Kombinacje leków przeciwdepresyjnych-tabela.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Ferdynand k 15 lis 2012, 22:24
piracetam raczej przepiszą
z antydepr na pamięć DRI DNRI nieselektywne NRI I MAO
SARI
Naczelny Użyszkodnik

przez Absinthe 15 lis 2012, 22:26
QueenForever, jem je garściami.W postaci nutrikosmetyku,piję siemie lniane magnez i wapń wlewam w siebie hektolitrami,wpieprzam cital od 3 miesięcy i co?i g*wno.Nie pozostało nic innego jak ratować się chemią,i to taką bardziej inwazyjną że tak powiem.
You have to die a few times
before you can really
live.
Von all den Dingen, die ich verloren habe, vermisse ich meinen Verstand am meisten

przez cytrynka84 15 lis 2012, 22:42
Sproboj może z leków Nootropil,może pomoc,ale najpierw może spróbuj najpierw lecytyny ,wazna jest dawka 1200mg,ale potrzeba minimum 3 miesiące na tej lecytynie.Moj rodzinny mówi,ze lepszy Ginkofar niż lecytyna
Na mnie lepiej działała lecytyna niż Ginkofar,Ginko nie działało na mnie w ogole.Lekow na Altzhaimera lekarz raczej nie będzie chciał przepisać.

-- 15 lis 2012, 21:51 --

Tak jak wykończony napisał NRI czyli reboxetyna(Edronax) lub bupropion (Wellbutrin)Mnie nic nie pomagało no lecytyna troszeczkę i dopiero Edronax pomógł na koncentrację,a juz myślałam,ze nic nie pomoże.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Absinthe 15 lis 2012, 23:00
dzięki cytrynka84, za bardzo przydatne info.No ja z tą lecytyną to już od września walczę....to nie rezygnuje z niej jeszcze.Sądzę że to z lekami na alzheimer to tak pół serio;).Narazie jeszcze wszystkim nie dziekuje,zobaczymy co zadziała ;)
before you can really
live.
Von all den Dingen, die ich verloren habe, vermisse ich meinen Verstand am meisten

przez cytrynka84 15 lis 2012, 23:37
Nie dziękuj,poczekaj aż pomoże.U mnie było tak zle,ze pytałam o wszystko,obojętnie na co by to nie było.Wszyscy mi dawali tylko ten cholerny piracetam,który nic nie pomagał.A doktorek argumentował właśnie tak,ze inne leki to na altzhaimera,a jestem za mloda.Glupie gadanie wtedy nawet na altzhaimera bym wzięła,zeby mi się koncentracja poprawiła.Lekarz po prostu nie chciał mi pomoc i tyle ,dopiero sama musialam wpaść na to combo lekow,bo on sam na to nie wpadł,albo ma głupie przepisy,ze młodym absolutnie nie można przepisywać leków na altzhaimera ze znizka Chodzi o to żeby lek pomógł,nieważne na co jest lek Ach Ci lekarze i te ich przepisy bezlitosne i głupie.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez frustrated 16 lis 2012, 00:17
No bo to nie sa bezpieczne leki i ich przepisywanie to skrajna ostatecznosc... dlatego lepiej szukac pierw innych rozwiazan.
zdrowymozg.pl

przez cytrynka84 16 lis 2012, 12:27
Eeee,bezpieczne,czy niebezpieczne,byłam w takim stanie,ze było mi zupełnie obojętne jakie to leki byle by pomogły.Lekarz mnie po prostu olal i tyle.
Za przeproszeniem takie sranie w banie .Niebezpieczne nalkatwiej tak powiedzziec frustrated, te zarzuty to nie do Ciebie tylko do mojego dr .
A Anafranil taki bezpieczny,też ubokow od groma,hepatoksycznosc i inne?!
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Absinthe 16 lis 2012, 21:02
cytrynka84, ja tak własnie mam.Już 3 miesiące nauki za mną,wielce robie powtórki,a po tygodniu nie pamiętam nawet,co już powtórzyłam :evil: .Wypadałoby się do końca roku ogarnąc,bo potem już tylko 5 miechów do matury które zlecą jak woda...
before you can really
live.

przez frustrated 17 lis 2012, 01:29
cytrynka84, wiem o co chodzi... sam bylem w stanie gdzie moja pamiec po prostu nie funkcjonowala... i tez chcialem leki na alheimera, mementyne itp. a okazalo sie ze pomogly glupie antydepresanty, o ktorych kuzwa w internecie wczesniej naczytalem sie ze moga zaburzac funkcje poznawcze, a nie polepszac. To jest tak ze na bol glowy tez Ci morfiny od razu nie przepisza tylko zaczna od apapu :P nie mozna od razu pchac sie w leki, ktore sa stosowane w skrajnych przypadkach. Zreszta biorac leki na alheimera przy depresji, gdzie przyczyna zaburzen jest calkiem inna watpie zeby cokolwiek zdzialaly... nie trzeba sie pchac od razu w takie gowno :P Mi sie tez wydawalo ze nic nie pomoze i kuzwa czulem wielka frustracje ze lekarze nie chca przepisac mocniejszych lekow w moim przypadku... i co? okazalo sie ze mieli racje i pomogly leki, ktorych nie bralem nawet pod uwage.
zdrowymozg.pl

przez cytrynka84 17 lis 2012, 12:28
frustrated, A co Tobie pomogło?
U mnie te problemy z koncentracja,zaczęły się jak zaczęłam się leczyć na depre/nerwice (czyli juz ładnych kilka lat temu)Przed leczeniem miałam super pamięć,żadnych problemów w tej kwestii.I nie wiem czy zaburzenia pamięci,wynikają z samej nerwicy.Czy też to skutek uboczny brania antydepow?!Lekarz mówi,ze to objaw nerwicy,a jajuz sama nie wiem,bardziej stawialabym na leki chyba.Tak na Maksa to to trwa od 2-3lat te zaburzenia pamięci,raz lepiej trochę raz gorzej,ale problem jest.I przez te lata to juz trace cierpliwość do tych lekarzy,ciągle piracetam i piracetam,który brałam juz 3 razy i nic kompletnie nic nie pomógł,a lekarze dalej to samo,albo jakieś ,suplementy zarlam je garściami lecytyna po dluugim czasie brania,troszeczkę jakby pomogła
A ostatnio lekarz dal mi lek na koncentracje dla dzieci i młodzieży wow... I jak tu się nie wkurw... sorry ,ale juz nie wytrzymuje.Leki brać muszę,bo jak nie biorę to wszystko wraca... Tzn depra i nerwica wraca.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Stonka 17 lis 2012, 21:27
SSRI + Bupropion-wzbogacenie działanie serotoninergicznego o noradrenergiczne i dopaminergiczne.

jesli bupropion to wellbutrin to moja lekarka mowila ze takie polaczenie jest nidopuszczalne bo grozi napdami drgawek. nie sadzę zebym cos zle zapamietala.
Qeen, skad Ty bieresz te informacje?
lepiej niech lecza lekarze.
Ja juz sie przejechalam na "poradach"tego forum

przez Ferdynand k 17 lis 2012, 21:31
Stonka tak ale ja to stosuje i nie mam drgawek
Naczelny Użyszkodnik

przez namiestnik 17 lis 2012, 21:58
Stonka napisał(a):
SSRI + Bupropion-wzbogacenie działanie serotoninergicznego o noradrenergiczne i dopaminergiczne.

jesli bupropion to wellbutrin to moja lekarka mowila ze takie polaczenie jest nidopuszczalne bo grozi napdami drgawek. nie sadzę zebym cos zle zapamietala.

Możliwe. Jednak jest to stosowane powszechnie.
Ja też brałem i z sertraliną i z paroksetyną i drgawek nie miałem. Ale ryzyko zawsze jakieś jest. Jak przy każdym leku zresztą ;)

przez QueenForever 17 lis 2012, 22:09
Połączenie bupropionu z SSRI szczególnie sertraliną jest często stosowane na zachodzie,oczywiście nie każdy przypadek medyczny wymaga takiego combo.A tu jeden z wielu artykułów o takim połączeniu: http://jop.sagepub.com/content/9/3/284.short
QueenForever

Sortuj wg