Czy leki uzależniają? Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Czy leki uzależniają?

przez Aurum 24 lip 2011, 19:19
Kilka lat temu dziennie potrafiłam brać ok 20 tabletek wit.C. 2 lata temu uzależniłam się dość szybko od kropli żołądkowych, byłam pod koniec 2 gimnazjum, to był piątek. Miałam do zdania 3 przedmioty, bo byłam pomiędzy. I się obudziłam z takim bólem żołądka, że jak leżałam bez ruchu to ból nieprzeciętny a jak się delikatnie poruszyłam to umierałam. I potem jak mnie łapał delikatny ból brzucha to piłam krople. W środę zakładam aparat na zęby, ale to była jest i będzie dłuuuga droga. Zaczęło się od wyrywania ósemek, bólu i puchnięcia twarzy. Przez 3 tygodnie dzień w dzień brałam po 3 te mocniejsze tabletki ibupromu albo hydroxyzyny. Staram się już nie brać, ale na widok tabletek lub ich wzięcia mnie lekko telepie

Czy leki uzależniają?

przez KrzysztofT 27 lip 2011, 15:54
A gdzie tam. :brawo: :brawo: :brawo:
Gdyby uzależniały to pewnie nie wróciłbym po 5 miesiącach ze szpitala z detoksu i z psychoterapii. Pewnie nie miałbym 3 napadów padaczkowych, rozbitego łuku brwiowego i nie miałbym problemów z mięśniami w nogach (chodzę o ladze). :pirate: Ale co tam wiem. :uklon:

Czy leki uzależniają?

przez *Monika* 27 lip 2011, 17:10
KrzysztofT, Poradziłeś już sobie z uzależnieniem?
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czy leki uzależniają?

przez KrzysztofT 27 lip 2011, 17:27
Monika1974 napisał(a):KrzysztofT, Poradziłeś już sobie z uzależnieniem?

Aktualnie jestem "czysty", kontynuuję swoją psychoterapię indywidualną i staram się na nowo układać swoje życie. Na twoje pytanie będę mógł odpowiedzieć dopiero za rok. Jak to mawia moja psychoterapeutka - "bądź czysty przynajmniej przez rok - jeżeli ci się nie spodoba zawsze możesz wrócić do tego, co było".

Czy leki uzależniają?

przez *Monika* 29 lip 2011, 01:42
KrzysztofT, Zatem pozostało mi pożyczyć Tobie samych sukcesów na tej drodze do zdrowienia.
Mógłbyś też napisać coś na temat swojej terapii, interesuje mnie to.
Nurt , to jak sobie radzisz, czy widzisz w tym wszystkim światełko w tunelu?
Obrazek
Główny Moderator

Czy leki uzależniają?

przez betty_boo 29 lip 2011, 09:26
brałam seroxat (paroksetyne) przez około 7-8 miesiecy, nie uzalezniła mnie. zalezało mi na tym by ja odstawic bo chciałam spróbowac zyc bez leków , tak jak kiedys.

stopniowe odstawienie przy wsparciu lekarza dobrze mi poszło.

od 3 lat nie biorę zadnych leków, ale korzystam z terapii.

wydaje mi sie ze w moim przypadku leki były tylko wytłumiaczami emocji, które pomogły mi jako tako zaczac funkcjonowac w okresie takiej depresji która uniemozliwiala mi codzienne zycie, natomiast absolutnie nie rozwiązały moich problemów (robię to ja sama do dzisiaj, z lepszym lub gorszym skutkiem:)

czasem wydaje mi sie ze leki sa dla tych którzy nie chca/nie mogą nic zmienic.

wiem ze ten poglad moze wywolac kontrowersje

Czy leki uzależniają?

przez kasja 09 sie 2011, 21:05
czy są leki na lęk wolnopłnacy poza antydepresantami które nie uzależniają?

Czy leki uzależniają?

przez NoMoreDepression 15 sie 2011, 19:34
Neuroleptyki, szczegolnie atypowe majace rowniez w sumie dzialanie antydepresyjne.

Czy leki uzależniają?

przez Kalebx3 17 sie 2011, 23:45
Może COAXIL,antydepresant inny niż wszystkie inne.Uspokaja ,podnosi nastrój i nie uzależnia .Polecam
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Czy leki uzależniają?

przez zaqzax 21 sie 2011, 20:24
Teoretycznie wiekszosc lekow nie uzaleznia poza benzo, ale psychika i mozg na tyle sie przyzwyczaja do tych leków że potem zajebiście ciężko z tego wyjść - a by potem żyć w ogóle bez wracania do leków - to jest bardzo ciezka sprawa, im dluzej sie bierze tym mniejsze szanse wyjscia z tego (bezbolesnego wyjścia i normalnego radzenia sobie tzn. praca, obowiązki, stres codzienny).
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Czy leki uzależniają?

przez Michuj 22 wrz 2011, 22:04
W sumie antydepresanty nie uzależniają, chociaż mogą mieć bardzo nie ciekawe skutki odstawienne. Pomijając uzależnienie od wizyt u psychiatry i zakupu leków to w przypadku osoby, która nie jest jakoś głęboko zaburzona, powiedzmy ''zagubiona'' ,mogą wywołać stan psychiczny wybitnie dobry, którego nie da się osiągnąć bez leków. I podejrzewam, że w tym momencie zmienia sobie pogląd na temat: co to znaczy się czuć naturalnie. Naturalnym stanem staje się to coś ala hipomania i przez to może psychicznie mieć potrzebę ''zaprzyjaźnienia'' się z lekami na długi czas. Więc czasem przerażające jest, jak lekarze potrafią lekką ręką wypisywać recki... Więc nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, czy leki uzależniają...
Michuj

Czy leki uzależniają?

przez Warszawa09 06 lis 2011, 19:16
Po 4 latach odstawiłam...było ciężko ale po miesiącu już ok.

Czy leki uzależniają?

przez JERZY62 28 lis 2011, 21:51
Czy może mi ktoś powiedzieć co uzależnia, działa, porównywalnie tak jak Sedam, chodzi mi o to żeby przeskakiwać z jednego lekarstwa (Sedamu) na drugie o podobnej sile działania gdy stępi się działanie Sedamu?
♪♪♪

Czy leki uzależniają?

przez intel 28 lis 2011, 22:56
Napisz jeszcze raz, bo są pewne nieścisłości....
Chcesz coś co uzależnia czy coś co nie uzależnia?
Chcesz zejśc z Sedamu już teraz i zastąpić go czymś innym?
Już nie działa? A może masz obawy , że przestanie działać w dotychczasowej dawce?
Ile bierzesz sedamu?
Na co?
Ile razy dziennie?
intel

Sortuj wg