Po receptę do internisty...

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez cocosc 08 mar 2013, 10:09
Tak się złożyło w moim życiu, że przeprowadziłam się z dużego miasta na wieś. Żeby dotrzeć do psychiatry (mojej ulubionej pani doktor, a zarazem najbliższej w okolicy, która ma kontrakt z NFZ) muszę z godzinę jechać pociągiem, a połączeń jest bardzo mało. Kończą mi się leki, po których w końcu dobrze się czuję. Miałam odwiedzić moją panią doktor przy okazji wizyty u psychoterapeuty, jednak wizyta została przełożona na bliżej nieokreślony termin (mam zadzwonić w przyszłym tygodniu i ustalić datę), więc mam do Was pytanie- czy mogę zgłosić się po receptę do lekarza rodzinnego? Mam zaświadczenie od Pani psychiatry, że się u niej leczę oraz opakowania leków, które dotąd brałam. Nie jestem pewna jednak czy mi wyda receptę na lek przeciwdepresyjny, w końcu to nie krople do oczu...
F41.1 (zespół lęku uogólnionego)
F60.6 (osobowość unikająca)

przez *Wiola* 08 mar 2013, 12:16
cocosc, My też nie mamy ;) Różnie się lekarze zachowują , jedni wypisują bez problemu inni nie .
Moderator

przez Aranjani 08 mar 2013, 12:22
z moją panią internistka nie ma problemu, ale tylko po jednym opakowaniu no i nie może dać, że to leczenie przewlekłe więc jest płatne 100%
Aranjani

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ala1983 08 mar 2013, 12:29
czy mogę zgłosić się po receptę do lekarza rodzinnego? Mam zaświadczenie od Pani psychiatry, że się u niej leczę oraz opakowania leków, które dotąd brałam.

Powinno to być specjalne zaświadczenie, wystawiane przez specjalistę. Jest ważne 1 rok i uprawnia do wystawienia recepty przez internistę.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez Lord Kapucyn 08 mar 2013, 12:49
ala1983 napisał(a):
czy mogę zgłosić się po receptę do lekarza rodzinnego? Mam zaświadczenie od Pani psychiatry, że się u niej leczę oraz opakowania leków, które dotąd brałam.

Powinno to być specjalne zaświadczenie, wystawiane przez specjalistę. Jest ważne 1 rok i uprawnia do wystawienia recepty przez internistę.

Dokładnie tak jak mówi Ala. Moja internistka też powiedziała, że nie wpiszę mi psychotropów dopóki nie przyniosę jej zaświadczenia od specjalisty- w ty wypadku psychiatry na specjalnym blankiecie.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez *Wiola* 08 mar 2013, 13:36
To zależy od lekarza , internista ma uprawnienia do wypisywania antydepresantów czy uspokajaczy i tak naprawdę zależy to od ich "widzimisię". przez dług czas reckę wystawiała mi pani pediatra, na 2 opakowania ze zniżką ;)
Moderator

przez Lord Kapucyn 08 mar 2013, 13:41
U mnie przynajmniej tak jest, że nie chce wypisywać recept na te antydepy, których nie zna, nie kojarzy z nazwy. A z reguły tutaj interniści poza trójpierścieniowcami (jak franek) raczej niewiele leków znają.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez slow motion 08 mar 2013, 13:45
To prawda.
*Wiola*, Ma rację. Ja mam bardzo fajną lekarkę rodzinną i wiem, że wypisuje takie leki, więc akurat u niej problemu by nie było. Zresztą ja mam w karcie zapisane jakie leki brałam wcześniej.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez znudzona-ona 08 mar 2013, 15:31
moja lekarka rodzinna wypisywała mi leki na początku bez zaświadczenia, po jednym opakowaniu. Potem jej zaniosłam to zaświadczenie z poradni zdrowia psychicznego i dostaję receptę na ile trzeba.
Małgorzata. Pomagam w angielskim.

Sortuj wg