Zespół PSSD-dysfunkcje seksualne spowodowane zażywaniem SSRI

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Zespół PSSD - grożne skutki przyjmowania leków psychotropowy

przez Ferdynand k 30 sie 2013, 16:56
wykończony napisał(a):mam pomysł może dnri+nassa
antagonista 5ht2c np mianseryna
w dużej dawce silnie działa na ten receptor do tego zwiększa ilość dopaminy
do tego dodać metylofenidat
albo stymulant zastąpić praminpeksolem
ewentualnie bupropion + amantadyna -mega mix na anhedonię można to mieszać? :bezradny: :mrgreen: :twisted:

a apomorfinę ktoś używał? :idea:

? :?: :tel2:
Naczelny Użyszkodnik

przez chojrak36 31 sie 2013, 10:47
wykończony, nie wiem czy ten mix by poskutkował nie mam na tyle doświadczenia najlepiej jakby się wypowiedział ktoś kto coś podobnego zażywał, amantadyna podobno działa ale nie wiem czy ma jakieś interakcje z innymi lekami.
Mi ostatnio psychiatra zwiększył dawkę Wellbutrinu na 300mg i czuję o wiele większy popęd zaczął w końcu pomagać, nawet ochota była żeby po krótkiej przerwie ponownie pobawić się wacusiem szok normalnie wcześniej prawie zero ochoty, tylko drogi ten lek i ciekawe ile czasu trzeba brać żeby efekty się utrwaliły podejrzewam że tak długo jak trwała kastracja SSRI mam nadzieję że to będą trwałe efekty żeby kasa nie poszła w błoto, dzisiaj robiłem estrogeny na wszelki wypadek w środę będe miał wyniki.

Pozdro

przez tomek12 31 sie 2013, 11:57
Ty no nie gadaj ?!
a jak z orgazmem, szybciej dostajesz ?
jak to bierzesz - 1 tabletkę rano i 1 wieczorem czy inaczej ? zasypiasz dobrze bo w jego skutkach ubocznych jest bezsenność ?

ciekawe czy po jego odstawieniu te efekty pozostaną bo on jest cholernie drogi, 300 mg to 2 stówy na mc

mi moja lekarka powiedziała, że go cały czas w takiej dawce trzeba brać

ciekawe dlaczego mi sie po nim pogorszyło ...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez chojrak36 31 sie 2013, 16:40
tomek12, wiesz co Tomek na moje to trzeba dać trochę czasu żeby ten lek zaczął działać i nie odstawiać od razu taka sama zasada jak ze wszystkimi lekami przeciwdepresyjnymi, jak zacząłem brać paro to przez pierwsze dwa tygodnie myślałem że umieram a potem już było tylko lepiej organizm się musi przyzwyczaić, na początku przy Wellbutrinie ręce mi drżały jak jakbym pił wódkę codziennie a teraz jest ok krócej trochę śpię ale to mi nie przeszkadza nawet to mi jest na ręke bo pracuje często w nocy, jedynie co mnie wkurza to nadmierne pocenie niezbyt fajne to jest;-( ale to pikuś, biorę go z rana i wraca mi poprzednia wrażliwość nie jest jeszcze to co było ale jest lepiej zaczynam już żonę molestować coraz częściej jak za dawnych czasów :-) Mam nadzieję że efekt będzie nawet po odstawieniu mam taką nadzieję ponieważ on działa jak SSRI z tym że tylko dopamina i noradrenalina jeżeli SSRI na stałe mnie wyleczyło z lęków to może Wellbutrin mi pomoże na stałe z libido tylko mam nadzieję że kase będe miał na to leczenie :bezradny: Orgazm dostaję szybciej i lepiej stoi rewelka jak narazie a tylko dwa dni biorę po 300mg.

przez Ferdynand k 01 wrz 2013, 00:55
do bupro miansę dowal
Naczelny Użyszkodnik

przez Chusteczka 01 wrz 2013, 03:20
Ja od 9 lat szprycuję się tym gównem...... Boję się pomyśleć, jakie nieodwracalne szkody wyrządziły w moim organizmie te prochy....Brałam głównie SSRI:
sertralinę
fluoksetynę
fluwoksaminę

Miałam też przygodę z wenlafaksyną (SNRI) i klomipraminą (TLPD). Ta ostatnia działała najlepiej na natręctwa, które kiedyś mnie mocno męczyły, ale miałam po niej zaburzenia pracy serca, zatrzymanie moczu i najprawdopodobniej zespól serotoninowy :? W szpitalu mnie tak urządzili mocno zwiększając dawkę w krótkim czasie.
Brałam też kwas walproinowy (stabilizator)

Teraz jestem na paroxetynie (SSRI) i lamotryginie (stabilizator)

Mam problemy z pamięcią. Niby w ulotkach tych wszystkich leków było napisane, że nie mają wpływu na sprawność psychomotoryczną, ale jakoś trudno mi w to uwierzyć...Z libido u mnie jest różnie - nie wiem, na ile to wynika z psychiki, a na ile z leków. Miałam okresy, kiedy nie mogłam przeżyć tygodnia bez seksu i takie, kiedy seks mógłby dla mnie nie istnieć. Do tego często słaba reaktywność seksualna ciała, że się tak wyrażę - suchość pochwy, słabe doznania. Jeszcze, żeby te leki jakoś dobrze działały, a tu dupa :/ I tak mam wahania nastroju, epizody depresji itd. Odstawiłabym je, ale boję się, że wrócą mi natręctwa, a to by już była masakra :(

-- 01 wrz 2013, 03:25 --

A, zapomniałam dodać - cieszę się, że nie jestem facetem... Przynajmniej nie mam problemów z erekcją, wytryskiem itd. Współczuję Wam mocno i trzymam kciuki, żeby udało się Wam pokonać trudności :)

-- 01 wrz 2013, 03:42 --

Jeszcze coś. W ulotkach leków psychotropowych jest napisane, że mogą powodować zaburzenia seksualne, więc trudno by się było do kogokolwiek przyczepić. W końcu ostrzegają, tak? :roll:

przez chojrak36 01 wrz 2013, 05:07
Chusteczka, Ale lekarze mówią że to minie po odstawieniu leku a nie zawsze potem jest ok :-(

przez chojrak36 01 wrz 2013, 18:42
tomek12, biorę tylko z rana 300mg 3-4 godziny po zażyciu jest największy popęd u mnie jest ochota nareszcie !!! i wróciła wrażliwość:-) zaraz przeczytam ten artykuł bądż dobrej myśli tylko trzeba przecierpieć pierwsze dwa tygodnie potem będzie ok zobaczysz brachu.

przez tomek12 01 wrz 2013, 21:26
kurcze dopiero po 2 tyg to działa ??!! ja nie mam teraz kasy na takie drogie leki. pat jak cholera !

to przynajmniej jeden jest uratowany :)

przez SHM35 01 wrz 2013, 21:37
Mi wellbutrin nie pomogl :-( bralem 3oo mg i zero reakcji.
Od kilku dni nie biore nic.
Chusteczka... czy mialas problemy z pamiecia krotka??? Ja to u siebie tez zaobserwowalem.

Chojrak! Jak sie ciesze ze cos w koncu drgnelo :) pisz na bieżąco!

przez chojrak36 03 wrz 2013, 18:44
Cieszę się bardzo mocno i co ciekawe teraz przy tej większej dawce nie odczuwam już prawie wcale skutków ubocznych i czuję się bardziej sobą;-) czuję się jak kiedyś pierwsi pacjenci chorzy na Parkinsona po podaniu lewodopy powrót do życia he he:-) z pamięcią nie zauważyłem żadnych zmian nigdy nie była za dobra i taka pozostała he he, no i bez wiagry mogę w końcu go postawić wrażliwość większa jest i całkiem fajne doznania w trakcie seksu inne niż kiedyś ale fajne to jest tak jakbym odkrywał swoje ciało na nowo nie ma się co dziwić po ponad trzech latach braku ochoty.

przez SHM35 04 wrz 2013, 10:04
U mnie mimo odstawienia nic się nie zmienia... zero chęci, zero zainteresowania. Martwi mnie to. Pewnie chcę za dużo i za szybko... ale mimo wszystko myślę o tym nieustannie. Kiedyś stawał mi nawet przy tańcu na sobotniej imprezie - teraz... koszmar. Bez mechanicznego pobudzenia nic nie działa. K..rwa... co jest nie tak???

-- 04 wrz 2013, 10:03 --

Popłakałem się jak bóbr... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

przez chojrak36 04 wrz 2013, 12:22
SHM35, Hejka chciałbym się spytać dlaczego kazał Ci lekarz odstawić ten lek ? miał jakiś konkretny powód ?
Według mnie po dłuższym czasie stosowania powinien pomóc ciekawe czym się sugerował lekarz. Ja dzisiaj odebrałem wyniki estrogenów wyglądają że jest ok z hormonami u mnie tylko z dopaminą coś nie tak było.
Moje wyniki:

LH 7.8 norma 1.7-8.6
ESTRADIOL 136.1 norma od 28-156
PROGESTERON 2.28 norma od 0.7-4.3

na moje jest ok hormony można wykluczyć czyli 100% wina leków SSRI

przez SHM35 04 wrz 2013, 12:54
Cześć!
Najważniejszym argumentem aby odstawić Wellbutrin było to, że on miał u mnie niwelować skutki brania sertraliny i escitalopramu. Ponieważ depresja minęła (i to potwierdzam), a że wellbutrin ma też działanie antydepresyjne, postanowił odstawić i ten lek. Przyjąłem to jako sensowne, szczególnie, że nie zauważyłem efektów po zwiększeniu dawki ze 150 na 300 mg. Przez dwa pierwsze dni czułem odrealnienie, potem to ustąpiło. Wpływu na sferę seksualną jednak nie zauważyłem w ogóle.
Hormony u mnie też wydają się być w porządku.
W badaniu z 2013-06-12 stwierdzono:
LH: 3,87 mIU/ml (1,7-8,60)
Prolaktyna: 9,83 ng/ml (4,04-15,20)
Testosteron: 464,1 ng/dl (280,00-800,00)
W ostatnim z 2013-08-28 stwierdzono:
Prolaktyna: 9,97 ng/ml
Testosteron: 553,6 ng/dl (wzrost najpewniej po stosowaniu DHEA w dawce 25mg dziennie)
Testosteron wolny: 33,68 pg/ml (4,50-42,00; pozostałe normy j.w., to samo laboratorium)

Zatem hormony chyba są ok. Mi najbardziej doskwiera BRAK POPĘDU/LIBIDO, to jest mój największy problem. Bliskość, przytulanie, pocałunki kiedyś powodowały, że stałem w gotowości od razu... teraz nie dzieje się nic! Ani w gaciach ani w głowie. Jestem jak wysuszona gąbka, jałowy, bezduszny. I również, jak Ty, mam 100000% pewności, że to przez SSRI!!!

Najgorsze, że poznałem kogoś i nie mam pojęcia co mam robić. Iść na żywioł i ponieść sromotną porażkę, przyznać się, że mam problemy, zwlekać maksymalnie ze zbliżeniem???? Nie wiem, po prostu nie wiem...

Sortuj wg