Zespół PSSD-dysfunkcje seksualne spowodowane zażywaniem SSRI

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Zespół PSSD - grożne skutki przyjmowania leków psychotropowy

przez chojrak36 04 wrz 2013, 19:51
Wychodzi na to że wyjście z PSSD to sprawa indywidualna na każdego ten lek działa inaczej a szkoda :-( Widocznie mam duże szczęście że czuję poprawę w sumie na takim poziomie jak jest mogłoby zostać kiedyś przed SSRI byłem nawet za bardzo rozbudzony bzykałbym wszystko co na drzewo nie ucieka :-) SHM35, może lepiej jak jej powiesz o swoich problemach powinna to zrozumieć kobiety potrzebują bardziej więzi emocjonalnej niż fizycznej tak mi się wydaje przynajmniej, nie załamuj się głowa do góry, a amantadynę jakbyś spróbował ? gdzieś widziałem nawet w sklepie internetowym jakby lekarz robił pod górkę trzeba się łapać wszystkiego nie poddawaj się !!!

przez Ferdynand k 04 wrz 2013, 19:57
antagonizm 5ht2c +dnri :o
piszę trzeci raz
5ht2c agonizm wywołuje brak łaknienia i popędu płciowego
antagonizm np mianseryna powinien załatwić pssd
do tego serotoninowiec obniża dopaminę stymulant nie zbyt silny
bo np amfa może spowodować downregulację i anhedonię dopaminowego układu
Naczelny Użyszkodnik

przez SHM35 04 wrz 2013, 21:43
Wykonczony... napiszesz konkretne propozycje lekow? Ja dzis nie czaje zagadek. Jestem w totalej dupie jesli chodzi o nastroj.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ferdynand k 04 wrz 2013, 21:52
SHM35, mirtazapina lub mianseryna+bupropion lub metylofenidat

silnejsza jest mianseryna i metylo więc najlepszy jest mix mianseryna +metylo

można też mieszać mirtę miansę z agonistami dopaminowymi
Naczelny Użyszkodnik

przez SHM35 04 wrz 2013, 21:55
I to stosuje sie rowniez w strategii anty PSSD? Musze sie przygotowac dobrze do rozmowy z lekarzem.

przez Ferdynand k 04 wrz 2013, 22:01
SHM35, miansy chyba nie nie słyszałem ale powinno zaskoczyć
bo miesza się z ssri podczas terapii by niwelować dysfunkcje podczas brania ssri-ów
jeszcze (dodatkowo oczywiście miansa wzmacnia antydepresyjne dział ssri i sama też jest antydepresantem)
Naczelny Użyszkodnik

przez SHM35 04 wrz 2013, 22:06
Ok. Dzieki za info. Ja nie mam juz depresji dlatego pytam. Z tego co wiem niechetnie lekarze stosuja leki tylko po to aby wyciagnac czlowieka z pssd :-(
Jesli mnie nie wyciagna to znow wpadne w doly.

przez Popiół 04 wrz 2013, 22:19
SHM35 lepiej, są lekarze którzy nawet nie słyszeli o PSSD, są nawet tacy którzy twierdzą że zaburzenia funkcji seksualnych podczas terapii ssri to sporadyczne przypadki ;) I to powiedział psychiatra z renomowanego prywatnego gabinetu a 100zł za wizytę bierze, ręce mi opadły po rozmowie z nim.

Mianseryny możesz spróbować czemu nie...być może cię odblokuje właśnie, no i jak chodzi o 5HT2c to miansa go dużo silniej antagonizuje od mirtazapiny.
Popiół

przez SHM35 04 wrz 2013, 22:55
Mianseryne juz bralem na samym poczatku leczenia bo mialem klopoty z bezsennoscia. Wtedy laczylem ja z sertralina. Pamietam, ze na sen miala wplyw doskonaly. Seks wtedy tez byl doskonaly (chyba nawet lepszy niz przez leczeniem), ale to pewnie dlatego, ze jeszcze ssri mnie nie zablokowalo. Bralem 1o mg dziennie. Niestety przytylem...

-- 04 wrz 2013, 21:56 --

Mianseryne juz bralem na samym poczatku leczenia bo mialem klopoty z bezsennoscia. Wtedy laczylem ja z sertralina. Pamietam, ze na sen miala wplyw doskonaly. Seks wtedy tez byl doskonaly (chyba nawet lepszy niz przez leczeniem), ale to pewnie dlatego, ze jeszcze ssri mnie nie zablokowalo. Bralem 1o mg dziennie. Niestety przytylem...

przez chojrak36 12 wrz 2013, 10:36
Tak samo jest przy SSRI na początku może być obniżony nastrój i kupa innych atrakcji po dwóch tygodniach objawy powoli ustępują i jest coraz lepiej trzeba przecierpieć ten początek ale niechcę nikogo namawiać do brania na siłę, ja się uparłem i brałem ten Wellbutrin było ciężko ale warto było się poświęcić dla Wacława :-)

przez tomek12 12 wrz 2013, 15:35
Może by tak się stało po 2 tyg ale w życiu bym tak długo w takim stanie nie wytrzymał. Po za tym nie stać mnie narazie na wydawanie 2 stów m-cznie na coś takiego. Muszę szukać innego sposobu.

Fajnie, że Tobie się udało!

przez chojrak36 12 wrz 2013, 23:55
Tak nie do końca mi się udało ochota już jest i czucie lepsze ale mało leci tyle co kot napłakał tego chyba się już nie da naprawić niczym :-(

przez barsinister 13 wrz 2013, 01:04
GlaxoSmithKline wybuliło 3 miliardy dolarów kary za kampanię na rzecz wellbutrinu jako remedium na problemy z seksem, jedna z najsłynniejszych afer tego rodzaju http://online.wsj.com/article/SB1000142 ... 55076.html
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez SHM35 13 wrz 2013, 12:08
WItam po przerwie!
Mam kilka lepszych informacji. Po odstawieniu wszystkiego zaczynam widzieć lekką poprawę. Psychicznie czuję się bardzo dobrze (choć to zapewne za sprawą terapii - którą POLECAM!!! - terapeuta potrafi zdziałać cuda większe i trwalsze niż leki). Fizycznie/seksualnie widać progres. Powróciły spontaniczne erekcje nocne, czasem bywają też dzienne (przy sprzyjających okolicznościach :P ) Libido jakby drgnęło, erekcja ok, orgazmy są - mogę mieć codziennie, bez większego wysiłku i godzinnych starań. Ilość nasienia... różna - bo przy znacznej eksploatacji nie nadążę z produkcją :P Wszystko jednak obserwuję w warunkach "ja i moja ręka" bo na kontakt jeszcze nie mam odwagi.
Chojrak - na ilość nasienia wpływ ma wiele czynników. Jeśli się mocno eksploatujesz... nie ma mocnych... z dnia na dzień nie uzupełnisz braków :-D
Tomek12 - jeśli wellbutrin nie działa próbuj coś innego! Ostatnio sporo czytałem nowych informacji, przeczytałem też ponownie wszystko co zgromadziłem dotychczas. Popieram też w całej rozciągłości wykończonego: antagonizuj 5HT2(c) i podziałaj lekko(!) na układ dopaminergiczny czyli mirtazapina/mianseryna + NRI lub NDRI. Dodatkowo polecam Ci suplementację - ja czuję po niej kopa (l-arginina, DHEA(!!!), wit. b6, miłorząb).

Ja na początku "przygody" z SSRI brałem sertralinę + mianserynę i było naprawdę długi czas dobrze z seksem. Dopiero po odstawieniu mianseryny i zwiększeniu sertraliny do 200mg nadciągnęła katastrowa... escitpalopram 20mg tylko mnie dobił.

Sortuj wg