Czy leki uzależniają? Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Czy leki uzależniają?

przez zima 07 paź 2013, 18:38
Dżejmson, ale miales zabawne przygody :D
no bo z daleka to komedia, a z bliska tragedia, poniekad 8)
karoll007, na mnie benzo dzialalo przez 2 - 3 dni, a potem mimo ze robilam przerwy to w ogóle. nie wiem czemu.
mimo to trzymam opakowanie na rodzinne zakupy, zeby nie zdemolować sklepu i innych dwunożnych.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez karoll007 08 paź 2013, 20:28
na mnie dobrze dzialaja, ale moge je brac tylko doraznie, bo sie uzaleznoe, a kolejnych problemow mi nie trzeba :smile:

-- 08 paź 2013, 20:28 --

na mnie dobrze dzialaja, ale moge je brac tylko doraznie, bo sie uzaleznoe, a kolejnych problemow mi nie trzeba :smile:
“We can't win against obsession. They care, we don't. They win.” 
“They love without measure those whom they will soon hate without reason.” 
Lit
Anafranil
Rispolept

przez renard12 29 paź 2013, 15:39
Chyba nie ma leku z grupy lorazepamów, które by nie uzależniały

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 29 paź 2013, 15:43
renard12 napisał(a):Chyba nie ma leku z grupy lorazepamów, które by nie uzależniały

Nie ma takiej grupy leków jak lorazepamy. Lorazepam to substancja czynna, mogą być co najwyżej leki zawierające lorazepam a mające różne nazwy handlowe(Lorafen, Tavor, Ativan, Tolit, Merlit, Temesta). Sam lorazepam należy do grupy benzodiazepin- a te jak wiadomo uzależniają.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Pauluse 29 kwi 2015, 14:28
Biorę mozarin i ketrel. Mozarin to jeszcze nic, ale zaczynam odstawiać ketrel i to jest jazda. Trudno mi zasnąć, muszę wziąć chociaż pół tabletki na noc, zastanawiam się nad jakimś placebo.

przez lasvegasparano 04 paź 2015, 14:44
Jak długo można być na terapii?

Sulpiryd 2x50mg rano
wenlafaksyna 1x 75mg rano
olanzapina 1x5mg wieczorem

Pytam, bo biorę te leki już od czerwca i nie mogę ich odstawić, nie wyobrażam sobie jak bez nich pociągnę dalej, a jestem na studiach i dzięki nim funkcjonuję...

przez bedzielepiej 05 paź 2015, 11:04
lasvegasparano napisał(a):Jak długo można być na terapii?

Sulpiryd 2x50mg rano
wenlafaksyna 1x 75mg rano
olanzapina 1x5mg wieczorem

Pytam, bo biorę te leki już od czerwca i nie mogę ich odstawić, nie wyobrażam sobie jak bez nich pociągnę dalej, a jestem na studiach i dzięki nim funkcjonuję...

Czym Ty się martwisz, bierzesz je naprawdę bardzo krótko, a lekarze nie mają oporów by pacjenci żarli tabsy nawet po kilkanaście lat więc nikt Ci ich nie zabierze.

Co do tematu to leki SSRI jak najbardziej uzależniają, tyle że o tym cicho sza, bo firmy farmaceutyczne- święte wyrocznie- tuszują takie niewygodne dla nich info.

przez monapayne 07 mar 2016, 13:03
Ja się uzależnilam fizycznie od leku neuroleptyku. Cieżko się schodzilo. To samo wenlafaksyna i paroxetyna. Odstawialam bardzo stopniowo. Dwa miesiące leżałam.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez xanonymous 11 mar 2016, 00:56
Jaki neuroleptyk cie uzależnił i jakie miałaś objawy odstawienne?

przez xanonymous 11 mar 2016, 00:57
Antydepresanty należy odstawiać wolno zmniejszajać dawke np. o 10% co 2 tygodnie.

przez monapayne 11 mar 2016, 10:23
Ja brałam 37,5 wenlafaksyny. Przez góra dwa trzy miesiące. Tego nie było jak odstawić, poza tym nie umialam dzielić tabletek bo miały kulki. Ale czytałam, ze przy takich dawkach to lepiej szybko przejść odwyk. To tak zrobiłam.

A paro odstawialam prawie dwa miesiące. Z dawki 20 schodzilam. Byłam wcześniej w szpitalu na 30. A problemy i tak były.

Denerwuje mnie, ze lekarze są tajemniczy co do odstawienia. A jak raz się nade mną psychiatra ulitowal i odstawilam mi abilify to zrobił to z dnia na dzień. Mówi, ok, to możesz już odstawić ten lek. Dawka 7,5.

Uzależnila mnie klozapina. Długo nie mogłam normalnie spać.

A dużo skutków ubocznych takich ciężkich miałam po mięsie escitalopram, akineton i abilify. To było moje drugie podejście do abilify. Cześć skutków ubocznych została nadal, powiedzmy, ze przemienila się w Dyskinezy późne.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez pajacyk1 18 mar 2016, 04:24
No właśnie jak to jest z tym uzależnieniem?? Teoretycznie nie uzależniają, ale po odstawieniu wenlafaksyny, po pół roku ogromnie spadła moja samoocena, pewność siebie. Zamiast zająć się życiem, szukałem sobie problemów tylko. Jakoś ten fakt połączyłem z odstawieniem SNRI i teraz znowu łykam w podwójnej dawce niż wtedy. Jaki wpływ te leki mają na osobowość?

przez monapayne 19 mar 2016, 11:30
Te leki to działają na każdy układ w organizmie. Powinno się już lepiej brać za wszystkie inne rzeczy mające poprawić nastrój niż poprawić nastrój a zepsuć wszystko inne. Takie jest moje zdanie po trzyletnim leczeniu psychiatrycznym.

Sortuj wg