Czy lek może dać rzeczywistą siłę fizyczną?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Diosmektyt 06 cze 2012, 14:06
Jestem raczej słaby fizycznie, duża nadwaga, zadyszka przy wchodzeniu po schodach.
Od jakiegoś czasu leczę się wenlafaksyną-150mg dziennie.
Przeprowadzam obecnie mały remont mieszkania i jestem zszokowany.
Oczywiscie wszyscy którzy mieli mi pomóc zawiedli i wkurzyłem się i sam zacząłem to robić.
Jakież było moje zdziwienie-ja, typowy leniwiec, który wcześniej gdy miał skopać działkę już czuł zmeczenie przed samym aktem skopania jej-biorę lodówke ważącą bardzo dużo(dokładnie nie wiem ile) i znosze ją po schodach. Biorę potężną szafę, podnoszę ją i wynosze na dwór. Przenoszę wanne żeliwną.
Tego samego dnia wnoszę to wszystko po schodach...
Co jest grane, myślę...
Do tego nie czuje zmęczenia, a racjonalnie rzecz biorąc człowiek po takim wysiłku winien paść na kanape i dogorywać-tak byłoby do niedawna-ba! nawet nie byłbym w stanie tych czynności wykonać, gdyż zwyczajnie nie podniósłbym szafy.

Do tego dodam-nie cwiczyłem, nie brałem zadnychy suplementów-ta sama dieta a odkąd biorę wenlafaksynę jestem dużo, dużo silniejszy.
Czy to możliwe? Bardzo mnie to zastanawia.
Pozdrawiam.

przez Lord Kapucyn 06 cze 2012, 14:10
Lek może dodać motywacji, energii, poprawić wydolność psychofizyczną i podkręcić napęd psychoruchowy. Szczególnie to widać u osób, które po lekach antydepresyjnych doświadczyły epizodu tzw. hipomanii - zwiększona energia, euforia, entuzjazm, zmniejszone zapotrzebowanie na sen i odpoczynek, mniejsza męczliwość, więcej siły fizycznej itd.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Diosmektyt 06 cze 2012, 14:23
No ale dla mnie to jest niepojęte-mam takie same mięśnie, totalny brak kondycji, duża nadwagę a biorę potężną szafę i schodzę z nią po schodach nie czując w ogóle zmeczenia-gdy wczesniej nawet mój znajomy, umieśniony, budowlaniec co to niejedn remont przeprowadzał i który obiektywnie na pewno jest silniejszy ode mnie, nie był w stanie jest podnieść...Dziwna sprawa.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 06 cze 2012, 14:25
Dla przykładu: masz takie same mięśnie, ale zażyj sobie amfetaminę, metamfetaminę albo efedrynę w większej ilości to przeniesiesz nie jedną, a dziesięć takich szaf. Tak działa chemia. Adrenalina wydzielana w chwili zagrożenia też zwiększa krzepę i dodaje siły fizycznej. A ww. substancje wpływają na adrenalinę, noradrenalinę i dopaminę.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg