leki euforuzujące/podnoszące nastrój

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez jasiek 11 maja 2012, 18:24
Idąc tym tokiem rozumowania to wszystko jest złe: alkohol jest zły, bo powoduje lęki z odbicia, narkotyki euforyzujące sa złe, bo powoduja straszliwa opustke po odstawieniu itp itd.

Ja tam jestem za tym żeby spróbowac w zyciu wszystkiego, raz na jakis czas używki nie zaszkodzą, byle z głowa i nie wpaść w sidła nałogu, niestety prawdą jest, że u niektórych nałóg zaczyna sie od pierwszej dawki, a później odwrotu juz nie ma.

przez Maciej farmaceuta 13 maja 2012, 16:38
Na niektórych lekko euforyzująco i odhamowująco działa baclofen-środek zwiotczający mięśnie działający ośrodkowo.Nowe jego zastosowanie(szczególnie np we Francji) to terapia alkoholizmu,narkomanii.Nie uzależnia,a podobno daje super efekty

przez intel 13 maja 2012, 16:44
Metanabol (Metadienone)
...ale to raczej dla mężczyzn, gdyż powoduje przyrost wagi/masy
Tym nie mniej wykazuje działanie euforyzujące poprzez modyfikowanie poziomu dopaminy
Oczywiście to steryd nienadający się niestety do dłuższego stosowania z racji hepatoksyczności ( toksyczny dla wątroby )
intel

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Stonka 13 maja 2012, 16:50
Mysle ze antydepresanty tez tak moga dzialac - tzn w moim przypadku jak mi bez sensu dawali 7 lat SSRI to potem moze organizm juz samodzielnie zadowolenia nie umie wygenerowac a leki nie dzialaja...
Mi chodziloby bardziej o jakies leki - ktos pisal w dziale uzaleznienia - na bol glowy czy na cokolwiek co podnosi nastroj i zmniejsza cierpienie...wiem wiem o uzaleznieniu, nie musicie mnie nawracac...ale ile mozna cierpiec? 3,5 roku to jeszcze malo?
I jak ten metylofenidat?

przez socjopatia 19 maja 2012, 09:41
na mnie na początku benzo działały euforyzująco,później uzależnienie,teraz odstawiam.
nie wiem czy w rezultacie brania,ale na egg wyszło mi patologiczna zmiana tylnego płata czołowego czy coś takiego..a kiedy nie brałam benzo eeg było ok.ciekawe czy jest to odwracalna zmiana :(

przez QueenForever 19 maja 2012, 12:50
Benzodiazepiny i barbiturany mają wysoki poziom uzależniający bliski heroinie i innym opioidom,najsilniej uzależniają stymulanty na czele z metamfetaminą która ma najwyższą moc euforyzującą.
QueenForever

przez Michuj 19 maja 2012, 14:36
Bzdura. Euforia amfetaminowa przy heroinowej, ma się jak piwo do spirytusu. ;)
Loża szyderców

przez Maciej farmaceuta 19 maja 2012, 19:32
Jest inna,nie da się porównać.Nie zamierzam tu tego opisywać,żeby nikogo nie nie podkusiło.Ale to(szczególnie w przypadku opiatów)równia pochyła

przez QueenForever 19 maja 2012, 19:54
W zasadzie euforia euforii nie równa ,inna jest opioidowa inna zas po przyjęciu stymulantów.
QueenForever

przez Michuj 19 maja 2012, 19:55
Jest inna. Ale pożądanie ponownej, po hero jest nieporównywalnie większe od amfy.
Loża szyderców

przez QueenForever 19 maja 2012, 19:59
Pożądanie jest większe po heroinie dla tych co preferują opioidową euforie,dla tych co wolą euforie po stymulantach sprawa ma się inaczej,nie mozna generalizować bo nie ma uniwersalnej miary który by przesądziła której euforii jest się trudniej oprzeć-opioidowej czy stymulantowej.
QueenForever

przez Maciej farmaceuta 19 maja 2012, 20:12
Wg mnie,łatwiej wpaść w opiaty.Z kolei metaamfetamina(amfetamina już nie)powoduje ogromny wyrzut dopaminy.Gdy przeprowadzano jeszcze takie badania,pacjenci nie potrafili stwierdzić,czy dostali kokainę czy metaamfetaminę,jedynie po czasie działania.Wszystkie te subst.b.silnie uzależniają psychicznie,a to jest gorsze od fizycznego

przez Michuj 19 maja 2012, 20:13
Euforia stymulantowa bardzo szybko przechodzi. Żadne dawki tego nie zmienią. Opiatowa nie. (oczywiście jej siłę później reguluje się w dawkach, czego nie można w stymulantach).
Loża szyderców

przez QueenForever 19 maja 2012, 20:27
Jeśli ktoś lubi jabłka i gruszki to nie będzie w stanie Ci odpowiedzieć który z tych owoców bardziej mu smakuje bo obydwa smakują inaczej ,podobnie jest z euforią opioidową i po stymulantach obie są atrakcyjne ale różnią się "smakiem doznań".
QueenForever

Sortuj wg