Zespół PSSD-dysfunkcje seksualne spowodowane zażywaniem SSRI

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez lukasz_92 26 lis 2014, 18:32
Czy ja mam się martwić, jeżeli te wasze problemy - w moim przypadku są dla mnie na rękę?

Dziewczyny nie mam, wątpię żeby kiedykolwiek się udało; a to że sprawność seksualna maleje do 0 - nie ma w tym kontekście znaczenia.
Taka "kastracja chemiczna" mi odpowiada..

Czy wasze obawy związane są stricte ze współżyciem, dopasowaniem potrzeb seksualnych w związku (lub poza), czy chodzi o coś więcej (czego nie biorę pod uwagę)?
5w4, INFJ, DDRR, DDD

przez fisherman 27 lis 2014, 15:51
Skoro te dysfunkcje są Ci na rękę, to po co pytasz?

Niestety SSRI mają raczej wpływ nie tylko na sferę seksualną, tylko na jeszcze parę innych rzeczy, w tym np. pamięć. Z tym, że skutki na tle życia seksualnego są najdotkliwsze, stąd głównie o tym się dyskutuje. Zatem jakieś obawy są uzasadnione - musisz sam rozeznać co ostatecznie dla Ciebie najlepsze.

Skąd ten pesymizm co do kobitek? Może się coś jeszcze przypałęta - lepiej tam armatę mieć mimo wszystko sprawną. Nawet i dla własnej, samotnej radości :D

przez swistak2112 28 lis 2014, 18:59
swistak2112 napisał(a):
fisherman napisał(a):Napisz ile konkretnie masz tego testosteronu z jednostką. Bo ogólnie interesuje mnie ta tematyka. Zaraz wychodzę na wizytę do endokrynologa to sobie potem bym ew. uzupełnił wiedzę.

wynik 885 ng/dl (N: 241-827)
Po przeliczeniu w innych jednostkach 25,50.

Już wiem nieco więcej w tym temacie. Została mi ograniczona dawka leku i pomiary rozszerzone.
Pierwszy raz miałem robioną SHBG- czyli globulinę wiążącą hormony płciowe (czyli zmniejszającą ilość wolnego testosteronu).
I ta globulina wyszła znacznie przekroczona78 nmol/l (średnio powinno być ok 30 nmol/l)
W efekcie przy spadku testosteronu całkowitego do poziomu 3,6 ng/ml (co jest jeszcze normą w wieku 50+)
ale testosteron biodostępny BT spadł do poziomu 1,05 ng/ml (od biedy ujdzie, choć mało)
za to testosteron wolny FT od którego zależą reakcje biologiczne i fizjologicznie 0,03 ng/ml 1,1%, co jest trzykrotnie za niskim wynikiem.

Na razie mam wybrać Undestor i zastanowić się nad propozycję injekcji domięśniowych, co już zostało mi zasygnalizowane.

Także - jeśli badać testosteron całkowity, to albo z SHGB (globuliną wiążącą hormony płciowe) albo z frakcjami BT a zwłaszcza FT. Podwyższony poziom SHGB odpowiada w pierwszej kolejności nad obniżonym poziomem FT w organiźmie.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mio85 29 lis 2014, 02:36
swistak, gdybysmy chcieli stworzyc hierarchie testosteronowa, to jak nalezaloby ja ulozyc?

1. testosteron wolny, 2. t. biodostępny, 3. całkowity? Czym sie rozni wolny od biodostepnego?

przez swistak2112 29 lis 2014, 09:43
mio85 napisał(a):swistak, gdybysmy chcieli stworzyc hierarchie testosteronowa, to jak nalezaloby ja ulozyc?

1. testosteron wolny, 2. t. biodostępny, 3. całkowity? Czym sie rozni wolny od biodostepnego?

Tylko niewielka pula zsyntetyzowanego testosteronu krąży w krwioobiegu w postaci wolnej (fT) —
około 3%. Pozostała jest związana z transkortyną (CBG, cortico-steroid binding globulin) — około 2%,
albuminami osocza (38%) oraz SHBG — około 58%. Postacią aktywną biologicznie jest tylko wolny testosteron (FT, free testosterone). Natomiast słabe połączenie z albuminami osocza stanowi pulę testosteronu (BT) gotową w każdej chwili do wykorzystania w miarę potrzeb organizmu.
Wyniki badań epidemiologicznych wskazują, że stężenie SHBG wzrasta wraz z wiekiem o około 1–
–1,2% rocznie od 40. roku życia. Postępujący wzrost stężenia SHBG zmniejsza aktywną biologicznie frakcję testosteronu, pogłębiając hipogonadyzm.

Zatem testosteron związany z globuliną SHGB jest dla organizmu stracony.
Natomiast w razie wykorzystania rezerw testosteronu FT organizm możę wykorzystać pulę BT do "podratowania" sytuacji niedoboru. To jakby akumulator, z kórego można wykorzycać część rezerwy.
Świstak
F33

przez chojrak30 29 lis 2014, 19:50
Wyczaiłem kolejne ciekawe ziółko co zbija prolaktynę hmm może być fajne przy PSSD trochę by czucie wróciło na dole:-)

Niepokalanek pospolity

Skład chemiczny: owoc niepokalanka pospolitego zawiera diterpeny typu labdanu (głównie rotundifuran); irydoidy glikozydowe; flawonoidy. Składniki te (głównie diterpeny) wykazują działanie dopaminergiczne przez wiązanie się z receptorami dopaminowymi, w wyniku którego zmniejsza się wydzielanie prolaktyny, będące często przyczyną zaburzeń miesiączkowania. Surowiec ma również działanie estrogenne, które wykorzystuje się w łagodzeniu dolegliwości związanych z przekwitaniem u kobiet.

-- 29 lis 2014, 19:20 --

Podaję cytat osoby co to zażywała:

"W niepokalanku zainteresował mnie wpływ na męski układ hormonalny. Doszedłem do wniosku, że w pewnych warunkach może on powodować wzrost poziomu testosteronu i dht.Pobudzenie dopaminy, zmniejszenie poziomu prolaktyny i zwiększenie LH, wpłynie na większe uwalnianie testosteronu i konwertowanie go do dht. Powinno to podnieść libido, samopoczucie i witalność organizmu.
Postanowiłem na sobie to sprawdzić i zakupiłem Castagnus lek zawierający Agni casti fructus extractum siccum – 45 mg
(DER 7-13:1, etanol 60 % m/m, wyciąg natywny 10 %, glukoza 90 % ) 1 tabletka jest normalizowana na zawartość 0,30 mg gliozydów irydoidowych.
Dawkowanie ustaliłem na 4tab brane przed snem. Już po pierwszej nocy odczułem duży wzrost libido (ciekawe co na to mnisi ;] ) i lekkie pobudzenie podobne do tego jak przy wydzielaniu beta-endorfin. Dodatkowo bardzo ciekawą rzeczą którą zauważyłem były bardzo realistyczne sny i to w ilości 2-3 na jedną noc.
Sprawdziłem również dawkę 3tab ale efekty były już słabsze, tzn lekki wzrost libido i sny co drugą noc.
Jeszcze kiedyś zakupie Castangus’a ,ale tym razem zrobię badania prolaktyny i testosteronu przed i po kuracji aby sprawdzić jak to wygląda w liczbach"

ciekawa sprawa

przez mio85 30 lis 2014, 01:13
ciekawe, ale bez badan wzrostu testa nie da sie stwierdzic, czy zwyzsza jego poziom, czy wzrost libido byl spowodowany czyms innym. Zastanawa tez dlaczego te tabletki sa przeznaczone dla kobiet - dzialanie estrogenne chyba nie jest u nas pozadane?

przez tropiciel 30 lis 2014, 01:48
ale was wkrecil, jest dokladnie odwrotnie jesli idzie o niepokalanka - to cos obniza libido
tropiciel

przez swistak2112 30 lis 2014, 08:49
mio85 napisał(a):ciekawe, ale bez badan wzrostu testa nie da sie stwierdzic, czy zwyzsza jego poziom, czy wzrost libido byl spowodowany czyms innym. Zastanawa tez dlaczego te tabletki sa przeznaczone dla kobiet - dzialanie estrogenne chyba nie jest u nas pozadane?

Estrogeny u faceta są tak samo potrzebne, jak testosteron u kobiet. Bez testostetonu kobieta nie miałaby żadnego czynnika wpływajacego na procest anaboliczne- co spowodowałoby np. osłabienie i zanik mięśni i brak możliwości odtworzenia krwi.
Estrogeny u faceta powstają przez aromatyzacji- czasami właście aromataza jest u faceta zbyt aktywna, co powoduje np. ginekomastię. Stąd stosuje się np. inhibitory aromatazy, aby testosteron nie był aromatyzowany do estrogenów. A są one potrzebne np. jako czynnik ochronny na naczynia krwionośnie przed postępem miażdżycy czy przed utratą masy kostnej. Stąd problemy u kulturystów są z dużym poziomem testosteronu (spada wtedy poziom FSH, LH) a od aromatazy rośnie estradiol - co powoduje po dłuższym okresie "szprycowania" też zaburzenia potencji - organizm jest "zalany" hormonami płciowymi, tak jak w depresji jest zalany serotoniną po SSRI. Cóż...
Świstak
F33

przez chojrak30 30 lis 2014, 13:03
To czy ta roślinka zadziała zależy też od chemii jaką mamy, w niektórych przypadkach pomoże w innym może zaszkodzić i to dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn, na moje jeżeli przez paroksetynę miałem prolaktynę mocno zawyżoną to jest szansa że mi pomoże chociaż trochę ten niepokalanek, jeżeli ktoś ma dużo własnego teścia i prolaktynę w normie to mu może zaszkodzić bo obniży mu to podobno spermatogenezę, i jeszcze co wyczytałem na zagranicznym forum to to że za duże dawki mogą powodować obniżanie się z czasem serotoniny ale to pewnie przez podnoszenie dopaminy dla osób po SSRI lekki spadek serotoniny na moje by nie zaszkodził bo te chamskie SSRI za mocno ją podnosi gorzej jak ktoś by miał niedoleczoną depresję to może być kłopot, reasumując to z moich obserwacji wynika że spadek libido czyli nasze PSSD to nieunikniony skutek uboczny przy wychodzeniu z depresji i chyba się nie da tego odkręcić bo po lekach na poprawę libido przeważnie serotonina leci w dół, co bym nie znalazł na libido to zawsze są jakieś skutki uboczne masakra jakaś.

przez mio85 30 lis 2014, 19:42
A jak ktos ma prolaktyne w normie, natomiast testosteron w dolnych granicach, to warto to probowac, czy jest to raczej srodek tyowy na zbicie prolaktyny?

przez chojrak30 30 lis 2014, 19:59
Zalecany jest głównie do zbijania prolaktyny, w przypadku zaniżonego teścia powinno pomóc ale nie wiem jakie są uboki jak prolaktyna spadnie poniżej normy.

-- 30 lis 2014, 19:01 --

Znalazłem wypowiedz w necie jednego z lekarzy

"Witam! Norma prolaktyny u mężczyzn to około 2-15 ng/l. HIperprolaktynemia może występować zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Objawia się ona zwykle spadkiem libido, może wpływać na problemy z erekcją (ponieważ może w pewnym stopniu wpływać na produkcję testosteronu), a także przyczyniać się do niepłodności. Poza tym mogą jej towarzyszyć inne, niecharakterystyczne objawy ogólnoustrojowe (męczliwość, apatia, bóle głowy, czasem problemy ze wzrokiem). Wśród przyczyn wyróżnia się dwie grupy - czynnościowe oraz organiczne. W pierwszej kolejności należy wykluczyć hiperprolaktynemię jako efekt uboczny stosowanych leków, ocenić parametry wątrobowe, nerkowe oraz funkcję tarczycy. Jedną z możliwych przyczyn hiperprolaktynemii jest też gruczolak przysadki mózgowej, dlatego też w diagnostyce w niektórych przypadkach wykonuje się badanie rezonansu magnetycznego głowy. W leczeniu najczęściej stosuje się farmakoterapię, rzadko leczenie chirurgiczne. Mechanizm działania leków polega wytwarzaniu czynnika hamującego produkcję prolaktyny, czyli dopaminy. Dawkowanie bromokryptyny jest ustalane indywidualnie, zwykle stosuje się dawki do 5-10mg/dobę. W żadnym wypadku nie należy wprowadzać leku na własną rękę, ponieważ w pierwszej kolejności należy przeprowadzić diagnostykę, która wykryje przyczynę hiperprolaktynemii."

-- 30 lis 2014, 19:03 --

wychodzi na to że ten niepokalanek to taka ziołowa wersja bromokryptyny bromergonu

-- 01 gru 2014, 14:30 --

Ci pseudo naukowcy i lekarze sami do końca nie wiedzą jak to wszystko działa he he, teraz podobno okazuje się że wysoka prolaktyna właśnie poprawia libido rozwaliło mnie to na łopatki, to tak jak na onecie raz piszą że kawa szkodzi a za tydzień że na coś tam pomaga he he dezinformacja na maksa.

http://www.siostraania.pl/artykul/pozio ... o-mezczyzn

-- 04 gru 2014, 20:16 --

Zapodałem sobie wczoraj pierwszy raz konkretną herbatkę z niepokalanka z lipą taki mój mix o 21:00, pobudka o 23:00 z nabrzmiałą sprawą musiałem wypełnić obowiązki małżeńskie po długim czasie:-) już długo taki podjarany nie byłem, tylko że spać potem nie mogłem do prawie 3:00 he he rano trochę zdechły byłem ale to tylko przez niewyspanie, jak narazie to ziółko wymiata przynajmniej póki co na mnie działa, tylko smak ma paskudny jak herbata z pieprzu:-) zalecanie pić rano bo fajnie pozytywnie nakręca i daje fajne uczucie uforii i póki co nie ma uboków gdy się uwalnia z organizmu nie czuć dyskomfortu jak po l-dopie czyli świerzbowcu właściwym co kiedyś brałem na próbę.

-- 06 gru 2014, 11:03 --

Po dłuższym stosowaniu niestety są uboki boli głowa od tego ziółka ale teścia podnosi na 100% przynajmniej w moim przypadku.

-- 10 gru 2014, 01:07 --

Ostatni raz piłem ten niepokalanek w sobotę trzy dni temu a do dzisiaj mnie trzyma ta większa ochota, i objętościowo trochę lepiej i doznania jakby lepsze, w necie pisali że przez to że on działa na receptory dopaminergiczne blokuje prolaktynę i wymusza na przysadce zwiększoną produkcję hormonu LH który pobudza jądra do działania i przez to może ten testosteron wyższy, to coś działa podobnie jak odblok po cyklu wtedy podaje się np HCG które ma podobne działanie jak LH, cały czas mam wrażenie że po długotrwałym zażywaniu SSRI hormony są rozjechane i potrzebny jest poprostu odblok organizmu. Będę testował na sobie ten niepokalanek i dam znać o efektach.

-- 10 gru 2014, 01:14 --

ciekawy materiał http://sterydy.com.pl/steryd.php?ID=4

przez bolek88 11 gru 2014, 04:04
Kochani witam was

Zarejestrowałem się tu bo objawy dot. potencji (libido) są zbliżone do podawanych tu.

Moja Historia:

Kiedyś za sprawą napiętych mięśni szkieletowych zakupiłem Tolperis VP

Niestety jego żażycie tylko 4x w ciągu jednego miesiąca praktycznie zrujnowało moje libido. Dochodze, ale nie ma już czucia członka w takim stopniu jak wcześniej, a orgazmy są jakby słabsze bo stłumione. Po konsultacjach stwierdzono, że taka dawka nie powinna mieć wpływu, a jeśli nawet to powinno szybko minąć. Niestety nie mineło, a robi się coraz gorzej. Mam bardzo słabe erekcję i w ogóle brak ochoty na seks. Mógłby ktoś przybliżyć po polsku co powoduję w tolperisie taką porytą dysfunkcję? Czy chodzi tu dopaminę czy inne sprawy?

przez mio85 11 gru 2014, 13:45
chojrak30 napisał(a):Ostatni raz piłem ten niepokalanek w sobotę trzy dni temu a do dzisiaj mnie trzyma ta większa ochota, i objętościowo trochę lepiej i doznania jakby lepsze, w necie pisali że przez to że on działa na receptory dopaminergiczne blokuje prolaktynę i wymusza na przysadce zwiększoną produkcję hormonu LH który pobudza jądra do działania i przez to może ten testosteron wyższy, to coś działa podobnie jak odblok po cyklu wtedy podaje się np HCG które ma podobne działanie jak LH, cały czas mam wrażenie że po długotrwałym zażywaniu SSRI hormony są rozjechane i potrzebny jest poprostu odblok organizmu. Będę testował na sobie ten niepokalanek i dam znać o efektach.

No to w takim razie ja zakupuje ten specyfik, zobaczymy. Chojrak, a ty aktualnie zazywasz oprocz tego jakis antydepresant?

Sortuj wg