Ile tabletek zwykle przepisuje lekarz?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez lilith123 08 kwi 2013, 18:03
Cześć,

Jestem nowa na forum i swój wątek zamieściłam w nieodpowiednim miejscu, a więc jeszcze raz:

natrafiłam na to forum w poszukiwaniu wiadomości o imovane. Parę lat temu lekarz mi to przepisał jednorazowo, tak żebym mogła sobie poradzić z lękiem przy wystąpieniu publicznym. We wtorek znowu czeka mnie podobna sytuacja, więc poprosiłam go o receptę na imovane i dodatkowo estazolam - na sen. Byłam zaskoczona, kiedy dostałam receptę na 5 opakowań każdego z tych leków, w sumie 200 tabletek. Nie wiem, co o tym sądzić, bo wcale go o tyle nie prosiłam, zadowoliłabym się jednym opakowaniem. Może to dlatego, że tak rzadko do niego chodzę, a właściwie przestałam, bo już nie chcę brać regularnie żadnych prochów, teraz korzystam tylko z pomocy psychologa. Czy to norma, że psychiatrzy wypisuję takie ilości? Jeszcze dodam że za wypisanie tej recepty musiałam zapłacić 200 zł.

Pozdrawiam
lilith

przez pannaAlicja 08 kwi 2013, 19:10
Łooo to teraz możesz handlować ;)

Zwróciłyby Ci się koszty wizyty hehe
Życie nie jest problemem do rozwiązania...
jest realnością, którą warto doświadczać

przez kaja123 08 kwi 2013, 19:40
lilith123, nie ma sensu sobie zaprzątać tym głowy co może a co nie lekarz. Ty wcale nie musisz wykupywać tych leków jak nie chcesz. Jedyne co mnie zaskoczyło to kwota za wypisanie rp rozumiem że razem z wizytą ale i tak :shock:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lilith123 09 kwi 2013, 18:28
:D No, tylko nie wykupiłam tyle, bo mi też już kasy nie starczyło, poza nie potrzebuję - póki co. Wiem, powinnam wcześniej zapytać o cen ę i ustalić, ale nie spodziewałam się, że stawka w ciągu 2 lat wzrośnie o 100%. Wkurzyłam się straszliwie, też na siebie, że taka durna jestem i zawsze dam się jakimś cwaniaczkom w ciula robić.

przez kahir 09 kwi 2013, 18:41
w tym przypadku to pewnie tylko teoria spiskowa, ale lekarze i firmy farmaceutyczne napędzają wzajemnie własne biznesy. możesz wykupić dowolną ilość opakowań, w zależności od tego ile na razie potrzebujesz i kiedy masz następną wizytę. leki psychiatryczne są chyba najczęściej zmienianymi w toku leczenia, więc nie ma sensu wykupywać takich ilości, chyba że bierzesz lek od dłuższego czasu i i znasz jego działanie i skuteczność na swoją osobę.
świat jest pełen psychologów.

przez lilith123 10 kwi 2013, 06:44
Zastanawiam się, czy nie opisać całego zdarzenia na forum "znany lekarz", ale to tylko napędziłoby mu klientów - uzależnionych desperatów. Chyba jednak tylko wyślę mu mail, niech chociaż wie, co o tym sądzę.

Sortuj wg