Zespół PSSD-dysfunkcje seksualne spowodowane zażywaniem SSRI

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Miro 02 cze 2016, 23:53
@Lopez69 Pozwól że ponowię pytanie, byłeś z tym u odpowiedniego lekarza? Czy tylko załamka, już nic z tego nie będzie i kombinowanie?
Kliknij, full screen, full głośność, wyluzuj się --> http://vimeo.com/23333232

przez oko.grzegorz 03 cze 2016, 14:35
Nie wiem czy mnie wykatsreowały leki czy zrobiłem sam sb krzywdę nie masturbując się długie okresy, ale potwierdzam , że dopóki chociaż nie zaleczy się jakoś tego PSSD to o relacjach z kobietami można zapomnieć.
Ja ostatnio chleje dużo gazowanych typu fanta, jem truskawki i jakoś libido od 3 dni troche lepsze, ale to i tak lata świetlne od tego co było kiedyś.
Ratował będę się w fluoksetynie, lub ewentualnie wellbutrinie. W fluoksetynie dlatego że tak jak mówiłem zadziałała na moje libido jak ją odstawiłem. Nie pojmuję czemu, ale tak było i nie wymyslam sb :)

przez Miro 03 cze 2016, 16:16
oko.grzegorz napisał(a):Ratował będę się w fluoksetynie

To trochę tak, jakbyś leczył chorobę nowotworową za pomocą azbestu, lub jeżeli faktycznie to zadziała to pora by rozważyć tło psychogenne dolegliwości (niby PSSD)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lopez69 03 cze 2016, 18:34
Miro napisał(a):@Lopez69 Pozwól że ponowię pytanie, byłeś z tym u odpowiedniego lekarza? Czy tylko załamka, już nic z tego nie będzie i kombinowanie?

Z PSSD nie byłem u żadnego, wasze wypowiedzi i moje doświadczenia z lekarzami innych dyscyplin wystarczają na tyle żeby spuścić nad tym tematem zasłonę milczenia, raz wspomniałem urologowi to przepisał mi viagrę, oczywiście lepsze to niż nic , co do psychiatry sami wiecie jaki mają arsenał, poczęstują mnie najpewniej jednym z tych prochów które już tu wymienialiśmy nie raz bo, nie mają nic innego i nie zależy im na dobru pacjenta, mogą was wodzić za nos latami przy czym ich posiadłości się rozrastają a wasze portfele topnieją.

"Ja ostatnio chleje dużo gazowanych typu fanta, jem truskawki i jakoś libido od 3 dni troche lepsze, ale to i tak lata świetlne od tego co było kiedyś."

nie ma w tym nic dziwnego jak s9ię nachlasz wody to pęcherz napiera na jedne mięśnie a rozpiera inne i fajka staje ale czy dałbyś radę tak dymać? wątpię.
ale jedno jest pewne , ludzi z takim problemem jest cała masa gdybyśmy się zjednoczyli i każdy wpłacił przysłowiową złotówkę to moglibyśmy sami sobie sponsorować takie badania trzeba by rzucić temat na PSSD. com

przez Miro 03 cze 2016, 22:04
@Lopez69, Nic bardziej mylnego, w głowie się popsuło, w głowie się naprawia. Na lekkie PSSD zapiął by Ci Moklobemid, na ciężkie Ropinolol, ale najpierw urolog/sexuolog, żeby wykluczyć inne przyczyny :D
Kliknij, full screen, full głośność, wyluzuj się --> http://vimeo.com/23333232

przez wisnia80 04 cze 2016, 17:26
Ludzie, ja mam odwrotny problem. Cały czas mi się chce. Wiecie jakie to jest męczące jak się myśli cały czas o sexie?

przez lopez69 04 cze 2016, 17:52
Miro napisał(a):@Lopez69, Nic bardziej mylnego, w głowie się popsuło, w głowie się naprawia. Na lekkie PSSD zapiął by Ci Moklobemid, na ciężkie Ropinolol, ale najpierw urolog/sexuolog, żeby wykluczyć inne przyczyny :D

Widzę duże zaufanie do lekarzy u kolegi :brawo: , to nie jest tak że nie wiem jak działają psychole, leczyłem się u nich na brain fog, ale lekami na depresję brałem i moklar po którym nic nie czułem jak nie miałem PSSD.
Jedyne co mnie ciekawi to jak działa ten ropiniorol albo pochodne czy ktoś to stosował?

wisnia80 zazdroszczę, kiedyś też tak miałem i nie przeszkadzało mi to ;-)

przez wisnia80 04 cze 2016, 20:40
lopez69 napisał(a):wisnia80 zazdroszczę, kiedyś też tak miałem i nie przeszkadzało mi to ;-)

Nie ma czego. Uj z popędem jak go nie możesz zaspokoić, to tak samo jakby nie stawał.

Ogólnie to chodzi o dążenie we wszystkim do równowagi.

przez lopez69 05 cze 2016, 16:32
Citalopram
https://pl.wikipedia.org/wiki/Citalopram#/media/File:Citalopram_structure.svg

podobny budową jest do
https://en.wikipedia.org/wiki/DDT#/media/File:P,p%27-dichlorodiphenyltrichloroethane.svg
ten ostatni to DDT pestycyd wpływa na otwieranie i zamykanie różnych kanałów: sodowych, wapniowych itd, ->>> może zmieniać aktywność mózgu, cząsteczka strukturalnie podobna do estrogenów zaburza gospodarkę hormonalną.
Wnioskuję że taki cital może mieć i inne mechanizmy działania nie tylko jako SSRI, podobnie i inne.

Może i podobieństwo nie jest uderzające ale bliżej DDT do citalu jak np do etanolu karotenu czy cholesterolu rozumiecie co mam na myśli, taka 7 woda po kisielu ale jednak rodzina.

przez Miro 05 cze 2016, 17:33
lopez69 napisał(a): moklar po którym nic nie czułem jak nie miałem PSSD.
Jedyne co mnie ciekawi to jak działa ten ropiniorol albo pochodne czy ktoś to stosował?

Ropinolol bardziej na odblok niż dłuższe stosowanie, bo im dłużej go bierzesz tym bardziej downreguluje receptory dopaminowe, Moklo poprostu doprowadza do tego że leci więcej serotoniny, dopaminy, noradrenaliny, powinien dać radę. Ale co z tego jak nie pójdziesz do lekarza? Może prolka zbyt wysoka? Teść zbyt niski? Może psychogenne? Przyczyn masa.

przez lopez69 05 cze 2016, 19:28
teść w normie ale tak 30% maksimum, estrogen tak 80% maksimum, prolaktyna w dolnej granicy.
U lekarza będę ale nie spieszno mi tam bo nie raz już byłem ale z innymi problemami i wiem jak słabo sobie radzą, a 64 strony w tym wątku i pozakładane fora tylko w tym temacie na innych stronach przekonuje mnie że lekarze nie radzą sobie z tym tematem i coś mi się wydaje że jak sami nie wywrzemy presji albo komuś się nie uda to ten problem pozostanie tak jak jest.

Co zatem up reguluje receptory?

Ponoć pregnolone lub DHEA też mają wpływ na tę sferę i nie chodzi tylko o konwersję w test , ale trzeba by dorzucić jakiś bloker estrogenów żeby nie złapać gino.

przez Ricah 05 cze 2016, 20:44
Jezeli mowisz o receptorach 5-HT1a oraz 5-HT2a (te, ktore najczesciej sie obwinia za efekt PSSD) to dziurawiec zwyczajny (ale najlepiej dawki rzedu 2-6g, ale odradzam teraz w lato), inozytol, kofeina, klonazepam (tutaj raczej odradzam bo to benzo), nasiona lotosu. Mozna tez w jakis sposob zablokowac sama serotonine, np. poprzez BCAA + tyrozyna (konieczna jezeli nie chce sie miec obnizonego poziomu dopaminy), rumianek, berberyne/evodiamine i kilka innych (polecam zajrzec do mojego tematu "Jak obnizyc poziom serotoniny?").

Zas jezeli mowa o receptorach dopaminergicznych, to inozytol znow, CDP-Choline, forskolina i antagonisci NMDA (np. magnez, tauryna).
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Miro 05 cze 2016, 23:13
Ricah napisał(a):
Zas jezeli mowa o receptorach dopaminergicznych, to inozytol znow, CDP-Choline, forskolina i antagonisci NMDA (np. magnez, tauryna).

Gdzieś czytałem że regularny wysiłek fizyczny też dobrze robi na te receptory.

Poza tym możecie spróbować mojego mixu Spamilan, Lerivon, Koń (dla tych co nie boją sie benzo) Mnie ten temat praktycznie już nie dotyczy, jeszcze nie jest full power, ale to chyba będzie dopiero jak odstawię/zmienię benzo :pirate:

przez lopez69 06 cze 2016, 18:56
Ricah napisał(a):Jezeli mowisz o receptorach 5-HT1a oraz 5-HT2a (te, ktore najczesciej sie obwinia za efekt PSSD) to dziurawiec zwyczajny (ale najlepiej dawki rzedu 2-6g, ale odradzam teraz w lato), inozytol, kofeina, klonazepam (tutaj raczej odradzam bo to benzo), nasiona lotosu. Mozna tez w jakis sposob zablokowac sama serotonine, np. poprzez BCAA + tyrozyna (konieczna jezeli nie chce sie miec obnizonego poziomu dopaminy), rumianek, berberyne/evodiamine i kilka innych (polecam zajrzec do mojego tematu "Jak obnizyc poziom serotoniny?").

Brałem połowę tego zastawu co napisałeś i nic, nie wiem ile trzeba czekać na upregulację może za krótko brałem bo coś koło 1 - 1.5 miesiąca. Teraz będę testował NSI 189 ale przez miesiąc, nikt z was nie wypowiedział się w temacie pregnolone lub DHEA. Czy jeszcze coś testujecie czy już się poddaliście?

Sortuj wg