Jak dobrać leki do mojej nerwicy/zab. osobowosci

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez thbthb 08 cze 2012, 17:23
@Dominika92 - może przejrzysz sobie wątki - jeden o błednej diagnozie, a drugi o żałowaniu, że rozpoczeło się przyjmowanie leków?

Pomijam już fakt, że to MY, pacjenci wiemy jak te leki NA NAS działają. Te leki bierzmy MY, a nie jakiś OMC doktorek zaraz po specce. I to MY mamy prawo do opisywania tych leków. A doktorkowie są dla nas - a nie my dla nich. I mają nam pomagać w leczeniu się. Nie na odwrót.
P.S. Uprasza się "moderatora" o nieingerowanie w treść moich postów. Słowa zaczynające się od SPY mają takie być i jest to błąd celowy.

przez dogomaniaczka 08 cze 2012, 17:24
thbthb, to może załóż własną praktykę i pomagaj ludziom skoro czujesz się na tyle kompetentny :roll: :roll:

przez Candy14 08 cze 2012, 18:14
, polegam na Was na nie na psychiatrach, do których straciłem zaufanie.

Skad w takim razie wezmiesz leki, ktore Ci poleca forumowicze?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michuj 08 cze 2012, 18:51
od lekarza.a skąd? :)
Loża szyderców

przez Candy14 08 cze 2012, 19:21
Przeciez do psychiatry nie pojdzie bo nie ma zaufania a nie sadze zeby wypisywal mu pod dyktando bo na forum polecili
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Michuj 08 cze 2012, 19:23
ja idę i mówie, że chciałem taki i taki zestaw. Pytam, czy ma jakieś doświadczenie z tym zestawem. Jeśli ma- ok, jeśli nie- to zdobędzie :mrgreen:
Loża szyderców

przez devnull 08 cze 2012, 21:55
Candy14 napisał(a):
, polegam na Was na nie na psychiatrach, do których straciłem zaufanie.

Skad w takim razie wezmiesz leki, ktore Ci poleca forumowicze?

Jednego psychiatre zostawiłem sobie tylko do wypisywania recept,
wchodzę i mówię co chcę, a on mi wypisuje. Wie on, że wszystko mi
jedno a moje zaburzenia leczy się latami w specjalnych klinikach a
on może gówno zrobić, więc daje mi to co chcę.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez blackbird 08 cze 2012, 22:05
zaqzax-3, ja mam troche podobna nerwice /depreche do twojej,z tego co piszesz widze pewne podobienstwa, i nie moge dobrac leku. SSRI juz na mnie nie dzialaja. Ostatnie 5 mcy na cymbacie i odradzam , - niepotrzebne pobudzenie. Na sertralinie tez mialam wieksze nerwy niz na citalopramie. Wogole noradrenaina na nerwice lekowa byla u mnie do kitu.

przez thbthb 08 cze 2012, 23:14
@dominika92 - nie chrzań. Pitolisz tak, że normalnie niedobrze mi się robi jak ciebie czytam. Czy naprawdę tak trudno zrozumieć fakt, że są i mogą tu być na tym forum ludzie, którzy nie będąc lekarzami mają trochę tej wiedzy?

@Candy14 - jak będzie sprytny to sobie poradzi. Jeśli będzie wystarczająco elokwentny - wzbudzi większe zainteresowanie lekarza. Jeśli dodatkowo będzie wiedział jak działają te leki, to może wspólnie z lekarzem wybiorą akurat tę odpowiednią kombinację leków.
P.S. Uprasza się "moderatora" o nieingerowanie w treść moich postów. Słowa zaczynające się od SPY mają takie być i jest to błąd celowy.

przez dogomaniaczka 08 cze 2012, 23:16
thbthb, trochę grzeczniej może. :/ To nie czytaj, włącz sobie opcję ignoruj.

przez Michuj 08 cze 2012, 23:16
jak będzie sprytny to sobie poradzi. Jeśli będzie wystarczająco elokwentny - wzbudzi większe zainteresowanie lekarza. Jeśli dodatkowo będzie wiedział jak działają te leki, to może wspólnie z lekarzem wybiorą akurat tę odpowiednią kombinację leków.

dokładnie. :great:
Loża szyderców

przez one-half 10 cze 2012, 13:31
zaqzax-3 napisał(a):klasyczne neuroleptyki odpadają, tak samo stabilizatory i TLPD.

Dlaczego z góry skreślasz TLPD? Próbowałeś któregoś z tych leków? Jeśli nie, to moim zdaniem mógłbyś spróbować, w końcu co masz do stracenia? Osobiście poleciłbym Ci przetestować Anafranil - ten lek ma naprawdę potencjał. W porównaniu z raczej subtelnym działaniem SSRI klomipramina to prawdziwe serotoninowe wykopnięcie z buta...

przez devnull 10 cze 2012, 13:35
one-half napisał(a):
zaqzax-3 napisał(a):klasyczne neuroleptyki odpadają, tak samo stabilizatory i TLPD.

Dlaczego z góry skreślasz TLPD? Próbowałeś któregoś z tych leków? Jeśli nie, to moim zdaniem mógłbyś spróbować, w końcu co masz do stracenia? Osobiście poleciłbym Ci przetestować Anafranil - ten lek ma naprawdę potencjał. W porównaniu z raczej subtelnym działaniem SSRI klomipramina to prawdziwe serotoninowe wykopnięcie z buta...

próbowałem, co ty gadasz ? serotoninowe wykopniecie z buta ? przeciez sertotonina uspokaja, zmula...
brałem Anafranil nie raz.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez nickyfour13 10 cze 2012, 13:54
serotonina Cię zmula, noradrenalina niepotrzebnie pobudza... jesteś w kropce stary, neuroleptyki w dłuższej perspektywie nie są dobre na dopamine. jeżeli xanax Cie uspokaja to może spróbuj lyrice, moża to nie to to samo ale ryzyko uzależnienia małe... sertra+lyrica może być niezła...

Sortuj wg