Proszę o opinię

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Proszę o opinię

przez rabat13 14 mar 2013, 12:14
Witam Serdecznie,
mam nazwijmy to średnie stany nerwicy lękowej. Wczoraj lekarz przepisał mi leki, które stosuje od dzisiaj rana.
Chciałbym się Was zapytać czy może ktoś stosował podobne leki (obok nazwy dawkowanie):

+ Rudotel: 1/4 - 1/4 - 1/4
+ Amitriptylinum VP: 1/2 - 1/2 - 1/2
+ Propranolol WZF: 1/2 - 0 - 1/2

Dziękuję za opinię.
Pozdrawiam, Rabat13.

Proszę o opinię

przez niecierpliwy 14 mar 2013, 12:32
rabat13, oprocz rudotelu bralem te leki ale osobno. Propranonol ma bardzo rozległe działanie - stosowany jest tez przez kardiologow. Propranolol lagodzi objawy wegetatywne w nerwicy lękowej (u mnie nie zadzialal, ale u Ciebie może pomoc). Wpływa na pracę serca (jesli masz cisnienie w normie to ok a jesli nadcisnienie to bedzie je lagodzil). Amitryptylina powoduje niestety zaparcia(ale nie uwszystkich). Jest lekiem przeciwlękowym, uspokajającym.A rudotel to po prostu benzodiazepina. Ja stosowalem zomiren (wlasciwie to mialem go przepisany ale mialem go brac doraznie ale nie wzialem ani razu).Ale rudotel bierz wg wskazan lekarza. Ja te leki dostalem w poczatkowej fazie leczenia od neurologa ale na mnie nie podzialaly. Ale kazdy organizm jest inny wiec moze na Ciebie zadziala

Proszę o opinię

przez rabat13 14 mar 2013, 12:39
@Niecierpliwy dziękuję za odpowiedź. Zapomniałem dodać zawartości mg: Rudotel 10mg, Amitri... 10mg i Propra... 10mg, czyli najmniejsze mozliwe dawki, a ja biorę jeszcze połówki. Faktycznie, że po Amitri... nawet po małej dawce widać skutek uboczny w postaci suchości w ustach... :) I chyba mi aptekarka źle napisała na opakowaniu jak stosować Rudotel, bo lekarz raczej mi mówić 1/4 - 0 - 1/4, a jak się poprawi to raz dziennie... Wolę mniej brak niż więcej, chociaż przy 1/4 tabletki to raczej nie przedawkuję... :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Proszę o opinię

przez niecierpliwy 14 mar 2013, 12:53
rabat13, rzeczywiscie male dawki ale Ty jak widze zaczynasz na tych lekach a taka jest tendencja zeby stosowac male dawki na poczatku zeby org. sie przyzwyczail. Ja bralem juz propran. 40 mg 2 albo 3 razy dziennie. Po amitryptylinie rzeczywiscie to standardowe objawy -ale cos za cos :smile:

Proszę o opinię

przez depresyjny1977 14 mar 2013, 13:06
Amitryptylina dobry lek , sam bym brał gdyby nie objawy uboczne na mnie działał tylko ja brałem 100mg .

Proszę o opinię

przez rabat13 14 mar 2013, 21:03
Depresyjny1977 powiedz mi proszę jakie miałeś efekty uboczne? Bo ja po pierwszym dniu brania 1/4 10mg Amitryptyliny mam sucho w ustach, jestem senny i lekko oszołomiony... Twoje były podobne?

Sortuj wg