Zespół PSSD-dysfunkcje seksualne spowodowane zażywaniem SSRI

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Zespół PSSD - grożne skutki przyjmowania leków psychotropowy

przez chojrak36 09 sie 2013, 05:27
Niechcę Cię załamywać brachu ale nie wiadomo czy da się z tego wyjść, bez viagry u mnie narazie lipa brak czucia bardzo długo muszę oglądać jakiś film żeby zaskoczył a na domiar złego moja kobieta robi mi pod górkę nie może mnie rozbudzić a jak sam to próbuje zrobić to wyzywa na mnie i robi mi sceny że mam od niej odejść, czuje się jak 80 letni dziadek a mam 36lat śmiało pasuje powiedzenie kiedy 80 mija torba dłuższa niż fuzyja :-) po długim stosowaniu welbutrinu może coś się tam zregeneruje w mózgu ale na moje to będzie trwało parę lat, nie załamuj się chłopie
też miałem mega doła z czasem może się uda pogodzić z tym, mi jeszcze została odrobina nadziei chociaż małżeństwo mi się sypie nie mam wesoło bo która by zechciała inwalidę z alimentami.

przez marcelos 09 sie 2013, 22:46
chojrak36, a czy Twoja żona wie, że problemy z libido to od leków? Nie może być bardziej wyrozumiała?

przez monapayne 09 sie 2013, 23:40
nienawidzę ssri. patrzę na ludzi jak debil. oczy mam jak kamień.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez chojrak36 10 sie 2013, 10:30
Robotnica ja zaczynałem od trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych po nich miałem mniej skutków ubocznych z tym że większość z nich ma działanie kardiotoksyczne na serducho żle działają ale libido miałem normalne lepiej zaczynać leczenie od nich SSRI w ostateczności, marcelos ona wie że to od leków jest ale się słabo stara olewackie podejście ma do tematu a jak sam sobie chcę pomóc to mam zaraz 3 wojnę światową dlatego w ramach leczenia behawioralnego będe szukał terapeutki od tych spraw he he:-)bo w domu to tylko
całkowita impotencja mi grozi niestety:-)

przez SHM35 12 sie 2013, 11:44
Zamieszczam artykuł "DYSFUNKCJE SEKSUALNE WYWOŁANE PRZEZ LEKI PRZECIWDEPRESYJNE" opublikowany już 2005 roku. Widać, że jednak ten temat był w Polsce obecny...
Plik jest dostępny na moim SkyDrive pod linkiem https://skydrive.live.com/redir?resid=F ... 340D8!3698.

Postanowiłem nie dać się PSSD!
Bez konsultacji z lekarzem odstawiłem escitalopram. Dawkę miałem ustaloną na 20mg na dobę, "osłonowo" 150mg bupropionu.
Początkowo zmniejszyłem dawkę escitalopramu do 10 mg na dobę, trwało to 3 tygodnie. Nie odczułem pogorszenia nastroju, wręcz przeciwnie. Kilka dni temu zdecydowałem o zejściu z 10 na 0. Odstawiłem escitalopram całkowicie jednocześnie zwiększając bupropion do 300 mg na dobę. Psychicznie czuję się dobrze, choć wiem, że trzeba dłuższego czasu na ocenę sytuacji.
Dodatkowo dodałem (i tutaj będzie spora litania... czuję się jak lekoman):
- bromergon 2,5 mg wieczorem
- cynk chelat 75mg
- ginkofar forte 240mg na poprawę mikrokrążenia
- dziś włączam l-argininę 1500mg oraz kwas D-asparaginowy 1000 mg na dobę.
Co miesiąc będę monitorował poziom testosteronu i prolaktyny.
Ciekaw jestem efektów i Waszych opinii.

Pod koniec miesiąca mam wizytę u psychiatry i mam zamiar mocno go "zaatakować" i zmusić do przemyślenia strategii wyciągnięcia mnie z PSSD!

Dodatkowo mam pytanie... SSRI mnie wykastrowało, niestety też spowodowało totalną znieczulicę psychiczną. Mam na wszystko wyjebane (przepraszam, ale to dobrze oddaje sytuację), obecnie jestem stanu wolnego i chciałbym się z kimś związać - niestety nie czuję nic - ani przyjemnych ani negatywnych uczuć. Co mogę z tym zrobić????? Doradźcie.

przez media 12 sie 2013, 19:39
"Znieczulica psychiczna" to znany objaw działania leków SSRI. Po angielsku określa się to terminem: "emotional numbness" / "emotional blunting". Pewne informacje mozesz znależć w tym artykule: [url]http://bjp.rcpsych.org/content/195/3/211.full
[/url]
Duzo osób stosujących leki SSRI doświadcza tych objawów.
Leki podnoszace aktywność dopaminową mogą tu pomóc.

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20090719023947AAWV8rn
http://truthman30.wordpress.com/2010/08/16/ssris-emotional-blunting/
http://www.socialanxietysupport.com/forum/f30/ssri-numbed-emotions-120705/
http://www.youtube.com/watch?v=XRj9CxkVrz0

przez tiktalk 13 sie 2013, 00:56
SHM35, bardzo jestem ciekawy działania bromokryptyny proszę jeśli możesz zdaj relacje z kuracji :) dostałeś ją od sajko?
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez tomek12 13 sie 2013, 08:18
mi bromergon nic nie pomógł, brałem go tydzień , potem odstawiłem i z potencją jeszcze bardziej się pogorszyło

przez SHM35 13 sie 2013, 15:18
Witam!
media: dzięki za linki :)
tiktalk: bromergon kupiłem na własną rękę w Internecie. Biorę 2,5 mg wieczorem i póki co czuję tylko zatkany nos rano, uczucie to w ciągu dnia zanika.
Ogólne samopoczucie jest dobre, choć chyba 300mg bupropionu daje o sobie znać, czasem mam uczucie oglądania wszystkiego jakby przez ekran. Jeśli to ma być to "odrealnienie" o którym piszą w skutkach ubocznych, to jest to do zniesienia - póki co przynajmniej. Czuję też, że wraca mi moje stare "kochane" szybsze tempo działania. Jednak SSRI działało na mnie "hamująco".
Na resztę efektów muszę pewnie poczekać dłuższy czas, szczególnie tych na których mi najbardziej zależy, czyli seksualnych :-P

:twisted: Narasta we mnie też chęć "wpierdolenia" mojemu psychiatrze za to, że nie zmienił mi leczenia. Miał szansę, bo zmieniłem lekarza i zakomunikowałem mu o wszystkich problemach, które pojawiły się przy leczeniu depresji! :twisted:

przez chojrak36 13 sie 2013, 20:29
Ja biorę 150mg bupropionu ręce mi drżą a moja praca wymaga precyzji i na dodatek przy większym wysiłku mega poty to ta chrzaniona noradrenalina tak działa ale jestem gotów się poświęcić, ale nie zaszkodzi zapytać się lekarza o jakiegoś agonistę dopaminy może będzie na tyle kumaty że zapisze coś takiego, i mam jeszcze wahania nastroju przez parę godzin po zażyciu jest ok ale na wieczór nie zawsze ale często doły wyłapuję i ratuję się różeńcem górskim i wtedy jest ok. Byłem u terapeutki od spraw sexu ale w gumce bym mógł to robić przez tydzień ta znieczulica jeszcze nie ustąpiła chociaż ochota już wróciła ale sama ochota to za mało, o wiele mniejsza wrażliwość na bodzce niż kiedyś przed tym piepszonym SSRI trochę lipa no chyba że ktoś chce zostać żigolo i zadawalać panie godzinami za pieniądze he he, w ulotce skutek uboczny czyli opóżnienie wytrysku jest uznawany jako zaleta tego leku powinni jaśniej to opisać że długotrwałe zażywanie może bardziej zaszkodzić niż pomóc banda patafianów tylko kasa się liczy dla tych firm farmaceutycznych.

-- 15 sie 2013, 22:13 --

Wszędzie piszą w necie jak leczyć przedwczesny wytrysk ale nic nie ma konkretnego jak go przyspieszyć masakra jakaś jakby pójść tym tropem to może łatwiej by wyjść z PSSD, ale nie mogę znaleść żadnego leku na opóżniony, jakby ktoś coś takiego wyczaił dajcie znać.

-- 16 sie 2013, 16:16 --

SHM35, Hejka SHM i jak jest jakaś poprawa przy dawce 300mg bupropionu ?

Pozdr

-- 17 sie 2013, 15:34 --

Hejka wszystkim zamieszczam link na temat dopaminy w leczeniu depresji może się przydać, jest to artykuł w PDF
wyczaiłem bardzo ciekawy lek który dopaminkę podnosi Amantadine tylko ciekawe jak go kupić hmm..

fpn.ipin.edu.pl/aktualne/2008/4/t24z4_4.pdf

znalazłem to na innym forum a mianowicie:

http://www.psychiatria.pl/forum/rt,0,31 ... adrenaline

-- 17 sie 2013, 15:51 --

to opracowanie jest rewelacyjne jestem w trakcie czytania fpn.ipin.edu.pl/aktualne/2008/4/t24z4_4.pdf

-- 17 sie 2013, 15:56 --

dla ułatwienia wykaz leków strona 215

-- 17 sie 2013, 16:23 --

Niestety niektóre z tych leków podnosząc dopaminę podnoszą też prolaktynę a to lipa:-(

-- 17 sie 2013, 16:50 --

amantadyna jest bardzo ciekawa z tego wszystkiego nazwy handlowe

Viregyt K – tabletki, kapsułki 0,1 g; dawkowanie 100 mg co 12 h
Amantix

poszukam więcej info na ich temat :-)

-- 17 sie 2013, 17:31 --

Ta amantadyna na dopaminkę działa i na leczenie grypy:-) i kosztuje około 20zł czyli cena przyzwoita ale niestety na receptę

-- 17 sie 2013, 17:44 --

Link z naszego forum znalazłem trzeba by było zapytać się te osoby które to brały czy ten lek pomógł na libido

amantadyna-amantix-viregyt-k-t16822.html

-- 17 sie 2013, 18:06 --

narazie wiem tylko że to antagonista receptora NMDA trzeba to dokładnie zbadać sprawdzić co i jak

-- 17 sie 2013, 18:15 --

tianeptyna też jest antagonistą NMDA i u niektórych osób podnosi libido czyli coś jest na rzeczy z z tym NMDA może w tym kierunku warto by było pójść:-)
tianeptyna zagraniczne wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Tianeptine "There is also action on the NMDA and AMPA receptors."

-- 17 sie 2013, 19:39 --

A tu wycinek z artykułu którego już znalazłem wcześniej też jest mowa o tej amantadynie:

"Opisy kazuistyczne sugerują skuteczność leków
o dopaminergicznym mechanizmie działania, jak amantadyny,
apomorfiny, metylfenidatu, dekstroamfetaminy,
pemoliny, w usuwaniu dysfunkcji seksualnych spowodowanych
przez SSRI i fenelzynę [30]. Należy jednak
pamiętać o możliwości wywołania przez te preparaty
uzależnienia, bezsenności, zaburzeń sercowo-naczyniowych
i nadmiernego pobudzeniu układu współczulnego
(które może per se negatywnie wpłynąć na erekcję) oraz
ryzyku wyzwolenia lub nawrotu objawów psychotycznych.
Amantadynę zaleca się zażywać w dawce 2 x 100 mg na
dobę, natomiast dostępną w postaci tabletek podjęzykowych
apomorfinę podaje się bezpośrednio przed stosunkiem
płciowym. "

-- 17 sie 2013, 19:41 --

http://www.sfd.pl/PSSD-t875957.html

przez monapayne 18 sie 2013, 16:41
media, super linki. Boje sie, ze mi to stepienie nie przejdzie, bo cos nie przechodzi
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez Reiben 18 sie 2013, 17:08
Przestraszyłem się nie na żarty. Niby zdawałem sobie sprawę z obniżenia funkcji seksualnych, ale jakoś nie tak trwale po ustaniu stosowania, brałem przecież SSRI rok a i wcześniej kilkukrotnie okresowo do 3 miesięcy, poza obniżonym libido nic groźnego się nie działo, ale teraz boję się pchać w długookresowe stosowanie tych leków. Na 100% nie jestem osobą, która przekłada zdrowie psychiczne nad impotencję, ba to by mnie wpędziło w dopiero silną depresję, musiałbym latać na czekoladowej chmurce z gumisiami żeby olać sprawę pana Wacława, a takie rzeczy to podobno tylko po lsd. Niech to wszystko szlag, jak zwykle liczy się tylko wynik fin. koncernów farmaceutycznych, zaraz chyba spuszczę Asertin w klopie, mam to w dupie, jak mam umrzeć to chociaż mężczyzną. Tak być nie może, żeby chociaż lekarze starali się dobierać te leki, które mają mniejsze ryzyko takich skutków, rozmawiali o tym z pacjentem, skądże, wyje###. Bardzo przepraszam jeśli kogoś zdołowałem jeszcze bardziej swoją wypowiedzią.
Reiben

przez chojrak36 19 sie 2013, 17:53
SSRI są dobre na depresję i równie skuteczne do kastrowania ludzi he he pedofilom i innym zboczeńcom powinni je dawać;-)

przez tomek12 19 sie 2013, 19:22
chojrak jak tam po tym Wellbutrinie? coś pomogło? lekarz mi dzisiaj tez to przepisał ale to bardzo drogie jest

Sortuj wg