Zespół PSSD-dysfunkcje seksualne spowodowane zażywaniem SSRI

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Ricah 17 cze 2016, 12:23
Nie mogles dostac PSSD od neurolepa czy braku masturbacji, bo to jest niemozliwe. Etiopatogenezy tego schorzenia upatruje sie w przyjmowaniu lekow SSRI, zadnych innych lekow czy czynnosci. Jezeli masz problemy ze sfera seksualna, ale nie wynikaja one z brania lekow SSRI, to masz po prostu problemy z libido/chucia/ogolem w tych sferach, ale nie masz PSSD. Wtedy przyczyny problemu rowniez moga byc inne, najczesciej upatruje sie problemy z waga (problemy krazeniowe) oraz psychologiczne.

Probujesz uproscic rowniez sprawe z neurolepami. W niskich dawkach uwalniaja dopamine, ale to prowadzi do zablokowania endogennego uwalniania dopaminy i tym samym w koncowym efekcie obnizenia transmisji dopaminergicznej. Tych lekow w takich dawkach nie bierze sie ciagle, a cyklicznie i najrzadziej jak mozna.
A biorac fluoksetyne po pewnym czasie mozesz w koncu dostac PSSD, lub po prostu Twoje problemy w tych sferach sie pogorsza. Branie SSRI chcac miec dobre libido jest debilizmem, inaczej okreslic sie tego nie da. Jak to juz jednemu forumowiczowi wklejalem obrazujacy go rysunek:

Obrazek

Dodam tylko, ze po pewnym czasie przyznal mi racje.
Inaczej leczy sie PSSD, inaczej problemy sfery seksualnej nie wynikajace z brania SSRI.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez oko.grzegorz 17 cze 2016, 18:44
Przepraszam bardzo ale gdzie ty wyczytałeś w ostatnich moich postach że ja mam pssd ??? Równie dobrze mogę mieć obniżone libido bo mam depresję która nie jest ciągle wyleczona. Leki antydepresyjne brałem na zasadzie jeden miesiąc i zmiana bo nie działa. A z tego co ostatnio czytałem to u większości ludzi te leki zaskakiwały po 2 - 3 miesiącach , bardzo rzadko po 1 miesiącu.
Po drugie pisałem już wcześniej że z braniem fluo mam taką historię że podczas jej brania standardowo nie miałem libido, ale jak odstawiałem to libido nagle się pojawiało. Więc teoria, że jakbym brał dłużej fluoksetynę powiedzmy 2 miechy albo 3. ( a brałem 1 miesiąc) to możliwe że libido pojawiało by się NIE TYLKO PODCZAS ODSTAWIANIA, ALE ROWNIEZ W TRAKCIE BRANIA jest jak najbardziej zasadna.

A to że każdy internauta który brał SSRI od razu przypisuje swoje nieporadne libido lekom SSRI można śmiało nazwać debilizmem. Bo przyczyny mogą być inne. W USA prozac brało miliony osób i co myślisz że wszystkich wykastrowało ? A co powiesz, na osoby które podczas brania fluoksetyny nie zauważyły ŻADNEJ róznicy w swoim libido i dalej miały libido wysokie? Wczoraj czytałem wątek o paroksetynie i kilka osób pisało że nie widziało różnicy , lub że libido po paro im wzrosło. Co prawda to były jednostki, ale fakt faktem SSRI nie mogę jednej osoby kastrować a drugiej nie. To są te same tabletki. Była też masa ludzi w wątku o paro która narzekała że W CZASIE brania leku NIE MOGLI OSIĄGNĄĆ ORGAZMU nad czym ubolewali, ale SPORO osób twierdziło że cytuje " jeśli chodzi o libido, to chcica jakby większa, ale nie mogę osiągnąć orgazmu".
Brak orgazmu przy tych lekach to norma, ale możliwość dojścia wraca wraz z odstawieniem leku.

Krótko mowiąc branie SSRI chcąc mieć dobre libido nie jest debilizmem, gdyż niskie libido jest w depresji a SSRI służą do jej leczenia.
Wyleczenie depresji---> normalne zdrowe libido.
A póki co mam takie niskie libido że generalnie SSRI już nic z nim gorszego nie zrobi........

przez chojrak30 17 cze 2016, 19:07
Moim skromnym zdaniem SSRI trwale uszkadza coś w organizmie, organizm w trakcie brania "leków" broni się przed tą trucizną i dąży do homeostazy i "jakoś" funkcjonuje ale jest w jakimś stopniu niepełnosprawny problem z dojściem itp.. po odstawieniu leków już jest totalna klapa bo naturalne wewnętrzne bodzce są za słabe i jesteśmy takim warzywkiem z anhedonią brakiem popędu itp.. jak komuś nie przeszkadza tryb życia na lekach SSRI to chyba jest skazany je brać dożywotnio z ryzykiem załapania Alzhaimera lub Parkinsona na stare lata, ale to tylko moje zdanie po doświadczeniach z paro która powinna być zapisywana pedofilom na wykastrowanie, w trakcie mojej silnej depresji lękowej miałem libido eleganckie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ricah 17 cze 2016, 19:11
oko.grzegorz napisał(a):Przepraszam bardzo ale gdzie ty wyczytałeś w ostatnich moich postach że ja mam pssd ???

Pomijajac juz nazwe tematu, w ktorym sie wypowiadamy, to 1 (SLOWNIE JEDEN) post wczesniej:
oko.grzegorz napisał(a):lopez69 nie wiem od czego dostalem pssd[...]

oko.grzegorz napisał(a):Równie dobrze mogę mieć obniżone libido bo mam depresję która nie jest ciągle wyleczona.

A o czym niby byl moj poprzedni post?

oko.grzegorz napisał(a):Leki antydepresyjne brałem na zasadzie jeden miesiąc i zmiana bo nie działa. A z tego co ostatnio czytałem to u większości ludzi te leki zaskakiwały po 2 - 3 miesiącach , bardzo rzadko po 1 miesiącu.

Swoje glupie postepowanie mozesz zawdzieczac tylko sobie.

oko.grzegorz napisał(a):Po drugie pisałem już wcześniej że z braniem fluo mam taką historię że podczas jej brania standardowo nie miałem libido, ale jak odstawiałem to libido nagle się pojawiało. Więc teoria, że jakbym brał dłużej fluoksetynę powiedzmy 2 miechy albo 3. ( a brałem 1 miesiąc) to możliwe że libido pojawiało by się NIE TYLKO PODCZAS ODSTAWIANIA, ALE ROWNIEZ W TRAKCIE BRANIA jest jak najbardziej zasadna.

Przytoczysz jakies zasadne argumenty potwierdzajace Twoja teze, badanie naukowe czy mozliwy mechanizm dzialania? Jak chcesz tworzyc wlasna medycyne, to sobie tworz, ale nie mow o niej glosno, bo znajdzie sie jeden z drugim co pojda Twoim tropem i tez beda probowali leczyc zaburzenia seksualne wywolane lekami SSRI przez leki SSRI (chociaz duzo psychiatrow leczy w ten sposob, nie jestes psychiatra przypadkiem?). Ja na swoje poparcie mam zarowno badania naukowe, opinie ludzi jak i logiczne wytlumaczenie dzialania.

oko.grzegorz napisał(a):A to że każdy internauta który brał SSRI od razu przypisuje swoje nieporadne libido lekom SSRI można śmiało nazwać debilizmem. Bo przyczyny mogą być inne. W USA prozac brało miliony osób i co myślisz że wszystkich wykastrowało ? A co powiesz, na osoby które podczas brania fluoksetyny nie zauważyły ŻADNEJ róznicy w swoim libido i dalej miały libido wysokie? Wczoraj czytałem wątek o paroksetynie i kilka osób pisało że nie widziało różnicy , lub że libido po paro im wzrosło. Co prawda to były jednostki, ale fakt faktem SSRI nie mogę jednej osoby kastrować a drugiej nie. To są te same tabletki. Była też masa ludzi w wątku o paro która narzekała że W CZASIE brania leku NIE MOGLI OSIĄGNĄĆ ORGAZMU nad czym ubolewali, ale SPORO osób twierdziło że cytuje " jeśli chodzi o libido, to chcica jakby większa, ale nie mogę osiągnąć orgazmu".
Brak orgazmu przy tych lekach to norma, ale możliwość dojścia wraca wraz z odstawieniem leku.

A co to ma do dyskusji?

oko.grzegorz napisał(a):Krótko mowiąc branie SSRI chcąc mieć dobre libido nie jest debilizmem, gdyż niskie libido jest w depresji a SSRI służą do jej leczenia.
Wyleczenie depresji---> normalne zdrowe libido.
A póki co mam takie niskie libido że generalnie SSRI już nic z nim gorszego nie zrobi........

Zle napisalem, faktycznie, nie zawsze branie SSRI musi skonczyc sie PSSD. Powinienem napisac, ze branie SSRI majac objawy obnizonej sprawnosci seksualnej liczac na poprawe w tej kwestii jest debilizmem.
I uwierz, zawsze moze byc gorzej. Za libido nie odpowiada jeden proces, a wiele. Twoje libido moze szwankowac poprzez jeden czy dwa procesy. Jak dolozysz kolejny, to moze i roznicy nie odczujesz. Ale kiedy wyleczysz przyczyne nr 1 i 2, to libido dalej bedzie lezalo.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez oko.grzegorz 17 cze 2016, 20:25
Masz na swoje poparcie badania naukowe? A co mnie obchodzą badania naukowe? Badania naukowe wprowadziły te leki do obiegu i trafiły m.in do Ciebie. A ty zamiast myśleć swoim mózgiem dalej kierujesz się badaniami naukowymi ? A ludzie którzy popierają twoją opinię też nie wiele mnie obchodzą. Chyba ciebie po prostu boli to, że ktoś może mieć inną opinię od twojej i od wszystkich osób na tym forum.

A co do fluoksetyny obecnie nie czerpie żadnej przyjemności z seksu w 99%, po fluoksetynie jak ją odstawia czerpię zawsze po odstawieniu. Agonistów dopaminy dostać nie mogę ze względu na lekarzy więc co byś zrobił na moim miejscu>? Pewnie sam byś zaczął łykać chociazby na przetestowanie co bedzie jak pobiore ją dłużej niż miesiąc.

Ja nie twierdzę, że SSRI są super, ale niech każdy robi to co chce. Zauważ, że np Ty Ricah nigdy w życiu nie weźmiesz już SSRI bo jesteś do nich nastawiony że cie wykastrowały i tylko i wyłącznie one i to trucizna i ogólnie fu. A co jeśli SSRI tylko na początku kastrują np jakiś miesiąc i jak ktoś nagle odstawi to pozostawia swoją depresje nie wyleczoną i dalej jest skazany na niskie libido? Co jeśli np po 3 miesiącach brania znikły by twoje zaburzenia seksualne i wróciło libido?
Ja przeczytałem wczoraj cały wątek o paro i innych SSRI i na prawdę rzadko kto wypowiada się jak wyglądało jego libido po wyleczeniu z depresji. Jak komuś pomogło to napisał tylko że czuje się teraz świetnie i że kończy leczenie i papa. Zaraz przeczytam jeszcze raz ten wątek o PSSD ale z tego co czytałem to chyba nie wiele osób pisało tu o długotrwałym przyjmowaniu SSRI tylko krótkotrwałym. Wiele osób pisało że np 6 dni pobrało SSRI i już PSSD się nabawiło w co szczerze wątpie.

przez Monster6 17 cze 2016, 20:44
To może ja napiszę jak wyglądało libido po wyjściu z depresji na samym SSRI.Wychodziłem z depresji nie raz i nie dwa.Ponieważ mam chad i moje życie to depresja-mania.Więc po wyjściu z depresji nawet nie w manii jeszcze a na pewno nie w wielkiej manii libido na SSRI miałem baaardzo wysokie.Jednak rozróżniajmy po prostu w depresji nie chce się brak sił jeśli się chce nawet pukać to nie ma na to za bardzo siły i nawet ochoty psychicznej.Po wyjściu z depresji wraca psychiczna ochota na seks człowiek jest normalny więc normalnie mu się chcę psychicznie.Co nie znaczy że dysfunkcje seksualne od ssri wtedy znikają.Bo znikają dopiero jak się odstawi SSRI.Po SSRI ( sertralinie) libido było wysokie tylko co z tego skoro anorgazmia,kłopoty z utrzymaniem erekcji,kłopoty z wytryskiem.Z suplami owszem seks był możliwy jednak co to za seks bez orgazmu.Po odstawieniu ssri wszystko u mnie wraca do normy w tych sprawach jednak co z tego skoro ja muszę być ze względu na chad całe życie na lekach :)
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

przez Ricah 17 cze 2016, 21:20
oko.grzegorz napisał(a):Masz na swoje poparcie badania naukowe? A co mnie obchodzą badania naukowe?

Mysle, ze te zdanie definitywnie konczy tutaj dyskusje, bo nie da sie rozmawiac na takim poziomie

oko.grzegorz napisał(a):Badania naukowe wprowadziły te leki do obiegu i trafiły m.in do Ciebie. A ty zamiast myśleć swoim mózgiem dalej kierujesz się badaniami naukowymi ? A ludzie którzy popierają twoją opinię też nie wiele mnie obchodzą. Chyba ciebie po prostu boli to, że ktoś może mieć inną opinię od twojej i od wszystkich osób na tym forum.

Dalej nie rozumiesz, wiec probuje juz ostatni raz. Badania naukowe wskazuja na profil farmakodynamiczny (trudne slowo dla Ciebie pewnie, wiem, wiec mowiac łopatologicznie - jak dzialaja na m.in. mozg), wykazuja problemy jakie powstaja przy zazywaniu danych lekow, dzialania niepozadane, mozliwe efekty. Takie badania sa przede wszystkim reprezentatywne. To, ze takie cos stalo sie u tysiaca osob jest bardziej prawdopodobne, anizeli inaczej bedzie, bo Ty sobie cos ubzdurales. To tak, jakby zamiast leczyc schizofrenikow wierzyc w kazda ich historie. Dostatecznie zrozumiala metafora?
Miej sobie inna opinie od mojej, ale nie twierdz, ze dostales PSSD od neurolepow albo fluoksetyna wyleczy Twoje PSSD, bo to herezje i szkodzisz nie tylko sobie, ale rowniez potencjalnym czytelnikom, ktorzy moga to czytac. Wyprobuj to sobie sam, bedziesz mial dobre rezultaty, to zdaj relacje, ale jak chcesz wysnuwac otwarcie jakies tezy, to miej cos na poparcie ich.
Doradzasz mi myslenie... I naprawde sadzisz, ze tak sie nie dzieje? Uwazasz, ze powinienem na przekor badaniom, opiniom ludzi oraz wlasnym doswiadczeniom twierdzic odwrotnie?

oko.grzegorz napisał(a):A co do fluoksetyny obecnie nie czerpie żadnej przyjemności z seksu w 99%, po fluoksetynie jak ją odstawia czerpię zawsze po odstawieniu. Agonistów dopaminy dostać nie mogę ze względu na lekarzy więc co byś zrobił na moim miejscu>? Pewnie sam byś zaczął łykać chociazby na przetestowanie co bedzie jak pobiore ją dłużej niż miesiąc.

Doradze Tobie to, co Ty mi probowales nieudolnie doradzic. Zacznij myslec. Sa tysiace sposobow na zdobycie danego leku, a agonisci dopaminy nie sa jednymi z najtrudniejszych do zdobycia, nawet w sposob legalny.
Ja zas na Twoim miejscu najpierw zrobilbym dobry wywiad i dowiedzial sie co nieco o tym, co chce zrobic. Bo to tak, jakby dac pierwszej lepszej osobie pistolet. Ty wlasnie chcesz dostac pistolet, bo kiedys czules sie pewniejszy siebie trzymajac go w dloni, a to, ze mozesz zapomniec zabezpieczyc bron i palnac sobie w stope juz Cie nie obchodzi, nie mowiac juz o skierowaniu lufy w strone innych ludzi.

oko.grzegorz napisał(a):Ja nie twierdzę, że SSRI są super, ale niech każdy robi to co chce. Zauważ, że np Ty Ricah nigdy w życiu nie weźmiesz już SSRI bo jesteś do nich nastawiony że cie wykastrowały i tylko i wyłącznie one i to trucizna i ogólnie fu. A co jeśli SSRI tylko na początku kastrują np jakiś miesiąc i jak ktoś nagle odstawi to pozostawia swoją depresje nie wyleczoną i dalej jest skazany na niskie libido? Co jeśli np po 3 miesiącach brania znikły by twoje zaburzenia seksualne i wróciło libido?

Wzialbym SSRI, gdybym mial ku temu wyrazne powody. Nie uwazam, ze jest to samo zlo. Sprawdzaja sie przy depresjach z lękami, depresji z brakiem objawow apatii/anhedonii, przy OCD, ale nie sprawdzaja sie przy zaburzeniach erekcji... Nie probuj wkladac slow w moje usta.
I znowu probujesz tworzyc wlasna medycyne, zamiast zrozumiec, ze to tak nie dziala. Podszedlbym do sprawy inaczej, ale ze nie mam zamiaru dalej z Toba dyskutowac, to powtorze po raz enty, SSRI moga kastrowac ludzi, moga nie kastrowac. Ale z cala pewnoscia nie jest to remedium na problemy w tych sferach.

oko.grzegorz napisał(a):Ja przeczytałem wczoraj cały wątek o paro i innych SSRI i na prawdę rzadko kto wypowiada się jak wyglądało jego libido po wyleczeniu z depresji. Jak komuś pomogło to napisał tylko że czuje się teraz świetnie i że kończy leczenie i papa. Zaraz przeczytam jeszcze raz ten wątek o PSSD ale z tego co czytałem to chyba nie wiele osób pisało tu o długotrwałym przyjmowaniu SSRI tylko krótkotrwałym. Wiele osób pisało że np 6 dni pobrało SSRI i już PSSD się nabawiło w co szczerze wątpie.

No hej, przeciez miales sie nie powolywac na "badania naukowe" i opinie innych ludzi, bo Cie nie obchodza. Ale odpowiadajac juz na to, ludzie ktorzy wyszli z depresji, rzadko kiedy dalej uczestnicza w zyciu tego forum, bo maja lepsze rzeczy do roboty. Wiele osob tez nie pisze w takich tematach. Nie znasz historii tych ludzi, chorob jakie maja, lekow ktore przyjmowali/przyjmuja itd. Zamiast czytac watek o PSSD, poczytaj ksiazki naukowe i zrozum temat, poczytaj badania naukowe, z ktorych mozesz wyciagnac jakies dane, ktore sa sprawdzone i opatrzone pewnym bezpieczenstwem od bledu.

PSSD - Post SSRI Sexual Dysfunction, w wolnym tlumaczeniu zaburzenia seksualne po stosowaniu tych lekow. I cytujac Ciebie, nie obchodzi mnie Twoje zdanie na ten temat.

Z takim samym brakiem szacunku jaki Ty wykazujesz wobec mnie, koncze dyskusje. Nastepna sugeracje innym uzytkownikom leczenia PSSD za pomoca fluoksetyny bede zglaszal jako porady zagrazajace zdrowiu.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez oko.grzegorz 17 cze 2016, 21:54
Ricah wrzuć na luz, ja nie wyrażam braku szacunku do ciebie, prowadzimy ostrą rozmowę i to wszystko. Chociaż to prawda że nie ma sensu już dalej jej prowadzić. Zresztą sam zacząłeś. Aha no i ja nie radzę innym brać fluoksetyny , pisze tylko że mi jakimś dziwnym sposobem może nie pomogła ale dała wiarę w to że nie jestem do końca życia pozbawiony libido.

Fluoksetyna jest najsłabszym SSRI i jak brałem ją miesiąc w dawce 20 mg nie zahamowała mi orgazmu w przeciwieństwie np do amisulprydu czy paroksetyny. Co więcej tak jak mówię wyraźnie wzrastało libido w chwili odstawienia. Wystarczył 1 -2 dni odstawienia i już zaczynało się chcieć. Sam bardzo zdziwiłem się tym faktem. Ale czy zadziała tak drugi raz?> Nikt tego nie wie :p

przez bedzielepiej 17 cze 2016, 21:56
Ricah napisał(a):Wzialbym SSRI, gdybym mial ku temu wyrazne powody. Nie uwazam, ze jest to samo zlo. Sprawdzaja sie przy depresjach z lękami, depresji z brakiem objawow apatii/anhedonii, przy OCD, ale nie sprawdzaja sie przy zaburzeniach erekcji... Nie probuj wkladac slow w moje usta.

och tak tak, bardzo się koorwa sprawdzają, ciekawe gdzie to wyczytałeś bo w publikacjach naukowych jest czarno na białym: ich skuteczność jest taka sama jak placebo. Chyba wyczytałeś to na jakimś chooyowym portalu typu abczdrowie. Ja przerobiłam wszystkie SSRI więc mogę się wypowiedzieć. Są chooj warte, tyle w temacie.

przez lopez69 17 cze 2016, 22:10
a teraz mam nadzieję włożę kij w mrowisko, mam 2 teorię co do osłabienia libido , pisałem już że może to być przyczyna biologiczna, otóż ludzi zarażeni chlamydia, mycoplasma odczuwają zaburzenia libido, życzę ciekawej lektury.

przez Ricah 17 cze 2016, 22:14
oko.grzegorz napisał(a):Ricah wrzuć na luz, ja nie wyrażam braku szacunku do ciebie, prowadzimy ostrą rozmowę i to wszystko. Chociaż to prawda że nie ma sensu już dalej jej prowadzić. Zresztą sam zacząłeś. Aha no i ja nie radzę innym brać fluoksetyny , pisze tylko że mi jakimś dziwnym sposobem może nie pomogła ale dała wiarę w to że nie jestem do końca życia pozbawiony libido.

Odnoszac sie bezposrednio do kogos, slowa typu "ciebie"; "ty" piszemy z wielkich, w przeciwnym wypadku jest to brak szacunku, a przynajmniej tak to odebralem. Dopoki nie radzisz innym (i wyraznie to zaznaczasz) brania fluoksetyny na PSSD, tym bardziej bez wlasnych doswiadczen, to nie mam nic przeciwko.

oko.grzegorz napisał(a):Fluoksetyna jest najsłabszym SSRI i jak brałem ją miesiąc w dawce 20 mg nie zahamowała mi orgazmu w przeciwieństwie np do amisulprydu czy paroksetyny. Co więcej tak jak mówię wyraźnie wzrastało libido w chwili odstawienia. Wystarczył 1 -2 dni odstawienia i już zaczynało się chcieć. Sam bardzo zdziwiłem się tym faktem. Ale czy zadziała tak drugi raz?> Nikt tego nie wie :p

Fluwoksamina jest slabszym SSRI.

bedzielepiej napisał(a):och tak tak, bardzo się koorwa sprawdzają, ciekawe gdzie to wyczytałeś bo w publikacjach naukowych jest czarno na białym: ich skuteczność jest taka sama jak placebo. Chyba wyczytałeś to na jakimś chooyowym portalu typu abczdrowie. Ja przerobiłam wszystkie SSRI więc mogę się wypowiedzieć. Są chooj warte, tyle w temacie.

Odnosisz sie do depresji czy OCD? Czy znowu strzelasz swoje pierdu pierdu w moja strone?
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Monster6 17 cze 2016, 22:20
Rozumiem że każdy piszę ze swojego doświadczenia i tylko na podstawie swojego doświadczenia wygłasza opinie.Ale tak ciężko pojąć że jak coś na kogoś żle działa to nie znaczy że milionom innych osób nie pomaga?
SSRI to zajebiste leki ludziom którzy je wymyślili powinny stawiać pomniki.Mnie SSRI wyciągają z depresji 100% ze wszystkich objawów nic tak świetnie nie działa na depresje u mnie jak SSRI efekt również bardzo szybki,przywracają mnie do życia,do funkcjonowania,eliminują objawy depresji szkoda tylko że nie są pozbawione wad jak np. dysfunkcje seksualne.
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

przez dopamine 18 cze 2016, 11:25
To nie serotonina jest winowajcą PTSD lecz mechanizm działania SSRI. Buspiron poprawia funkcje seksualne. U mnie na PTSD najlepiej sprawdzają się agoniści dopaminy. Na amitryptylinie libido jest na wlasciwym poziomie.
Od 04.11. 2016 r.
Pramipeksol- jednorazowo dwie tabletki 1,05 mg o przedłużonym działaniu

przez Pabluś 18 cze 2016, 15:07
Gorzej jak za którymś razem po kuracjii SSRI libido nie wróci do normy, ja nie zażywam już około 6 tygodni i mnie nie wraca.... SSRI szkodzą na te sprawy bez dwóch zdań.

Sortuj wg