Trwałe zmiany w organizmie po braniu leków psychotropowych

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Siding Spring 24 gru 2012, 23:58
a przez ile czasu brales rispolept? Czy na przestrzeni tych 18 miesiecy czujesz jakos poprawe?

Prawda jest taka ze leki te wywoluja takie zmiany jak opisujesz. Aczkolwiek niektorym przywracaja zycie i cofaja to o czym napisales. W twoim przypadku bylo niestety odwrotnie. Nie potrzebowales tego leku co wiecej jezeli takie cos nastapilo to powinienis 3 mac sie od niego z daleka. Czy sa trwale? Nie sadze , ale uwazam ze potrzeba troche czasu na dojscie do siebie. Jezeli brales dlugo ten rispolept to prawdopodobnie dlugo bedziesz do siebie dochodzil.

Ja np bralem paroksetyne 3 lata ktora miazdzyla mnie a ja nieswiadomie tkwilem w tej matni. Jestem po odlozeniu przeszlo 2 lata i wiele wiele uleglo zmianie. Nie czuje juz tej dojmujacej pustki , lęku ktory wprowadzal mnie w skraj obledu. Potrafie juz wyrazac emocje, artykulowac je..jak z kims gadam to nie zapominam wypowiedzianych 5 minut temu zdan. Nie budzie sie i rwe wlosow z glowy . Czuje wiez z drugim czlowiekiem.

Ale pozostaly pewnie problemy. Silne bole miesniowe no i jeszcze splycenie emocjonalne plus irytowanie sie....

Mam do Ciebie kolejne pytanie. Co na to wszystko lekarz? Mowi ze jest to mozliwe po takim czasie? Mam nadzieje ze nie jest kolejnym konowalem bo mam juz dosyc tych zerujacych na ludzkim nieszczesciu sępow.

przez linka 25 gru 2012, 01:30
SongoSSJ, a próbowałeś w jakiś inny sposób się aktywizować? Poza odstawieniem leków i biernym czekaniem? Może te znieczulone połączenia nerwowe trzeba jakoś pobudzić do działania? Może to co opisujesz to jakaś część choroby?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Siding Spring 25 gru 2012, 10:28
Moim zdaniem szybciej bys do siebie doszedl jakbys nic nie bral bo biorac taka wenle tez narazasz sie na skutki uboczne. Z czasem mozg sam by do siebie doszedl. Moglbys mu pomoc redukujac stres,na nowo probowac kontaktu z ludzmi takiego jaki miales przed braniem lekow, jakis sport i dobra dieta. A teraz pytanie za 10 pkt. Po co zaczynales z lekami i to z neuroleptykami? Pisales ze byles wesolym szczesliwym czlowiekiem no a zdrowym ludziom lekow sie nie przepisuje bo wlasnie takie kwiatki moga wyjsc..tym bardziej ze dali Tobie neuroleptyki..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 25 gru 2012, 13:11
Może czas odwiedzić psychoterapeutę ?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez zzYxx 25 gru 2012, 14:22
W takim samym stanie jestem co Ty bez brania uprzednio jakichś leków psychotropowych.
The Walking Dead.

przez *Wiola* 25 gru 2012, 16:10
SongoSSJ, Nie odpowiedziałeś , dlaczego w ogóle zaczynałeś brać leki , skoro piszesz, że było przed nimi świetnie? Jaką masz diagnozę ?
Moderator

przez Siding Spring 25 gru 2012, 16:22
z ta skala od 0 do 100 to dobrze napisane i mozna rzeczywiscie odniesc to do intensywnosci uczuc/energii itp. Sa ludzie ktorych wszystko nakreca do maximum a sa i tacy ktorych najsilniejsze bodzce nie stymuluja. Jako dziecko mialem tak ze wiedzialem ze jak sie naucze tego i owego to potem czeka mnie zabawa na podworku i to mi dodawalo sil. Wiele bodzcow stymulowalo mnie do zycia. Z reszta i bez powodu mialem tak ze wieczorami bylem tak nakrecony ze musialem cos robic..skakac, pajacowac;p rozmieszac innych ...to chyba byla w tej skali dla mnie 100tka. Teraz jest niestety inaczej...a i leki mialo na to swoj wplyw.

To o czym piszesz nie wiem do czego mozna odniesc.Chyba do zlej pracy mozgu...bo jezeli nic sie w zyciu nie wydarzylo/zadna trauma...to jaki inny powod? ze jedni maja takie wahniecia a inni nie.

No i napisz czemu zaczeles brac neuroleptyki..i to w zastrzykach nawet..:>

przez Stonka 29 gru 2012, 20:57
A teraz pytanie za 10 pkt. Po co zaczynales z lekami i to z neuroleptykami? Pisales ze byles wesolym szczesliwym czlowiekiem no a zdrowym ludziom lekow sie nie przepisuje bo wlasnie takie kwiatki moga wyjsc..tym bardziej ze dali Tobie neuroleptyki..

Wlasnie...na co Ci zapisali te neuroleptyki? jaka masz diagnoze? jak to sie zaczelo? tylko szczerze

przez tahela 31 gru 2012, 02:14
SongoSSJ,
Masz schizofrenia zdiagnozowana bo na depresje czy lęki to nie przepisuja raczej neroleptyków?
Ostatnio edytowano 01 sty 2013, 19:57 przez linka, łącznie edytowano 1 raz
Powód: ort
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez thbthb 01 sty 2013, 19:17
O ile mi się dobrze wydaje, to Risperdal Consta (Risperidon) jest bezpłatny (ryczałt) tylko dla pacjentów ze schizofrenią, którzy nie wpsółpracują...? A poza tym to się płaci zielonymi banknotami za takie "cudo"?
@Songo - co zrobiłeś, ze zasłuzyłeś na takie leczenie? Czemu ono trwało tylko 5 tygodni, a nie co najmniej 2 lata? Dlaczego lekarzyki przeszli (chyba dosyć gwałtownie jak widzę) z leków typu Risperidon na inne neuroleptyki? Poza tym:
- na depresję stosuje się leki przeciwdeprsyjne, które na ogół nie powinny dodawać dopy (dopaminy) bo mogą spowodować "impuls" i paradoksalny atak chorego na samego siebie = próbę samobójczę
- niski stan neuroprzekaźników jak piszesz - może to być zarówno kwestia przyhamowania działania receptorów dopaminowych jak i skutek brania innych leków..... somatycznych (sic!). Jeśli brałeś coś jeszcze - powinieneś o tym wspomnieć.

Jeśli chodzi o leki takie jak Sulpiryd czy Amisulpiryd - w małych dawkach mogą powodować efekt dopaminergiczny (dodawać dopy - pałeru).
P.S. Uprasza się "moderatora" o nieingerowanie w treść moich postów. Słowa zaczynające się od SPY mają takie być i jest to błąd celowy.

przez nieboszczyk 07 sty 2013, 13:51
coś w tym jest.od rodziców słyszałem że mając kilka lat miałem objawy podobne do ADHD i nie mogłem usiedzieć w miejscu.byłem "żywy"-biegałem,wykrzykiwałem lub wyrywałem sie.nie pamiętam tego.niewiem czym mnie szprycowali przez całe dzieciństwo.jeden z leków był uzależniający i psychiatra zapewnił rodziców że nie będzie opcji żebym samodzielnie przerwał leczenie bo będę ćpunem i będę odczuwał jakiś głód.obecnie jestem spowolniały jak gdyby slow motion i niektórzy wyzywają mnie od narkomanów mimo że o żadnych narkotykach nie mam bladego pojęcia i nigdy mnie nie interesowały,dzięki temu nie zaliczyłem egzaminu na prawo jazdy bo lekarz orzecznik tylko na mnie spojrzał i palnoł: do psychologa!na slocie jeden z uczestników skomentował że wyglądam jak heroinista który daje se po kablach codziennie,w aptece sprzedawczyni nie chciała mi sprzedać kremu do twarzy bo powiedziała że wyglądam jak narkoman,dermatolog u którego leczyłem świerzb chciała mnie skierować na badanie krwi pod kątem HIV.normalna paranoja.ja ani nie ćpam,ani nie pirprzę się z kobietami,ani z facetami więc tego hiva jeśli by był to tylko by mi wstrzykneli w szpitalu podczas transfuzji krwi.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez Siding Spring 07 sty 2013, 14:57
to juz od malego podawali Tobie jakies leki? Pamietasz co to bylo? bierzesz cos obecnie?

przez nieboszczyk 07 sty 2013, 15:02
właśnie.mój przypadek jest tragiczny i wręcz przypomina czarnobyl :evil: obecnie nic nie biorę i jakoś wytrzymuję.leki które dawali mi w dzieciństwie to była cała tablica mendalajewa.walil dowolnie co popadło a myślisz że małego pensjonariusza poinformują czym go szprycują?ważne żeby tkwił nieruchomo w kąciku i nikomu nie przeszkadzał
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez Sorrow 08 sty 2013, 16:33
nieboszczyk napisał(a):właśnie.mój przypadek jest tragiczny i wręcz przypomina czarnobyl :evil: obecnie nic nie biorę i jakoś wytrzymuję.leki które dawali mi w dzieciństwie to była cała tablica mendalajewa.walil dowolnie co popadło a myślisz że małego pensjonariusza poinformują czym go szprycują?ważne żeby tkwił nieruchomo w kąciku i nikomu nie przeszkadzał

Jezu, to jakiś koszmar :| . Takie rzeczy robić dzieciom...

Sortuj wg