy problem z zasypianiem pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zdiagnozowanej depresji raczej nie... ale przy stanach obniżonego nastroju, przy tzw. depresji sezonowej - jak najbardziej jak pisze *Wiola* :)

 

Poza tym witamina D, chelat magnezu,potas i niezrównany tran!! To wszystko powinno być suplementowane przy nerwicy, depresji itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiola , ostatnio kumpela dała mi w prezencie Depim Forte całe opakowanie Sandoza ( 20 tabletek).

Jest , to spróbuję. No to dawaj . Po kolacji , na wieczór. Po 1, 5 godzinie najczęściej drzemałem w fotelu przed zapalonym telewizorem.

Może byc ,ale żeby tym leczyć większe depresje , to nie wiem .

Ostatnio oglądałem program , o kobiecie ,która cierpiała na bardzo silne depresje i lęki , brała wszystkie SSRI i tego typu lekowe silne baterie . Nic nie pomagało. Dopiero ziołowy Deprim ( silny wyciąg z dzirawca) wydobył ją z piekła . Więc coś w nim jest , ale zapewne nie dla wszystkich i zapewne DAWKA MUSI być "jebut Twaja m*ć".

Pozdrawiam.

PS> Zawsze warto spróbować , a może niektórzy mają jak ta kobieta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha , nikt z Was nie pisze o bardzo ważnym Związku , który jest czysta Rewelką.

Kwas Alfa Liponowy .

Potem znajdę parę opracowań i wkleję , to wam czapki ( jak nosicie ) z głów pospadają :shock:;)

 

-- 20 kwi 2013, 11:58 --

 

lubudubu , lubie rymy.

ja to z SSRIajcami brałem. Żeby dojść do ZS to trzeba sie mocno napracować,,,i nie tak szybko , chyba ,że ktoś jest idiotą-samobójcą!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu piłam bardzo dużo melisy i brałam jakieś tanie tabletki uspokajające bez recepty. Jak chciałam, to trochę działały, ale myślę, że to był raczej efekt placebo ;)

A melisę lubię i piję nadal. Jeśli nie pomoże, to z pewnością nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, wypróbowałam sama Persen Forte, bo pani aptekarka powiedziała, że jest dość mocny. Najgorsze samopoczucie mam za sobą, ale czy pomógł mi przetrwać nie wiem. Jakieś działanie ma, jednak moim zdaniem zdecydowanie za słabe. Jeśli ktoś jednak nie ma cięższych stanów, a po prostu ma przed sobą coś stresującego, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×