Zmiana pigmentacji oka wskutek leczenia - cofnie się?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Saraj 06 lut 2013, 12:14
Czy komuś jest wiadome cokolwiek na temat powrotu koloru oczu (zmienionego na farmakologii) do pierwotnej barwy po zaprzestaniu leczenia? Trudno ocenić, czy zmiana jest głęboka, zaawansowana. W mojej opinii nie budzi wątpliwości - są ciemniejsze, mętniejsze. A winny jest środek Pernazinum, w niewielkiej dawce.. bo 50/teraz 25mg :/ Dzisiaj rzucam w cholerę, pytanie, czy charakterystyczna dla mnie przezroczystość oczu wróci. Sama na siebie jestem zla. Jak mogłam tak późno się zorientować (w trzecim tygodniu stosowania)..

Kiedyś stosowałam xalatan w niedługim okresie czasu (krople przeciw jaskrze), kolor stał się wyrazistrzy (ale nie mętno-buro-szary), z odłożeniem upłynęły dwa miesiące i choć producent zapewnia, że zmiana utrzymuje się trwale, w 70 (może w wyższym stopniu) procentach kolor został przywrócony.

Zastanawiam się, czy i tym razem tak będzie..

Jeśli komuś cokolwiek jest dane wiedzieć - proszę o podzielenie się.

przez Rafka 06 lut 2013, 12:19
brałam kiedyś Pernazinum. Skutki uboczne u mnie to: suchość w nosie i źrenice jak główka od szpilki. Rzucilam ten lek. Ale zmiany koloru tęczówki nie zauważyłam może dlatego, że mam szare.
Rafka

przez Saraj 06 lut 2013, 12:32
Moja koleżanka brała trzysetkę i nic. z tym, że ona ma oczy ciemnogranatowe, ponure, ja natomiast szklane. Powiem tak - piersi jak kamienie, zdzierże, światłowstręt, owszem, żremnice, u mnie, Rafka, rozszerzone, tycie, a niech se przybywa, ale zmiana koloru ? STOP. ;/
A rodzinka dziwi się, że moje cukierki to nie witaminka :evil:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg