Orginał&Zamiennik

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Orginał&Zamiennik

przez rafka 10 lip 2012, 18:17
Jest jedna substancja a pod wieloma nazwami. Czy między lekiem przepisywanym na receptę a tz. zamiennikami jest jakaś różnica. Chodzi mi o skład? Wiadomo, że cenowo się różnią.
Czy ma to jakieś znaczenie?
rafka

Orginał&Zamiennik

przez Korba 10 lip 2012, 19:15
jeżeli coś jest zamiennikiem, znaczy to że może być tak samo stosowany jak oryginał - zresztą, zamiennik to też oryginalny lek, nie podróbka.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Orginał&Zamiennik

przez Fleure_De_Violette 10 lip 2012, 19:27
to bez różnicy - zamienniki mają identyczne działanie. Różni się tutaj jedynie nazwa, opakowanie i czasem cena oraz dostępność. Jak sama nazwa wskazuje, zamiennik, można stosować zamiast oryginalnego leku.
Life always offers you a second chance. Its called tomorrow.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Orginał&Zamiennik

przez LucP84 10 lip 2012, 19:36
Mogą różnić się substancjami pomocniczymi, ale nie wiem jaki to ma wpływ na leczenie.
LucP84

Orginał&Zamiennik

przez kahir 08 wrz 2012, 02:28
wpływ może mieć taki, jakie skutki uboczne wywołane substancję pomocniczą. te się ujawniają gdy dochodzi do reakcji uczuleniowej. jeśli dochodzi. raczej odosobnione przypadki. rzecz ważniejsza, to wpływ SP na wchłanialność leku z ukł. pokarmowego. nie znam żadnych badań, ale mój psychiatra twierdzi, że taki wpływ może mieć miejsce.
świat jest pełen psychologów.

Sortuj wg