Leki nie na receptę.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Leki nie na receptę.

przez Lux24 20 kwi 2013, 11:25
Mam pytanie, czy ktoś zanim zaczął brak poważniejsze leki, starał się sobie pomóc specyfikami reklamowanymi w mediach typu Deprim, Persen lub inne? I czy komuś pomagały?
Oczywiście wiem, że na ciężką depresję nie pomogą, ale może wypowie się ktoś, kto miał lekką i ma zdanie na ten temat.

Z góry dziękuję.

Leki nie na receptę.

przez Siding Spring 20 kwi 2013, 11:35
nie warte zachodu. Z apteki mozesz kupic sobie magnez...i to by bylo na tyle.

Leki nie na receptę.

przez norma_baker 20 kwi 2013, 11:42
podobno witamina D jeszcze odgrywa ważną rolę w naszych nastrojach.

swoją drogą pamiętam, że rodzice woleli mnie szprycować Euphorianem niż zaprowadzić do psychiatry po prawdziwą pomoc.
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Leki nie na receptę.

przez Kalebx3 20 kwi 2013, 12:31
podobno witamina D jeszcze odgrywa ważną rolę w naszych nastrojach.

Bardzo ważną!!!
Nie dość ,że w naszym klimacie słabo ze Słońcem , to nawet latem ( przede wszystkim w miastach) przebić się odpowiedniemu promieniowaniu słonecznemu przez błoto przemysłowe to następny problem. Pozostaje zrównoważona suplementacja.
Najgorzej jest pod tym względem w Szkocji. Tam występuje największy odsetek ludzi chorych na Stwardnienie Rozsiane. Powód mało Słońca , przemysł. Co najdziwniejsze ,ma to miejsce wtedy gdy młody człowiek nie otrzymuje tej witaminy w odpowiednio dużej dawce. Potem może jej jeść na kilogramy , nic już nie pomoże.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Leki nie na receptę.

przez CórkaNocy 20 kwi 2013, 12:34
Lux24, przez jakieś trzy lata przed rozpoczęciem leczenia psychotropami brałam te wszystkie cuda bez recepty, jakieś tam valerin forte, valused, persen deprim i różnicy nie było, może lekkie uspokojenie i nic więcej. Wiem że jak poleciłam znajomej, która nie ma takich problemów z psychiką jak ja, na zwykłe zdenerwowanie, to poczuła dużą różnicę po Valusedzie, a ja nie czułam praktycznie nic.
Może na tych co mają większe problemy z chemią w mózgu to jest za słabe a dla takich co mają zwykłe zdenerwowanie czy problem z zasypianiem pomoże.
CórkaNocy

Leki nie na receptę.

przez Lux24 20 kwi 2013, 12:37
Dziękuję Wam bardzo za wypowiedzi, pomijając już same te leki, nie wiedziałam, że witamina D jest taka ważna. Depresja czy nie, witamina D i magnez to dobre pomysły.

Leki nie na receptę.

przez *Wiola* 20 kwi 2013, 12:37
Nie zgadzam się ,że są nic nie warte. Deprim to dziurawiec, a jego działanie antydepresyjne jest niepodważalne.
Uważam ,że w lżejszych przypadkach zawsze warto spróbować. .
Moderator

Leki nie na receptę.

przez linka 20 kwi 2013, 12:49
Przy zdiagnozowanej depresji raczej nie... ale przy stanach obniżonego nastroju, przy tzw. depresji sezonowej - jak najbardziej jak pisze *Wiola* :)

Poza tym witamina D, chelat magnezu,potas i niezrównany tran!! To wszystko powinno być suplementowane przy nerwicy, depresji itp.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Leki nie na receptę.

przez Kalebx3 20 kwi 2013, 12:53
Wiola , ostatnio kumpela dała mi w prezencie Depim Forte całe opakowanie Sandoza ( 20 tabletek).
Jest , to spróbuję. No to dawaj . Po kolacji , na wieczór. Po 1, 5 godzinie najczęściej drzemałem w fotelu przed zapalonym telewizorem.
Może byc ,ale żeby tym leczyć większe depresje , to nie wiem .
Ostatnio oglądałem program , o kobiecie ,która cierpiała na bardzo silne depresje i lęki , brała wszystkie SSRI i tego typu lekowe silne baterie . Nic nie pomagało. Dopiero ziołowy Deprim ( silny wyciąg z dzirawca) wydobył ją z piekła . Więc coś w nim jest , ale zapewne nie dla wszystkich i zapewne DAWKA MUSI być "jebut Twaja m*ć".
Pozdrawiam.
PS> Zawsze warto spróbować , a może niektórzy mają jak ta kobieta...

Leki nie na receptę.

przez Siding Spring 20 kwi 2013, 12:56
dziurawca chyba tez nie wypada laczyc z ssrajami i innymi serotoninowymi cudami zeby nie wyszedl zespol serotoninowy i szlag by nas trafil natychmiastowy..heh troche rymu z rana:D

Leki nie na receptę.

przez Kalebx3 20 kwi 2013, 12:56
Acha , nikt z Was nie pisze o bardzo ważnym Związku , który jest czysta Rewelką.
Kwas Alfa Liponowy .
Potem znajdę parę opracowań i wkleję , to wam czapki ( jak nosicie ) z głów pospadają :shock: ;)

-- 20 kwi 2013, 11:58 --

lubudubu , lubie rymy.
ja to z SSRIajcami brałem. Żeby dojść do ZS to trzeba sie mocno napracować,,,i nie tak szybko , chyba ,że ktoś jest idiotą-samobójcą!

Leki nie na receptę.

przez *Wiola* 20 kwi 2013, 13:02
Kalebx3, Wklejaj, ja ostatnio studiuję namiętnie wszelkie metody ;)

Nie zalecają deprimu łączyć z psychotropami i trzeba uważać ze słońcem, bo silnie fotouczula.
Moderator

Leki nie na receptę.

przez Kalebx3 20 kwi 2013, 16:34
Wiola , tu jest trochę o Naltrexonie + kwas Alfa liponowy.
4 strony , bardzo ciekawe:
http://davidicke.pl/forum/super-lek-ade ... 96-60.html

Leki nie na receptę.

przez runaway 21 kwi 2013, 19:45
Jakiś czas temu piłam bardzo dużo melisy i brałam jakieś tanie tabletki uspokajające bez recepty. Jak chciałam, to trochę działały, ale myślę, że to był raczej efekt placebo ;)
A melisę lubię i piję nadal. Jeśli nie pomoże, to z pewnością nie zaszkodzi.

Sortuj wg