szumy uszne a antydepresanty

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Wera 10 lip 2012, 08:46
Od 7 lat zażywam antydepresanty, bywały różne a teraz od 5 lat Cital, cierpię na uciążliwe szumy uszne a właściwie piski słyszę je w uszach, głowie , czy ktos kto zażywa tak długo antydepresanty też ma te męczące szumy uszne, pozd...

przez Badziak 10 lip 2012, 09:43
Nie mam szumów usznych, ale wg ulotki Citalu u 1% pacjentów zdarzają się szumy uszne jako objaw niepożądany. Po prostu trafiło na Ciebie...
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez devnull 10 lip 2012, 14:12
Wera napisał(a):Od 7 lat zażywam antydepresanty, bywały różne a teraz od 5 lat Cital, cierpię na uciążliwe szumy uszne a właściwie piski słyszę je w uszach, głowie , czy ktos kto zażywa tak długo antydepresanty też ma te męczące szumy uszne, pozd...

To efekt przejściowy, przy Citalopramie praktycznie nie powinno tego być, zgłoś się do neurologa na konsultację.
Napisz jak czesto i jak dlugo trwaja te szumy...
Czy benzodiazepiny łagodzą ten efekt ?
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kafka 10 lip 2012, 15:01
ja nic nie biorę, a tak mam, kiedyś miewałam tak sporadycznie, zazwyczaj było to związane ze zmieniającym się ciśnieniem, ale od czasu gdy 2tyg temu się przeziębiłam strasznie mi się to nasiliło i jest częste, są to szumy z gwizdami trochę takimi jak czajnik gwiżdże nasilającymi się w rytm bicia serca, nie wiem czy rozumiecie o co mi chodzi?
kafka

przez Wera 11 lip 2012, 08:09
szumy mnie męczą i to bardzo 4,5 roku i nie mogę się do nich przyzwyczaić, miałam robione wszystkie możliwe badania, byłam nawet w Międzynarodowej Klinice Szumów i stwierdzili uszkodzenie komórek nerwowo słuchowych ale ja podejrzewam, że może to skutek tego Citalu (choć przy innych antydepresantach też szumiała). Leki uspokajające mi pomagają zażywam Afobam i Nitrozepam, pozdr...

przez frustrated 15 lip 2012, 02:07
Wlasnie tez zauwazylem u siebie szumy, praktycznie utrzymujace sie caly czas... strasznie uciazliwa rzecz, bardzo irytujaca :P
zdrowymozg.pl

Sortuj wg