Zespół PSSD-dysfunkcje seksualne spowodowane zażywaniem SSRI

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez lopez69 30 lip 2016, 16:02
CDP Choline increases ACh and dopamine receptor densities

przez Bagatelka 30 lip 2016, 16:13
zeolit, burbur i msm sulfur.
I jak zwykle potrzebne są wyszukane suplementy. Nie lepiej spróbować ostropestu, karczocha i innych odtruwających ziół?
Nie jestem niewiastą biurwa!

Paroksetyna 20mg, Pregabalina 600mg, Lewetiracetam 2000mg
Witamina D 2000 j.m, Omega 3 2000mg, Tran 10ml

przez chojrak30 30 lip 2016, 19:43
Ja sobie robiłem głodówki i spożywałem spore ilości witaminy C w trzy miesiące schudłem 8kg teoretycznie też trochę mnie oczyściło ale libido bez zmian.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez oko.grzegorz 30 lip 2016, 21:37
Oczyszczanie organizmu nic nie da, poniewaz leki z organizmu się wypłukują same. Zmieniają natomiast prace mozgu. Mysle ze potrzeba leku albo suplementu ktory podzialal by na libido i stymulowal je przez jakies 3 miechy i wtedy mozna go odstawic i libido moze nie spadnie a bedzie na poziomie wporzadu. POniewaz 3 miechy to jest czas jaki potrzebuje mozg na dokonanie glebszych zmian w pracy. Gdzies tak czytalem. Mozg jest tez plastyczny ponoc wiec trzeba go zdopingować czymś do seksu.

przez Miro 04 sie 2016, 12:02
oko.grzegorz napisał(a):Ja już mam mieszane uczucia. Kolejny dzień mam libido . może nie takie 10 /10 ale 7/10 i takie już można powiedzieć jest satysfakcjonujące bo nie trzeba udawać że jest przyjemnie.
Ciekawi mnie tylko jak długo ono się takie utrzyma....i co odpowiada za takie podwyższenie...

Grzegorz, u Ciebie ewidentnie problem leży w głowie, żadne PSSD. Już Ci odpowiadam co odpowiada u Ciebie za podwyższenie libido. Wierzyłeś już od dawien dawna że fluo Ci pomoże, lek który nie ma prawa pomóc, pobrałes i pomogło, placebo. Smutne jest to że wierzysz że pomoże tylko na chwilę i pewnie tak się stanie, bo to masz już z góry zaprogramowane w umyśle. Musisz usiąść oddychnąć i przeanalizować, jeszcze te truskawki, brówki czy cokolwiek tam Ci pomaga, zupełny kosmos :pirate: Wszystko umysł, masz PSSD ale umysłowe :D Terapeuta Cię ratuje, oraz zaprzestanie wmawiania sobie PSSD.

przez dopamine 04 sie 2016, 12:42
Trzeba bardzo bać się życia żeby zdecydować się na branie SSRI. Tylko czy taka chemiczna proteza (ucieczka) cokolwiek rozwiązuje? Biore obecnie bupropion wracają uczucia i przede wszystkim chęci by problemy nie zamiatac pod dywan jak to mialo miejsce na SSRI tylko sie z nimi zmierzyć.
Od 04.11. 2016 r.
Pramipeksol- jednorazowo dwie tabletki 1,05 mg o przedłużonym działaniu

przez oko.grzegorz 04 sie 2016, 14:17
Miro napisał(a):
oko.grzegorz napisał(a):Ja już mam mieszane uczucia. Kolejny dzień mam libido . może nie takie 10 /10 ale 7/10 i takie już można powiedzieć jest satysfakcjonujące bo nie trzeba udawać że jest przyjemnie.
Ciekawi mnie tylko jak długo ono się takie utrzyma....i co odpowiada za takie podwyższenie...

Grzegorz, u Ciebie ewidentnie problem leży w głowie, żadne PSSD. Już Ci odpowiadam co odpowiada u Ciebie za podwyższenie libido. Wierzyłeś już od dawien dawna że fluo Ci pomoże, lek który nie ma prawa pomóc, pobrałes i pomogło, placebo. Smutne jest to że wierzysz że pomoże tylko na chwilę i pewnie tak się stanie, bo to masz już z góry zaprogramowane w umyśle. Musisz usiąść oddychnąć i przeanalizować, jeszcze te truskawki, brówki czy cokolwiek tam Ci pomaga, zupełny kosmos :pirate: Wszystko umysł, masz PSSD ale umysłowe :D Terapeuta Cię ratuje, oraz zaprzestanie wmawiania sobie PSSD.

Masz rację Miro problem leży w głowie ponieważ mam coś popsute w mózgu od depresji albo od leków. To że widze roznice jedynie po leku DEFINITYWNIE określa to że problemy nie są psychologiczne tylko jakieś zawirowanie z neuroprzekaźnikami i receptorami. Pragnę zauważyć że fluo jest również antagonistą 5ht2c- jej metabolit norfluoksetyna jest nawet silniejszym antagonistą niż samą fluoksetyna. Stąd za pewne to, że jak ją odstawiam to zostaje sam metabolit i sam antagonizm 5ht2c- który jak wiemy jest korzystny na libido. A stęzenie metabolitu we krwi jest od 4-16 dni średnio...
I proszę nie wmawiaj mi jak lekarze że problem jest psychologiczny- bo nie jest.
Masz post dopamine który twierdzi że po wellbutrinie mu się polepsza.

Borówka czy truskawki są naładowane witaminami, a ich dostarczenie do organizmu może wywołać podwyższenie neuroprzekaźników m in dopaminy. Stąd efekt podwyższenia po zjedzeniu. Ale po lekach efekt jest zdecydowanie dłuższy. A po zjedzeniu np dojrzałych truskawek tylko bezpośrendio po ich zjedzeniu a na drugi dzień znowu figa z makiem. Więc proszę nie wkurzaj ludzi, bo analizuje swój przypadek od kilku lat i dobrze wiem że to nie jest psychologiczne.
Psychologicznie to moglbym sobie wkrecic ze mi kuźka nie staje gdyby stawała. Albo że mam za małego a miałbym w granicach normy społęcznej. :P

przez Miro 04 sie 2016, 21:57
oko.grzegorz napisał(a):Masz rację Miro problem leży w głowie ponieważ mam coś popsute w mózgu od depresji albo od leków.

Dokładnie to miałem na myśli, ale z naciskiem na pierwszą opcję ;)

przez lopez69 04 sie 2016, 22:08
Motyw z reszta nie pierwszy i nie ostatni, siedzi na przeciwko mnie zajebista azjatka chyba turystka w autobusie jest kontakt wzrokowy, dawniej pałka 90 stopni, uśmiech i te sprawy, a teraz podniecała mnie tyle co spaślak żrący chipsy. :twisted: :twisted: :twisted: , takie sa niestety skutki już nie mowie o ;) czymś więcej.

przez oko.grzegorz 05 sie 2016, 21:01
Lopez69 doskonale znamy tutaj to uczucie. To że siedzi na przeciwko Ciebie taka 10/10 to jeszcze pół biedy, można odwrócić wzrok i pomyśleć co będzie na obiad. Gorzej jakby taka do Ciebie zagadała, usmiechała się i jeszcze poprosiła o oprowadzenie po mieście lub też spytała czy taki przystojny facet ma już kogoś. Najgorsze jeśli ta skośnooka byłaby napalona i zaczęła się do ciebie dobierać. To chyba najgorsze co moze spotkac faceta wykastrowanego po lekach. \

ALE LOPEZ GŁOWA DO GÓRY BĘDZIE DOBRZE.!!!! Ostatni tydzień w moim wykonaniu był na prawdę pełen nadziei. Skończyłem brać fluoksetyne po ktorej odstawieniu zawsze dopisuje mi libido. Tak też było i tym razem. Około 5 dni libido w pełni satysfakcjonującego i kolejne 5 dni mniej satysfakcjonującego ale OK. I wciąż czuje że nie jest najgorzej. Podejrzewam że to sprawka norfluoksetyny (metabolitu- dość silnego antagonisty 5ht2c). Tak podejrzewam. Ja mam już zakupiony wellbutrin. Zastanawiam się kiedy zacząć go łykać. Jeśli nie pomoże to spróbuje coś z mirty/miansy ze wzgledu na antagonizm 5ht2c. NAWET JEŚLI WELL I MIRTA nie pomogą - to jest jeszcze nadzieja w doraźnym braniu fluoksetyny. Np miesiac biore, miesiac nie biore. To by mi dawało jakieś 10 dni na 30 dni w miesiacu kiedy bede mial libido. ALE JESTEM BARDZO NASTAWIONY ZE WELLBUTRIN ALBO MIRTA POMOZE. AMEN. :)

przez Kropla56 05 sie 2016, 23:46
dopamine napisał(a):Trzeba bardzo bać się życia żeby zdecydować się na branie SSRI. Tylko czy taka chemiczna proteza (ucieczka) cokolwiek rozwiązuje? Biore obecnie bupropion wracają uczucia i przede wszystkim chęci by problemy nie zamiatac pod dywan jak to mialo miejsce na SSRI tylko sie z nimi zmierzyć.

myslisz ze PSSD to depresja? w Sensie dlaczego psychiatrzy tak mowia, nie rozumiem? Bo im wygodnie?

przez lopez69 06 sie 2016, 19:32
oko.grzegorzto pokrzepiające co piszesz, a od jakiego specyfiku Twoim zdaniem dostałeś PSSD, bo u mnie na 90 % escitalopram.
co do tego libido , to co widzisz panienkę i masz na nią ochotę i sprzęt też daje znać o sobie gdy na nią patrzysz?
Czy ktoś jeszcze może przetestować fluoksetynę?

przez dopamine 06 sie 2016, 19:51
W interesie lobby psychiatryczno-farmaceutycznego jest taki sposób postępowania z pacjentem by ten chorował przewlekle .
Od 04.11. 2016 r.
Pramipeksol- jednorazowo dwie tabletki 1,05 mg o przedłużonym działaniu

przez oko.grzegorz 07 sie 2016, 16:37
Lopez69 od czego dostalem pssd? Generalnie ja nie powiem ci ze moje zaburzenia sa polekowe bo nie jestem pewien. Pewne dolegliwosci np brak orgazmu mialem przed braniem lekow. Wiec w moim przypadku przyczyna braku libido moze byc depresja. Tymbqrdziej ze leki antydeprssyjne od 2016 roku biore przez miesiac i zmieniam na inny. Pozniej przy niektorych zaluje ze je zmieniam.
Jesli chodzi o libido po odstawieniu fluoksetynh to objawia sie ono m.in odczuwaniem przyjemnosci podczas marszczenia waaclawa. Nie jest to moze 100% zawsze przyjemnosc. Ale co ktores zmarszczenie odczuwam przyjemnosc. Odczuwam tez wieksza chec i robie to czesciej. W momentach najwiekszego wzrostu libido nawet orgazm jest silnijszy i przyjemniejszy. I odczuwam takie zrelaksowanie i odprezenie. Przez ostatnie 2 czy 3 lata nie odczuwam zadnej przyjemnosci podczws masturbacji. Orgazmy sa kiepskie mechaniczne. I zamiast odprezenia czuje zdolowanie i stres po masturbacji. Coraz czesciej mysle ze poblemem jest moje odstawianie zbyt wczesne lekow. Valdoxan i fluoksetyna to moim zdaniem leki ktore mogly mi pomoc. Fluoksetyna nawet pomimo tego ze jest ssri. Nie wiem czy by tak oczywiscie bylo ale takie mam przeczucie. Odstawilem fluo bo doszlo do momentu ze nie moglem dojsc do wytrysku. Balem sie ze spowoduje jeszcze wieksze problmy seksualne. Ale jak widac nieslusznie bo po odstawieniu przez jakies 1,5 tygodnia cieszylem sie normalnym libido. Byc moze ssri obnizaja libido ale wykazuja wtedy efekt leczniczy na mozg. Po odstawieniu depresja mija i stad to libido. Przy dluzszym braniu moze i nawet podczas brania zaczelo by sie pojawiac libido. To sa moje domysly wiec prosze ich nie brac zbytnio do siebie no chyba ze ma ktos podobne zdanie. Aczkolwiek jest to forum na ktorym wiekszosc osob uwaza za ssri ich wykastrowaly. Wiec jestem gotowy na fale krytyki 8)

Sortuj wg