Cynk jest inhibitorem zwrotnego wychwytu dopaminy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez QueenForever 21 lis 2012, 21:06
QueenForever

przez cytrynka84 22 lis 2012, 01:07
A to ciekawe,stosuje vitapil,bo wypadają mi włosy.Biore go od 2 miechów też zawiera cynk,jakoś euforii dopaminowej nie odczułam :-D
poza tym wiki to malo wiarygodne źródło,nawet ta zagraniczna.
Nie odczułam nawet cienia dopaminy po tym preparacie z cynkiem.

-- 24 lis 2012, 13:22 --

W tym moim Vitapilu jest podobno tyle cynku,ze powinnam czuc ta dopamine(niby 107% dziennego zapotrzebowania),a nic nie czuje.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez xanonymous 28 lip 2015, 17:11
W vitapilu jest 15mg cynku (150% RDA). To za mało! Trzeba przyjąć na raz od 50mg do 100mg cynku. Efekt jest po kilku pierwszych razach. Potem zanika. Dla pewnej osoby optymalną dawką było 75mg (stosowali oni picoliniana i octan cynku, musi byćdobrze wchłanialna postać). To trzeba by łyknąć 5 tabletek po 15mg. Najlepiej na pusty żołądek - rozgnieść i rozbełtać w wodzie i wypić. Przy większych dawkach mogą pojawić się lekkie przemijające nudności. Na allegro można kupić związki cynku w proszku - wychodzi taniej niż tabsy, zresztą inne minerały też czy witamine C (kwas askorbinowy) - jakość farmaceutyczna czystsza niż do wyrobu suplementów diety. Trzeba mieć do tego dokładną bardzo wagę np. o dokładności 0,001g aby dobrze odmierzyć dawkę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg