Czy leki uzależniają? Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Czy leki uzależniają? Wątek zbiorczy.

przez aneta. 17 gru 2005, 09:40
(Rexetin, Mirzaten)

biore te leki jakis miesiac i czuje sie

zupelnie normalnie ale musze je brac jeszcze przez dwa bo to jest terapia podtrzymujaca i nie wiem czy to jest normalnie i

czy czasami nie uzależnia...
aneta.

...

przez KOREK 17 gru 2005, 11:14
To jest normalne,nawet bardzo normalne.Bierz tak jak

lekarz zapisał i spoko,bedzie dobrze.Masz szczęście,ze te leki tak dobrze na ciebie działają.Czy nie uzależnia?Uzależnic

psychicznie to sie można nawet od witaminki C,ale jak bedziesz brała te leki tak jak psychiatra zapisał to sie raczej nie

uzależnisz.Więc sie nie martw na zapas,tylko ŻYJ i ciesz sie życiem.Pozdrawiam.

Zespol jelita drazliwego

przez Tom 10 lis 2006, 19:01
Mam zespól jelit drazliwego i no co tu duzo mowic biore Bromazepam(sedam)(lexotan)od juz kilku lat......A mam prawie 30-tke.
Pomaga na te okropne bole brzucha ale jednoczesnie chyba jestem uzalezniony.
Biore do 9 ml/doe,czasem mam przerwy 2-3 dniowe.czy jestem uzalezniony ???
Moze ktos ma podobny problem ......???
Pozdro
Tom
Tom

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anom 11 lis 2006, 19:52
Ja też mam zespól jelita drażliwego, mimo że jest to związane z psychiką , jednak jednocześnie trzeba to leczyć u gastrologa, ponieważ nie tylko psychika ma wpływ na nasze zaburzenie jelit ale także pokarmy i wiele innych rzeczy. Idź do gastrologa, ja brałam min gastrologiczne leki tj Debridat, Tribux,Duspatalin retard I Nospa forte, a na wzdęcia Gastrosil, Espumisan lub Ceolat

Czy organizm przyzwyczaja sie do leku..?

przez sole 14 gru 2006, 14:50
Tak się właśnie zastanawiam,jak długo bieżecie jeden rodzaj leku.Cy jest to możliwe,że po jakimś czasie przestaje działać,pomimo,że wcześniej przynosił dobre efekty?Tak chyba jest wlaśnie u mojej mamy.Na szczęście udało mi się z nią wczoraj porozmawiać,powiedziała mi,że straciła chęci do życia,że nie ma siły wstać z łóżka,ale zdaje sobie sprawę z tego co się dzieje i najprawdopodobniej jutro jedziemy do lekarza,jeżeli nas przyjmie,a jak nie to w poniedziałek.Tak bardzo chciałabym,żeby lekarz trafił z lekarstwem,nie wiem może mogłabym coś podpowiedzieć,może moglibyście mi podać nazwę leku który który daje dobre efekty w depresji.Tak jak pisałam wcześniej mama brała cital i ixell.Mam nadzieje,że będzie dobrze i znowu zobaczę uśmiech na twarzy mojej mamy,bo kocham ją bardzo i zrobiłabym wszystko dla niej.

przez niezapominajka 14 gru 2006, 19:10
Ja zaczęłam kurację lekiem coaxil tydzień temu. Jest to miesięczna kuracja i z tego co się orientuję zazwyczaj wszystkie tego typu leki bierze się miesiąc. Przez pierwsze dni lek działał, teraz już nie działa. Chciałam go nawet odstawić, ale chłpak mnie uświadomił, ze nie bez powodu mam brać ten lek miesiac. Bo po miesiącu będzie dopiero wiadomo, czy lek zadziała, czy trzeba go zmienić. Na każdego działa co innego. Nie można się jednak zniechęcać, bo może trwać naprawdę długo aż się trafi na odpowiedni lek. Niestety. Podtrzymuj swoją mamę na duchu, tak jak to robisz! To jest wspaniałe! Bądź przy niej, gratuluję Ci odwagi i cierpliwości!

przez elfka88 11 sty 2007, 11:07
Ja w najbliższym czasie mam zamiar odwiedzic psychiatrę ale własnie obawaniam się tego co mi przepisze :( boje się , że sie uzależnie :(

przez niezapominajka 11 sty 2007, 12:11
psychiatra nie przepisze Ci leku, od którego możesz się uzależnić - oczywiście pod warunkiem, że w rozmowie powiesz o sobie wszystko! Tzn. jaki masz problem, co zażywałaś, od czego byłaś/jesteś uzależniona. Nie ma się czego obawiać. Lekarz wie co robi, a jak mu opowiesz o swoich obawach, też Ci na pewno wiele wytłumaczy. Musisz mu wszystko mówić, bo tylko wtedy jest w stanie Ci pomóc.
Ja na własną rękę przedłużyłam sobie terapię coaxilem, ale teraz mam wątpliwości, czy zrobiłam dobrze. Nie wiem w końcu, czy lek działa, czy nie działa. Mieszam go z alkoholem, a nie powinnam. do psychiatry wstydzę się iść, bo zawiodłam na całej lnii. ale wiem, ze muszę się przemóc, bo na pewno przepisze mi coś mocniejszego.

przez Hen Ichaer 11 sty 2007, 15:09
niezapominajka napisał(a):Ja zaczęłam kurację lekiem coaxil tydzień temu.

O shit..Coaxil :shock:

niezapominajka napisał(a):Mieszam go z alkoholem, a nie powinnam.

:shock: Masz naprawdę silny organizm ;)

sole, z tymi lekami bywa różnie. Gdy psychiatra przepisuje lek, to on nie wie, czy to naprawdę pomoże. To jest taki eksperyment. Jak nie zadziała to inny. Wiem z doświadczenia, że organizm przyzwyczaja się do tych lekarstw o tyle, że przestaje się odczuwać skutki uboczne, które, jak zapewne wiecie, są z reguły bardzo niemiłe...

sole napisał(a):może moglibyście mi podać nazwę leku który który daje dobre efekty w depresji.

Nie moglibyśmy. Z tego prostego powodu, że każdy psychotrop na każdego działa inaczej. Jak już pisałam, psychiatra też nie może Ci zagwarantować, że lek podziała. To jest jak gra w ruletkę.
Trzymaj się, sole. Oby wszystko się Tobie i Twej mamie dobrze potoczyło.

A na psychiatrów trzeba uważać, patrzeć, do kogo się idzie, bo posrańców umysłowych w tym fachu nie brakuje..
Cześć i czołem, kluski z rosołem.
Tymczasem, borym lasem..

przez arla 14 sty 2007, 17:12
do dobrego psychiatry nie ma co się ba isc na pewno nie da Ci leku który Cie uzależni, gorzej jest z lekarzami ogólnymi olewają objawy ,nie wysyłaja odrazu do specjalisty i ładują Cię jakimis lekami które maja niby pomóc ....ja sie tak zalłatwilam neurolem od mojej lekarki ogólnej
'Zacząć jest łatwo. Wytrwać jest sztuką'

przez Aga1 14 sty 2007, 23:42
Tak sie zlozylo ze ja biore seroxat od marca ub.roku. Lekarka mi powiedziala ze ten lek nie uzaleznia i mozna brac go dlugo. Obecnie jestem w trakcie odstawiania tego leku.Czuje sie naprawde super choc poczatki nie byly najlepsze.Coaxil bierze moja mama ktora zabralam se soba do lekarki , po smierci mojego brata. Lekarka powiedziala ze lek nalezy przyjmowac przynajmniej ciagle przez pol roku, aby byly efekty.Brala go 3 razy dziennnie po tabletce. Teraz tez juz jest na odstawianiu i musze powiedziec ze postawil ja na nogi. Najlepiej konsultowac sie z lekarzem. Z wlasnego doswiadczenia nie polecam internistow , bo oni nie maja pojecia o nerwicy. Pozdrowionka :twisted:

przez Fraglin 15 sty 2007, 12:51
W kwestii przyzwyczajania do leku: z innej beczki - na przykładzie mirtazapiny - na początku jej właściwości sedatywne są ogromne, po prostu zwala z nóg, w miare leczenia ten efekt słabnie, co jest opisane w publikacjach. A jeśli lek antydepresyjny przestaje działać - najczęściej zwiększamy dawkę.

przez arek177 11 wrz 2007, 00:51
wszystko co nam pomaga uzaleznia nas
:smile:

przez weronika 22 sty 2008, 17:44
MEDYCZNIE UDOWODNIONO ŻE TE LEKI NIE UZALEŻNIAJĄ i tego się trzymaj, brałam masr leków antydepresyjnych przez około 3 lata , odstawiłam je i nie uzależniłam się

Sortuj wg