Zespół PSSD-dysfunkcje seksualne spowodowane zażywaniem SSRI

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez oko.grzegorz 07 sie 2016, 16:43
Zauwazcie tez ze np na ulotce wellbutrinu pisze ze poprawa moze nastapic po kilki tygodniach lub miesiacach. Jak np taki valdoxan mogl sie w pelni rozkrecic jak ja po 6 tygodniach go zminialem mimo ze widzialem roznice na plus ale stwierrxalem ze "ten lek nie rozkreci sie juz bardziej i trzeba go zmienic " to samo moze byc przy ssri dochodzimy do momentu kiedy najprawdopodobniej prolaktyna nie pozwala nam osiagnac wytrysku i rzucamy ten lek w kat i twierdzimy ze on nas wykastrowal. Zamierzam teraz jesc wellbutrin na sniadanie conajmniej 3 pelniutkie miesiacee. Albo z 4

przez chojrak30 07 sie 2016, 17:51
Do mnie już doszła przesyłka z Ladastenem, dzisiaj pierwszy raz sobie zapodałem 50mg, uczucie fajne podobnie jak po Welbutrinie ale nie odczuwam lęków,
jest większa motywacja do działania, i w końcu po długim czasie odczułem ochotę zakiszenia ogórka i to nie tylko ochota w samej psychice ale większa wrażliwość wacława :-) lepsza tak jakby komunikacja z nim, jak narazie jest super.

przez dopamine 07 sie 2016, 18:29
Bupropion poprawia u mnie funkcje seksualne jednak piribedil radził sobie z tym lepiej. Biore jednak bupropion ponieważ piribedil jest lekiem na krótką metę. Zamierzam za jakiś czas wypróbować pramipexol on w przeciwieństwie do piribedilu agonizuje autoreceptory dopaminowe przez co jego działanie jest o wiele dłuższe niż innych agonistow dopaminy.
Od 04.11. 2016 r.
Pramipeksol- jednorazowo dwie tabletki 1,05 mg o przedłużonym działaniu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez oko.grzegorz 07 sie 2016, 19:14
dopamine napisał(a):Bupropion poprawia u mnie funkcje seksualne jednak piribedil radził sobie z tym lepiej. Biore jednak bupropion ponieważ piribedil jest lekiem na krótką metę. Zamierzam za jakiś czas wypróbować pramipexol on w przeciwieństwie do piribedilu agonizuje autoreceptory dopaminowe przez co jego działanie jest o wiele dłuższe niż innych agonistow dopaminy.

A w jakich aspektach poprawia ci libido wellbutrin? Przyjemność podczas męczenia wacka wraca>? Orgazmy lepsze ? Chce się częsciej?
Po jakim czasie brania poprawia libido ?

przez dopamine 07 sie 2016, 19:25
Bardzo szybko po kilku dniach . Zwyczajnie znów pojawiła się energia seksualna ,pożądanie czyli tzw chcica:)
Od 04.11. 2016 r.

przez oko.grzegorz 07 sie 2016, 19:35
Mam nadzieje ze u mnie bedzie podobnie. :) Boje sie troche tej nerwowosci agresji i pobudzenia noradrenalinowego. :P Miałęm na valdoxanie to - a valdoxan tez dziala na dopamine i noradrenaline :P

przez lopez69 07 sie 2016, 19:41
Grzegorz, myślałem ze libido masz na myśli to ze widząc laskę masz ochotę ją ...... ;-), a na lepsze orgazmy polecam Ci szafran, np w suplemencie safranol bierz 2x albo 3x tyle co sugeruje ulotka , po miesiącu poczujesz ;-)
Ogólnie dobra robota panowie to mi się podoba. ja stosuje ziółka na razie bez czarny i lukrecja zobaczymy co to da.

przez dopamine 07 sie 2016, 19:51
Wole być pod wpływem twórczego niepokoju którzy niektórzy nazywają lękiem niz być wykastrowanym mentalnie (i seksualnie) jak ma to miejsce na SSRI. To kwestia wyboru pomiędzy ucieczką od własnych emocji a zaakceptowaniem ich . Bupropion intensyfikuje emocje podobnie jak Tianeptyna i mi to pasuje przynajmniej bede wiedzial jak oddzielić ziarno od plew. SSRI tlumia emocje więc o zmierzeniu się z tymi nieporzadanymi nie może być mowy . To działa na zasadzie -daj mu nazwę , zidentyfikoj problem a wtedy będzie można z nim coś zrobić (rozwiązać go). Na SSRI problem jest zakopany pod dywan on będzie cały czas aktywny dopóty dopóki nie poczujesz go w całej okazalosci -gdy tak sie stanie człowiek wie z czym ma się zmierzyć i może realnie eliminując swe słabości przybliżyć się do rzeczywistego wyzdrowienia.
Od 04.11. 2016 r.

przez chojrak30 08 sie 2016, 12:09
Dzisiaj już drugi raz zapodałem Ladasten i oprócz poprawy libido zacząłem odczuwać przyjemność ze słuchania muzyki już zapomniałem jak to jest jak leci jakiś fajny kawałek, te leki SSRI robią nam niezłą sieczkę w głowie człowiek zamienia się w zombie, jest jak nic nie czująca kupa mięsa gdzie życie składa się głównie z tego żeby się nażreć jak rurkowiec na dnie oceanu tylko żreć i wegetować.

przez Monster6 08 sie 2016, 12:45
chojrak30, Nie ma co generalizować.Jeśli ktoś ma aż nadmiar emocji od zaburzenia/choroby jest rozecjomonany że całkowicie przykrywa to logikę,albo od depresji wszystko widzi negatywnie i jest zbombardowany negatywnymi myślami,emocjami to takie ssri to miód dla duszy.Kiedy wiele tych chorych emocji przesłaniających logikę jest skasowanych ssri można spokojnie pomyśleć.Realnie ocenić sytuację.Bez szarpania się.Po żadnym ssri a brałem różne przez wiele lat nie czułem się zombi lub rurkowiec na dnie oceanu który tylko żre i wegetuję.To co piszesz to mam dokładnie ale po neuroleptykach.
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

przez chojrak30 08 sie 2016, 15:39
Szkoda że te leki nie działają bardziej selektywnie bo wycinają czasami za dużo i człowiek jest mniej wrażliwy zarówno na złe jak i te dobre bodzce z zewnątrz, i chyba nie da się ustalić perfekcyjnie kiedy lek zaczyna bardziej szkodzić niż pomagać.

przez oko.grzegorz 08 sie 2016, 15:41
Super chojrak ze ci pomaga. Przeczytalem o tym leku na wikipedii pisze ze to inhibitor zarowno dopaminy jak i serotoniny.

Co do samych ssri. Bralem niedawno fluoksetyne przez dokladnie 5 tygodni i przez pierwsze 3 tygodnie czulm sie jak zombie ale pozniej w 4 tygodniu i 5 taki spokojniutki wyluzowany. Moim zdaniem kluczem jest aby nie zmieniac leku i pobrac go z 4 miesiace wtedy mozna zobaczyc tak na prawde i ocenic jego pelne dzialanie i jakie korzysci z tego mamy a jakie sa minusy. Od jutra zaczynam wellbutrin i chociazby mialo mnie nosic z wkurzenia i agresji i noradrenalicznego naladowania to bedzie najwyzej nosic i 4 miechy bede bral te gowno nie ma innej opcji.

przez oko.grzegorz 08 sie 2016, 15:43
To jak sie czuje czasami w dzien szczegolnie teraz w upaly to ba4dziej przypomina mi deprssje anizeli dysfuncjr spowodowane braniem ssri. Wiec czas ta depresje wyleczyc ;)

przez chojrak30 08 sie 2016, 15:59
Wydaje mi się że bardzo ważnym elementem w leczeniu depresji jak i PSSD jest czas zażywania leków ja raczej brałem za długo paro bo ze dwa lata i chyba za bardzo mnie wyleczyło aż za dobrze :-( Mam nadzieję że u Ciebie Grzegorz po Welbutrinie wszystko wróci do normy na stałe, ja za krótko go brałem. Ja mam teraz plan taki że przez miesiąc bedę brał Ladasten potem CDP Choline miesiąc i tak naprzemian tak długo jak kasy mi starczy :-)

Sortuj wg