Leki a kawa

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Leki a kawa

przez Rafka 15 gru 2012, 17:22
Nie wiem czy to jest dobre połączenie bo zażywam leki i pije też kawę. Czy ma to wpływ na działanie leku?
Rafka

Leki a kawa

przez pannaMartka 15 gru 2012, 17:40
Ja pilam kawe normalnie.. Zachowywalam tylko odstep pomiedzy wypiciem porannej kawy a wzieciem tabsa
pannaMartka

Leki a kawa

przez Rafka 15 gru 2012, 17:54
tez robię odstępy. Rano normalnie zjadam jakąś kanapkę, połykam tabletkę i popijam herbatką. Kawę piję później.
Chodzi mi o to czy picie kawy ma to jakiś wpływ na działanie leku???
Rafka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Leki a kawa

przez pannaMartka 15 gru 2012, 18:02
Hmm ja przez 8 lat z fluo nie myslalam o tym co moge jesc i pic a co nie ;)
Znalazlam takie cos w necie:
Działanie leków mogą zmienić pokarmy.

Jeśli przyjmujesz antydepresanty, nie jedz:
- serów typu camembert, brie;
- bananów (zwłaszcza dojrzałych), fig, awokado, bobu;
- tłustego mięsa, wędlin i ryb (zwłaszcza marynowanych i wędzonych), wątróbki wołowej i drobiowej, zup i sosów zawierających tzw. rosołki, sosu sojowego.
Nie powinnaś także pić napojów z kofeiną oraz alkoholu (nawet likierów oraz win ziołowych).

Jeśli stosujesz preparaty z dziurawcem, unikaj słońca.

Zasięgnij porady lekarskiej w sprawie antykoncepcji (dziurawiec i antydepresanty obniżają skuteczność pigułek).

Nie stosuj również suplementów diety zawierających drożdże.

Uwaga! Wymienione produkty w połączeniu z lekami przeciwko depresji to niebezpieczna mieszanka wybuchowa- mogą spowodować zaburzenia krążenia.

z "tina" nr23 2/11/2010

Wszystko z listy jadlam i pilam (oprocz ALKOHOLU) i leki dzialaly a ja nie umarlam :)

A nawet zdarzalo sie ze spieszac sie na uczelnie popijalam tabletke kawą z mlekiem :P
pannaMartka

Leki a kawa

przez Rafka 15 gru 2012, 18:19
to zostaje chleb i woda :(
zastanawia mnie to czy kawa nie przygłusza działania leku czy nawet napędza???Może wywoływać na lęk albo przyspieszenie krążenia. Tyle wiem, że wypłukuje magnez. A magnez jest ważnym pierwiastkiem w organizmie.
Rafka

Leki a kawa

przez agulka315 15 gru 2012, 18:38
Ja piję cały czas kawe, choć pewnie czasami za dużo. Staram się tylko nie popijać kawą leków. W szpitalu za to gonili.

Leki a kawa

przez Kalebx3 15 gru 2012, 18:54
Traktuję ranną siekierzastą kawę jak lekarstwo ,które stawia na nogi łagodnym uderzeniem . Jak nie wypiję to łeb mi wysadza bólem. Kawa komponuje się idealnie ze wszystkimi lekami jakie dotąd brałem ,a brałem dużo.
VIVAT KAWA!
„Ten rodzaj demonów nie wychodzi inaczej, jak tylko przez modlitwę i post” (Mk 9,29)

Leki a kawa

przez pinda 16 gru 2012, 00:43
Rafka, pytałam o to lekarzy - nie ma przeciwwskazań. Można spokojnie pić kawę przy przyjmowaniu leków.
Artykuły z "Tiny" można sobie w okrężnicę wsadzić.
burning down the house!

Sortuj wg