Leki i zniszczony organizm po depresji.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Wombwell00 10 mar 2013, 01:03
Myśle sobie czy lata depresji (u mnie 8 lat, w latach 11-19) mogą radykalnie zachwiać organizmem i jego działaniem?

Wyleczyłem sie z depresji na poziomie umysłu (humanistycznym), czuje spokój, siłe i względnie dobre samopoczucie ale myśle sobie czy organizm bez leków sam się odbudowuje i będzie wytwarzał dobre zwiazki czy jednak jest to niemożliwe.

Nie lubię leków, nigdy nie przyjmowałem żadnych długotrwale, a te ktore mi przypisano (brałem 4 rodzaje) nigdy nie dały mi zadowalających efektów. Mysle sobie czy jednak nie warto sie wybrać, zabulic troche kasy i dostać coś skoro jestem na dobrej drodze zamiast czekac do kolejnego ewentualnego kryzysu.

Co polecacie?

przez aurelll 10 mar 2013, 23:00
Jeżeli na poziomie umysłowym czujesz już się lepiej to jest to połowa drogi do sukcesu. Ze swojej strony mogę polecić po prostu wysiłek fizyczny i zamiast sztucznie pobudzać organizm, pozwolić mu samemu nam pomóc - czyli zacząć produkować endorfiny ;) Z czasem zauważysz poprawę. Zacznij biegać, pływać, ćwiczyć - cokolwiek. Odrzuć wszelkie używki które powodują chwilowe "uniesienia" a później niestety dłuższe, gorsze samopoczucie. Zoorganizuj sobie odpowiednio dzień, zacznij regularnie sypiać, wstawaj i kładź się spać o stałych porach, przed snem dobrze jest się zmęczyć aby łatwiej było Ci zasnąć. Ważne jest jeszcze abyś znalazł jakieś zajęcie, które zajmie Ci czas, nie pozwoli na bezproduktywne chwile w których zaczynasz pogrążać się w swojej depresji (to, że teraz czujesz się lepiej, nie znaczy, że jesteś już do końca zdrowy). Jeżeli masz za dużo wolnego czasu to polecam się czymś zająć - to może być nawet coś prostego, nie skomplikowanego - coś, co pozwoli Ci stwierdzić na koniec dnia, że nie zmarnowałeś go i zrobiłeś coś konstruktywnego i że coś z tego masz. To bardzo ważne ! Znajdź hobby i je rozwijaj ;) Można poczuć się lepiej odstawiając cały ten syf, który oferują nam leki. Trzymam kciuki !

Sortuj wg