Czy leki psychotropowe da się wypłukać z organizmu???

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Rafka 28 lis 2012, 12:47
Kiedyś stosowałam dietę owocowo - warzywna aby oczyścić organizm z tych leków. Jednak zauważyłam że wcale lepiej się nie poczułam. Może tyle że schudłam. Czy one zostają w organizmie czy to jest przyzwyczajenie się organizmu do ich działania. Jak to jest? czy macie jakieś niedoświadczenia związanie z tym związanie???
Rafka

przez Siding Spring 28 lis 2012, 13:07
wyplukac to sobie mozna resztki jedzenia zalegajce w jelicie.:) . Zalezy jak dlugo bralas leki. Jak kilka lat to niestety sporo czasu minie nim mozg zacznie funckjonowac jak przed ich braniem. Leki robia spore zamieszanie w neuroprzekaznikach,zmieniaja ich funkcjonowanie, nie jest to trwala zmiana ale potrzeba czasu do powrot pierwotnego ich funkcjonowania. A same leki jako takie fizycznie sa chyba dosyc szybko wydalane. Inna sprawa jest to co zrobily.

przez zubryk 28 lis 2012, 14:14
Taki fluanxol pobudza wytwarzanie dopaminy, która m.in. aktywizuje.
Kiedy fluanxolu brak, dopaminy jest mniej i przyzwyczajony organizm wpada w wagotonię i uświadamia sobie szybko czym jest fizyczny ból istnienia. Musi minąć trochę czasu aby wszystko się unormowało. Żadne płukanie nie pomoże.
F41

Lepiej mieć nerwicę niż nie mieć nic.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez clarkson 31 mar 2015, 16:53
ogólnie na oczyszczenie organizmu poleca się przede wszystkim błonnik, ale to z reguły jak chodzi o takie zdrowotne wypłukiwanie toksyn czy odchudzanie. Można więcej poczytać na przykład na http://blonnikpokarmowy.info/ - jak chodzi o leki pewnie też podziała, ale lepiej podpytać lekarza ;-)

Sortuj wg