Problem po zmianie leków - dziwne objawy

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Problem po zmianie leków - dziwne objawy

przez Ganon 12 sty 2013, 11:57
Witam.

Od jakiegoś czasu mam lęki związane chorobami, które sobie wmawiam (i jestem tego świadom), niestety nasiliły się one, poszedłem do psychiatry.
Przez około miesiąc stosowałem Parogen w dawce 20mg rano, poprawy nie odczułem, za to pojawiła się niechęć do codziennych czynności (czego wcześniej nie było, mimo zimy chęć do "życia" i codzienności była w porządku).

Na następnej wizycie został mi zapisany Fluanxol, w dawce 0,5mg rano. Wziąłem go dwa razy, wczoraj i przedwczoraj. Lekarz kazał odstawić Parogen i następnego dnia już Fluanxol brać.

Pojawiły się dziwne objawy - bardzo dziwne sny, po których się budzę, praktycznie po każdym, są to koszmary, nawet z uczuciem bólu, nieprzespałem prawie 2 noce przez nie. Pojawiają się one praktycznie od razu po zaśnięciu, zawsze. Dzisiaj nie wziałem już Fluanxola, boję się, ponieważ od rana mam zawroty głowy i zaburzenia równowagi. Dodatkowo pojawiły się mdłości.

Poradźcie co teraz zrobić? Te leki więcej mi zaszkodziły niż pomogły, nie chcę już ich łykać, po prostu się boję. Obawiam się, że zmiana leku mogła mi zaszkodzić, lub ten nowy szkodzi. Czy to minie czy trzeba iść do lekarza pilnie?
Ostatnio edytowano 12 sty 2013, 12:05 przez Ganon, łącznie edytowano 1 raz
Offline
Posty
3
Dołączył(a)
12 sty 2013, 11:49

Problem po zmianie leków - dziwne objawy

przez uzytkownik 12 sty 2013, 12:05
Niestety, koszmary i tym podobne złe wrażenia, to raczej normalka przy lekach neuroleptycznych. Ja to samo mam, ale przy kwetiapinie. Po kilku dniach powinno Ci przejść.
uzytkownik
Offline

Problem po zmianie leków - dziwne objawy

przez Ganon 12 sty 2013, 15:20
Czy mogę więc wrócić do stosowania Parogenu? Podczas jego brania nie miałem skutków ubocznych. Chyba że stosowanie 2 dni tego nowego wyklucza już możliwość wzięcia tego starego? Z lekarzem się nie skonsultuje, bo jest weekend, a to poradnia na nfz.
Offline
Posty
3
Dołączył(a)
12 sty 2013, 11:49

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Problem po zmianie leków - dziwne objawy

przez uzytkownik 12 sty 2013, 15:23
Czy mogę więc wrócić do stosowania Parogenu?

Przez około miesiąc stosowałem Parogen w dawce 20mg rano, poprawy nie odczułem, za to pojawiła się niechęć do codziennych czynności


Pytanie po co skoro nic nie wniósł?
uzytkownik
Offline

Problem po zmianie leków - dziwne objawy

przez Ganon 12 sty 2013, 15:30
Po to aby nie występowały objawy odstawienia, które prawdopodobnie mam teraz. Po weekendzie postaram się skonsultować z lekarzem, celem dawek odstawienniczych.
Offline
Posty
3
Dołączył(a)
12 sty 2013, 11:49

Problem po zmianie leków - dziwne objawy

przez uzytkownik 12 sty 2013, 16:13
Połowę bierz przez kilka dni, później 1/4 kilka dni i Ci przejdzie bez "brain zaps".
uzytkownik
Offline

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Przeskocz do