Zespół PSSD-dysfunkcje seksualne spowodowane zażywaniem SSRI

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez jockero69 03 kwi 2015, 22:59
Hej
U mnie PSSD wystąpiło po 5 dniach brania citalopramu(tak brałem tylko 5 dni). Potem w oczekiwaniu na poprawę przez miesiąć brałem pramolam a przez następne 2 coaxil, niestety niewiele się poprawiło. Kilka dni temu zacząłem stosować mianseryne + wellbutrin i pomimo kilku przebłysków libida generalnie w tej chwili jest gorzej niż przed rozpoczęciem brania tej kombinacji. Czy myślicie że te leki mogą pomóc?
"Kiedy mówisz do Boga – modlisz się; Kiedy Bóg mówi do ciebie – masz schizofrenię. Jeśli zmarły mówi do ciebie, jesteś spirytualistą; Jeśli ty mówisz do zmarłego, jesteś schizofrenikiem"

przez *Monika* 04 kwi 2015, 01:30
jockero69, Hej.

Wg mnie, to zależy z jakiego powodu bierzesz leki, o których wspominasz.
Rozumiem, że wszelakie chemiczne preparaty, w tym tabletki mogą wspomóc przy dolegliwościach somatycznych. Jeśli problem czy trudność jest natury psychicznej, wynika z zachowań, które oscylują w obrębie "jakiegoś" zaburzenia to najlepszym rozwiązaniem byłaby psychoterapia. Cudowne leki nie uzdrowią "chorej" psychiki.
Obrazek
Główny Moderator

przez jockero69 04 kwi 2015, 12:24
Raczej chodziło mi o działanie tych leków na dysfunkcje seksualne spowodowane przez ssri. Na terapię też uczęszczam, ale tak jak napisałaś główną przyczyną dla których zacząłem brać w ogóle jakiekolwiek leki są somatyczne objawy nerwicy.
"Kiedy mówisz do Boga – modlisz się; Kiedy Bóg mówi do ciebie – masz schizofrenię. Jeśli zmarły mówi do ciebie, jesteś spirytualistą; Jeśli ty mówisz do zmarłego, jesteś schizofrenikiem"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bolek88 11 kwi 2015, 22:44
Nie lecz sie typowymi chemikaliami z aptek. SSRI powoduję, że mózg zabija receptory serotoninowe, by bronić się przed jej nadmiarem. Musisz użyć środków nootropowych które działają antagonizują a jednocześnie stymulują mózg do tworzenia nowych receptorów.

przez jockero69 12 kwi 2015, 15:29
Nie lecz sie typowymi chemikaliami z aptek. SSRI powoduję, że mózg zabija receptory serotoninowe, by bronić się przed jej nadmiarem. Musisz użyć środków nootropowych które działają antagonizują a jednocześnie stymulują mózg do tworzenia nowych receptorów.

Co masz na myśli? Ze środkami typowo nootropowymi to kojarzy mi się tylko piracetam.

przez bolek88 13 kwi 2015, 00:09
nootropowych jest cała masa. Sam czekam na fasoracetam bo sie okazało ze mydocalm, tolperis i pochodne agonista receptora GABA-B powodują dysfunkcje seksualne. Gaba-B przekazuje odpowiednie impulsy seksualne.

nadmierne pobudzanie tego receptora powoduje zmniejszenie jego aktywności i zanik części receptorów GABA-B
Analogicznie jest w twojej sytuacji. SSRI spowodowało u ciebie zmniejszenie aktywności oraz zanik receptorów serotoninowych.

Spróbuję się coś dowiedzieć.

przez jockero69 13 kwi 2015, 15:19
Najpopularniejsza teoria w internecie mówi o desentyzacji receptorów 5HT1(a) i downregulacji receptorów dopaminy. Z leków nootropowych próbowałem phenylpiracetamu i rzeczywiście poprawiało się na jakiś czas po zażyciu, co zdaje się potwierdzać teorię o receptorach dopaminy.

przez zima 13 kwi 2015, 17:06
*Monika*,
Jeśli problem czy trudność jest natury psychicznej, wynika z zachowań, które oscylują w obrębie "jakiegoś" zaburzenia to najlepszym rozwiązaniem byłaby psychoterapia. Cudowne leki nie uzdrowią "chorej" psychiki.

psychoterapia tym bardziej nie.
większość "skuteczniejszych" psychologow nie przyjmuje za darmo. musiałby duzo kasy w to włożyć.
juz bardziej sie oplaca odlozyc na wycieczke, poleciec na jamajkę i zostać białym wioskowym szamanem, efekt przywrocenia sił witalnych gwarantowany.
leki są po to by przeczekac trudny czas i posklejac do kupy jak najwiecej sie da, a potem przerwa.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez bolek88 13 kwi 2015, 19:36
zima napisał(a):[b][color=#33CC33]
większość "skuteczniejszych" psychologow nie przyjmuje za darmo. musiałby duzo kasy w to włożyć.
juz bardziej sie oplaca odlozyc na wycieczke, poleciec na jamajkę i zostać białym wioskowym szamanem, efekt przywrocenia sił witalnych gwarantowany.
leki są po to by przeczekac trudny czas i posklejac do kupy jak najwiecej sie da, a potem przerwa.

Dokładnie :)

Wracając do tematu do nootropów: Należy dorzucić jeszcze odpowiednie składniki odżywcze by efekty były trwałe :) np. skoro phenylpiracetam działa na receptory dopamin energiczne, to warto sobie dołożyć cytykolinę która jest przekształcana na acetylocholinę, a ten z kolei jest prekursorem dopaminy właśnie.

Pozdrawiam.

przez ThinkAboutPleasure 20 kwi 2015, 19:11
No to pięknie a juz miałem iść do apteki wykupić Elicea.... teraz to się poważnie zastanawiam czy iść do lekarza i poprosić o zmianę leku ?

przez Ricah 20 kwi 2015, 21:22
bolek88, acetylocholina jest prekursorem dopaminy? Moglbys podeslac zrodlo, skad wytrzasnales taka informacje?
Agomelatyna 25mg
some shit

przez achino 22 kwi 2015, 00:42
ThinkAboutPleasure napisał(a):No to pięknie a juz miałem iść do apteki wykupić Elicea.... teraz to się poważnie zastanawiam czy iść do lekarza i poprosić o zmianę leku ?

Nie ma tak naprawdę alternatywy dla SSR w wielu schorzeniach psychiatrycznych, w tym przede wszystkim w fobii społecznej, ZOK i zespole lęku uogólnionego. Ja bym wykupił ten lek i spróbował zastosować jakieś antidotum na seksualne skutki uboczne. Sam od kilku dni szamam escitalopram. Zamierzam stestować wszystkie antidota po kolei, począwszy od buspironu, a na dopaminergikach kończąc.

przez bolek88 23 kwi 2015, 16:17
Ricah napisał(a):bolek88, acetylocholina jest prekursorem dopaminy? Moglbys podeslac zrodlo, skad wytrzasnales taka informacje?

Może nie bezpośrednim prekursorem, ale wpływa na ten przekaźnik , jedno bez drugiego nie funkcjonuje właściwie. Przepraszam za wprowadzanie w błąd :)

achino napisał(a):
ThinkAboutPleasure napisał(a):No to pięknie a juz miałem iść do apteki wykupić Elicea.... teraz to się poważnie zastanawiam czy iść do lekarza i poprosić o zmianę leku ?

Nie ma tak naprawdę alternatywy dla SSR w wielu schorzeniach psychiatrycznych, w tym przede wszystkim w fobii społecznej, ZOK i zespole lęku uogólnionego. Ja bym wykupił ten lek i spróbował zastosować jakieś antidotum na seksualne skutki uboczne. Sam od kilku dni szamam escitalopram. Zamierzam stestować wszystkie antidota po kolei, począwszy od buspironu, a na dopaminergikach kończąc.

Mieszanie takie nie jest dobre sam już nieźle namieszałem :) Prawda jest taka, że zmiana trybu życia sama wyreguluje neuroprzekaźniki, to nie jest tak, jak się ma jakieś fobie społeczne co w niewielkim stopniu sam mam, to już nic sie nie da zrobić.

Iść do ludzi, uśmiechać się zmienić coś w zyciu i dobrze jeść i wszystko będzie dobrze.

Tylko pytanie czego ja dopiero teraz to zrozumiałem :)

przez MonikaBDGXXX 25 kwi 2015, 17:24
hej!

dobrze, że natrafiłam na tą stronę. Brałam 3 tygodnie cital. W trakcie leczenia czulam się koszmarnie, miałam drgawki i urojenia.. Niedosyć że nie pomógl to mojego orgazmu nie moge nazwac orgazmem. Jestem przerażona. To trwa juz 3 tygodnie. Czy to mozna nazwać już syndromem PSSD?wygląda na to , ze tak aż się boję dopuścić to do siebie. prosze o info czy komus minał naturalnie syndrom bez leczenia?

Sortuj wg