Zespół PSSD-dysfunkcje seksualne spowodowane zażywaniem SSRI

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Zespół PSSD - grożne skutki przyjmowania leków psychotropowy

przez chojrak36 25 sie 2013, 21:54
Ja niedawno napisałem meila do lekarki psychiatry która naprawdę powinna być autorytetem z grzeczności niechcę podawać nazwiska, ucieszyłem się bo odpisała ale niestety stwierdziła że to mało prawdopodobne że to od leków SSRI i pokierowała mnie do seksuologa ale po cholerę do niego iść jak viagrę to mi ogólny zapisze za darmo co za kraj ręce opadają ile jeszcze osób musi stracić popęd żeby otworzyli oczy ja pier...lę gdzie ja żyje afryka dzika :why:

-- 26 sie 2013, 19:21 --

Odnoszę takie wrażenie jakby temat PSSD był traktowany przez lekarzy podobnie jak doniesienia o UFO jak sam nie poczuje na sobie i nie zobaczy to nie uwierzy jeden z drugim :bezradny:

-- 26 sie 2013, 19:57 --

Ciekawi mnie cały czas temat większego libido po nieprzespanej nocy szczególnie z rana z tego co wyczaiłem w necie to melatonina powstaje z tryptofanu tak samo jak serotonina jeżeli w nocy jest zwiększona produkcja melatoniny zaczyna brakować tryptofanu dla serotoniny i teoretycznie jest jakiś spadek i poprawa libido no chyba że jest to spowodowane podwyższeniem w nocy testosteronu, ale wyczaiłem że tauryna ogranicza produkcję serotoniny można na próbę kupić jakieś suple z tym i sprawdzić czy jest jakaś różnica.

-- 26 sie 2013, 20:20 --

Chciałbym jeszcze podzielić się z Wami że na przełomie maj-czerwiec tego roku zapodałem sobie na okres 3 tygodni clomid + proviron
używa się tego do odbloku po cyklach sterdydowych lub teścia i z tego co pamiętam było lepiej z libido ten proviron jest bardzo ciekawy na zaburzenia seksualne jest czasami zalecany, musiałbym trochę zgłębić temat, na chwilę obecną wiem że one zwiększają produkcję androgenów czyli dla nas na plus widocznie przez te dwa lata jak brałem paroksetynę ten podwyższony poziom prolaktyny mi zaszkodził nie wiem jak inne SSRI ale paro prolaktynę podnosi kiedyś jak pytałem się psychiatry czy mi zapisze coś na jej zbicie to powiedziała że się tym nie zajmie i olała temat, widocznie ona coś tam psuje w gospodarce hormonalnej ale pewności nie mam teraz mam wyniki w normie tych podstawowych hormonów także mam zagadkę.

-- 26 sie 2013, 20:24 --

Podobne problemy jak my mają kulturyści po cyklach kto wie może to bardziej coś z hormonami jest namieszane niż sprawy neurologiczne, właśnie wyczytałem że gościu ma teścia wysokiego a i tak jest libido słabe i miękka faja a nie brał SSRI, daje to do myślenia, w takim przypadku łatwiej by było z tego wyjść :yeah:

-- 26 sie 2013, 20:36 --

Bardzo ciekawy artykuł polecam przeczytać w całości

http://www.sfd.pl/Poziom_tescia_wysoki_ ... 39603.html

-- 26 sie 2013, 21:42 --

http://www.urologiapolska.pl/artykul.php?1733

-- 26 sie 2013, 22:15 --

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/a ... 33983.html

przez tomek12 27 sie 2013, 10:07
zna ktoś z Was może tego samego typu forum ale o tyciu po zażywaniu i odstawieniu psychotropów ? szukam i nie mogę znaleźć, może być po angielsku ?

przez SHM35 27 sie 2013, 15:56
Siema Chojrak!
Poczytaj tutaj --> https://skydrive.live.com/redir?resid=F ... 340D8!3709 - są tam artykuły o testosteronie.
Cykl... jest to jakieś wyjście, z tego co wiem stosowane przez lekarzy w zwalczaniu skutków PSSD. Działa to mniej więcej jak Hormonalna Terapia Zastępcza. I musi działać na sferę seksualną bo działanie testosteronu na psychikę opisano dosyć dokładnie i szeroko. Skutki uboczne oczywiście są, ale jeśli nic u Ciebie nie działa zadowalająco to... może warto spróbować. Tylko nie tak jak kulturyści, bo oni walą końskie dawki w krótkim czasie, a to nie o to chodzi.
Myślałem jeszcze nad jednym - wykluczyłeś w 100% bariery psychologiczne? Ja zastanawiam się nad tym w moim przypadku. Fizjologicznie raczej wszystko zaczyna wyglądać w miarę dobrze, nie wygląda natomiast tak gdy dochodzi do zbliżenia. Obawiam się, że wpadam w zaklęte koło. Myślę o PSSD tak intensywnie, że nie potrafię się skupić po prostu na seksie i to zabija wszystko od podniecenia po erekcję w dalszej kolejności.
Przy masturbacji jest zupełnie inaczej :-(((
Ma to swoje dalsze konsekwencje psychologiczne, bo obawiam się trwałych relacji. Potrzebuje ich ale panicznie się ich boję, bo nie jestem w swoich oczach 100% facetem...

Calcium dobesilate również pomaga w ukrwieniu i poprawie krążenia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez chojrak36 27 sie 2013, 17:36
SHM35, dzięki za link przeczytam jak tylko chwilkę znajdę, hmm ciekawa sprawa z tym cyklem napewno spróbuję jak nic innego nie pomoże, dzisiaj byłem u mojej lekarki psychiatry zawsze mnie wysłucha i nie neguje tego co mówię ale nie zabardzo wie jak to ugryść tylko zwiększona dawka Wellbutrinu do 300mg jestem ciekawy czy będzie trochę lepiej, kolejny krok jaki planuje to będzie zrobienie badań wszystkich pozostałych hormonów głównie estrogeny i wybranie się do endokrynologa, jeżeli się okaże że hormony ok to być może tak jak piszesz SHM może być zblokowana psychika z tym że u mnie jest tak że nie mam ochoty na rozładowanie ani przy filmie ani z kobietą nie czuje takiej potrzeby poprostu, nie mam lęku jak chcę to robić z żoną ale smutno mi że po grze wstępnej wchodzę prawie na flaku potem jest trochę lepiej ale rozbudzenie zajmuje mnóstwo czasu:-( jak już to lęk pojawiłby się jakbym chciał to robić z inną kobietą bez wiagry ani rusz ale to i tak nie wchodzi w grę bo obiecałem sobie że nie będzie żadnych skoków w bok:-) Ja mam też doły że jestem niepełnosprawny ale mam już dzieci całe szczęście poczęte jeszcze gdy mogłem, współczuje Ci bo to jest naprawdę kłopot związać się z kimś na dłużej z tymi problemami:-( Biorę jeszcze pod uwagę rozmowy u psychologa ale to na póżniejszy termin odkładam narazie, jeszcze chciałbym dodać że jak brałem te SSRI to ochota jeszcze była ale nie mogłem skończyć, na początku jeszcze walczyłem starałem się być aktywny seksualnie ale z czasem miałem problem dojść i poddałem się i być może ta rezygnacja siedzi gdzieś w psychice głęboko nie wiadomo.

-- 28 sie 2013, 14:14 --

tomek12, Hejka to nadmierne tycie to miałem przy paroksetynie wyglądałem jak małe prosie, po odstawieniu już się unormował apetyt ale brzucha nie mogę zgubić do końca jak już mi się uda trochę zjechać to wystarczy kilka dni bez pilnowania się i już brzuch jest z powrotem, może to coś z wątrobą się dzieje po tych lekach jak kiedyś brałem pramolan to wątroba mnie bolała od niego.

przez SHM35 29 sie 2013, 10:59
Dziś wizyta u psychiatry... ciekawe co powie...
Dam znać jakie ma propozycje!

przez chojrak36 29 sie 2013, 12:19
Daj znać co Ci poradzi jestem ciekawy.

Pozdr

przez Ferdynand k 29 sie 2013, 13:27
mam pomysł może dnri+nassa
antagonista 5ht2c np mianseryna
w dużej dawce silnie działa na ten receptor do tego zwiększa ilość dopaminy
do tego dodać metylofenidat
albo stymulant zastąpić praminpeksolem
ewentualnie bupropion + amantadyna -mega mix na anhedonię można to mieszać? :bezradny: :mrgreen: :twisted:

a apomorfinę ktoś używał? :idea:
Naczelny Użyszkodnik

przez chojrak36 29 sie 2013, 15:43
tomek12, Hejka Tomek trzymaj ten Wellbutrin jak mi się będzie kończył mój to odkupię od Ciebie.

Pozdro

przez tomek12 29 sie 2013, 15:56
dzięki za pocieszenie ziomal ! :) chętnie Ci go sprzedam jak będziesz chciał, tylko daj znać ! jest dokładnie 28 tabletek

właśnie łyknąłem minimalną 1/4 dawki Abilify - leku po którym mi się zaczęły te problemy, zobaczymy co się będzie działo bo jak go brałem to wszystko było ok.
Może klin klinem pomoże jak to się mówi :)

już wszystkiego co mi do głowy przyjdzie próbuję

przez SHM35 29 sie 2013, 18:36
No i po wizycie... lekarz kazal mi odstawic bupropion calkowicie z dnia na dzien. Gdyby pojawil sie zespol odstawienia doraznie 0.25 mg alprazolamu nie dluzej niz kilka dni. Dysfunkcje powinny ustapic. Oczywiscie nie od razu. Musze sobie dac troche czasu.
Zatem tak zrobie...
Dodatkowo odstawiam bromokryptyne, bo wplywu na prolaktyne nie ma zadnego. Wg badan w ciagu miesiaca poziom nie drgnal. Jest gdzies w polowie miedzy min a max.
Cieszy mnie natomiast podwyzszenie poziomu testosteronu o prawie 25%! To chyba zasluga DHEA. Czekam jeszcze na wynik wolnego testo.
O skutkach odstawienia bede Was informowal :)

przez chojrak36 30 sie 2013, 06:48
Witam SHM35 mam wynik badania testosteronu jak to sprawdzić jaki to jest ten wolny czy ten drugi ? nie mam pojęcia w jaki sposób się to rozróżnia jest tylko napisane na wyniku [O41]Testosteron 31,97 nmol/l norma 9,90-27,80 i to wszystko mam zagadkę i jak to lekarzowi powiedzieć żeby przypisał mi ten wolny ? Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

przez sylvek 30 sie 2013, 09:54
to wynik stezenia testosteronu całkowitego w surowicy. Tak jak widac wykracza poza norme. W takiej sytuacji lekarz nie ma zadnych podstaw do zlecenia badania na testosteron wolny.

dla pewnosci mozesz zrobić prywatnie wolny lub SHBG, ale wątpie by wyszly jakies nieprawidlowosci.

jesli masz >25 lat to prawdopodobnie dostaniesz długi wyklad o skutkach zdrowotnych środków anabolicznych

przez chojrak36 30 sie 2013, 12:47
Dzięki Sylwek za wyjaśnienie o co chodzi z tym teściem, mam 36lat i zawsze libido miałem wysokie ale coś się zchrzaniło chociaż jest wysoki testosteron w dalszym ciągu, oki czyli ewentualnie prywatnie.

Pozdrawiam

przez SHM35 30 sie 2013, 16:50
Hej Chojrak. Nie sadze aby byla potrzeba robienia wolnego w tej sytuacji. To wydatek 60 zl w diagnostyce i nie wniesie nic do Twojej sprawy. Tak przynajmniej mysle.
Kiedy masz wizyte u psychiatry?

Sortuj wg