Leki a kawa

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Leki a kawa

przez Rafka 15 gru 2012, 17:22
Nie wiem czy to jest dobre połączenie bo zażywam leki i pije też kawę. Czy ma to wpływ na działanie leku?
Rafka

Leki a kawa

przez pannaMartka 15 gru 2012, 17:40
Ja pilam kawe normalnie.. Zachowywalam tylko odstep pomiedzy wypiciem porannej kawy a wzieciem tabsa
pannaMartka

Leki a kawa

przez Rafka 15 gru 2012, 17:54
tez robię odstępy. Rano normalnie zjadam jakąś kanapkę, połykam tabletkę i popijam herbatką. Kawę piję później.
Chodzi mi o to czy picie kawy ma to jakiś wpływ na działanie leku???
Rafka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Leki a kawa

przez pannaMartka 15 gru 2012, 18:02
Hmm ja przez 8 lat z fluo nie myslalam o tym co moge jesc i pic a co nie ;)
Znalazlam takie cos w necie:
Działanie leków mogą zmienić pokarmy.

Jeśli przyjmujesz antydepresanty, nie jedz:
- serów typu camembert, brie;
- bananów (zwłaszcza dojrzałych), fig, awokado, bobu;
- tłustego mięsa, wędlin i ryb (zwłaszcza marynowanych i wędzonych), wątróbki wołowej i drobiowej, zup i sosów zawierających tzw. rosołki, sosu sojowego.
Nie powinnaś także pić napojów z kofeiną oraz alkoholu (nawet likierów oraz win ziołowych).

Jeśli stosujesz preparaty z dziurawcem, unikaj słońca.

Zasięgnij porady lekarskiej w sprawie antykoncepcji (dziurawiec i antydepresanty obniżają skuteczność pigułek).

Nie stosuj również suplementów diety zawierających drożdże.

Uwaga! Wymienione produkty w połączeniu z lekami przeciwko depresji to niebezpieczna mieszanka wybuchowa- mogą spowodować zaburzenia krążenia.

z "tina" nr23 2/11/2010

Wszystko z listy jadlam i pilam (oprocz ALKOHOLU) i leki dzialaly a ja nie umarlam :)

A nawet zdarzalo sie ze spieszac sie na uczelnie popijalam tabletke kawą z mlekiem :P
pannaMartka

Leki a kawa

przez Rafka 15 gru 2012, 18:19
to zostaje chleb i woda :(
zastanawia mnie to czy kawa nie przygłusza działania leku czy nawet napędza???Może wywoływać na lęk albo przyspieszenie krążenia. Tyle wiem, że wypłukuje magnez. A magnez jest ważnym pierwiastkiem w organizmie.
Rafka

Leki a kawa

przez agulka315 15 gru 2012, 18:38
Ja piję cały czas kawe, choć pewnie czasami za dużo. Staram się tylko nie popijać kawą leków. W szpitalu za to gonili.

Leki a kawa

przez Kalebx3 15 gru 2012, 18:54
Traktuję ranną siekierzastą kawę jak lekarstwo ,które stawia na nogi łagodnym uderzeniem . Jak nie wypiję to łeb mi wysadza bólem. Kawa komponuje się idealnie ze wszystkimi lekami jakie dotąd brałem ,a brałem dużo.
VIVAT KAWA!
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Leki a kawa

przez pinda 16 gru 2012, 00:43
Rafka, pytałam o to lekarzy - nie ma przeciwwskazań. Można spokojnie pić kawę przy przyjmowaniu leków.
Artykuły z "Tiny" można sobie w okrężnicę wsadzić.
burning down the house!

Sortuj wg