Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Leki a wzrost/spadek wagi.WĄTEK ZBIORCZY

Avatar użytkownika
przez znudzona-ona 24 maja 2012, 19:05
no ja niestety przytyłam jakieś 20kg jak zaczęłam brać Lerivon. I zrzucić tego nie mogę, z rozmiaru 40 poszłam na 44 i nie potrafię się z tym pogodzić.

-- 25 maja 2012, 14:42 --

Mad_Scientist napisał(a):paradoksy ma rację, po lekach samych w sobie się nie tyje. Szybki przyrost masy ciała jest spowodowany podwyższonym łaknieniem (apetytem) i zatrzymywanie wody w organizmie, ewentualnie nieznacznym spowolnieniem metabolizmu. Wystarczy po prostu przejść na dietę, jeść mniej i częściej w ciągu dnia, suplementować się itd.

No sorry ale takie banalne metody jak dieta nie zawsze działają. Ja się bujam z 20 kg dodatkowo od ponad roku. Dieta rozsądna plus ćwiczenia fitness dały mi tylko tyle, że nie tyję już tak szybko ale zrzucić nic nie mogę. O powrocie do moich 60 kg to mogę se tylko pomarzyć
Małgorzata. Pomagam w angielskim.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
688
Dołączył(a)
15 maja 2012, 18:33
Lokalizacja
podkarpackie

Leki a wzrost/spadek wagi.WĄTEK ZBIORCZY

przez blackbird 18 lip 2012, 15:35
hej, jak jest z tyciem na paroksetynie? to chyba najbardziej tuczacy z SSRI? ale jak jest w praktyce?
Offline
Posty
140
Dołączył(a)
14 sty 2012, 17:14

Leki a wzrost/spadek wagi.WĄTEK ZBIORCZY

Avatar użytkownika
przez Guzik 19 lip 2012, 09:19
Mad_Scientist napisał(a):paradoksy ma rację, po lekach samych w sobie się nie tyje. Szybki przyrost masy ciała jest spowodowany podwyższonym łaknieniem (apetytem) i zatrzymywanie wody w organizmie, ewentualnie nieznacznym spowolnieniem metabolizmu. Wystarczy po prostu przejść na dietę, jeść mniej i częściej w ciągu dnia, suplementować się itd.


A GUZIK prawda!!! Ja nie miałam większego apetytu, ograniczyłam jedzenie do minimum (dwa skromne posiłki dziennie, zero słodyczy, słodkich napojów, zero jedzenia po 18.00, nawet jakieś błonniki, herbatki piłam co by coś z tym zrobić), jak to nie przyniosło rezultatu to zaczęłam się dużo ruszać i nic! Mój metabolizm został UŚMIERCONY! Tyłam 0.5kg na tydzień i żadna dieta, żaden ruch tu nic nie pomogły. Może trudno to sobie wyobrazić, ale tak po lekach można utyć, ja to wiem. Zamieniłam fluanxol na ketrel i wtedy przy niezmienionych nawykach zaczęła waga systematycznie spadać. Jak ktoś nie utył przez leki tylko przez swój apetyt to niech się nie wypowiada. Jak ktoś dużo je to zazwyczaj tyje, niektóre leki zwiększają apetyt i z tym można walczyć, niektóre zabijają metabolizm i wtedy jest kaszana.

znudzona-ona Też utyłam na lekach i nie mogłam się z tym pogodzić, wciąż nie mogę, i odstawiam lek, który jest źródłem problemu, czuję się gorzej, ale ta walka z wagą jak z wiatrakami była dobijająca, tyle wyrzeczeń, czasu poświęconego na ruch i zero efektów - to frustrujące. Teraz chudnę, mam zamiar wrócić do mojej wagi sprzed rozpoczęcia kuracji. jeszcze tak 8,9 kg. Ale jak nawet 7 się uda to będzie dobrze. Nie myślałaś o zmianie leku?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1643
Dołączył(a)
14 wrz 2010, 16:56
Lokalizacja
Trójmiasto

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Leki a wzrost/spadek wagi.WĄTEK ZBIORCZY

Avatar użytkownika
przez bretta 20 lip 2012, 11:37
znudzona-ona, Guzik, dokładnie! mam ten sam problem :( zmieniłam leki i przestałam tyć, ale wrócić do wagi sprzed brania leków tamtych nie potrafie :( nic nie skutkuje, mogę nie jeść praktycznie nic kilka dni, ruszać się, a waga ani drgnie...
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2134
Dołączył(a)
13 mar 2011, 01:40
Lokalizacja
Katowice

Leki a wzrost/spadek wagi.WĄTEK ZBIORCZY

Avatar użytkownika
przez Guzik 20 lip 2012, 18:54
bretta Ja mam nadzieję że się mi uda! mam piękną czerwoną sukienkę którą mam zamiar jeszcze kiedyś ubrać, a w którą aktualnie się nie mieszczę! Chyba jak zmieniłam lek to przez miesiąc/ dwa schudłam jakieś 3/4kg, ale czułam się tak okropnie że znowu wróciłam do tego leku od którego tyłam no i przybrało się znowu i jeszcze więcej. Teraz podjęłam radykalny krok rezygnacji z alkoholu, i naprawdę myślę że jedząc dwa skromne posiłki dziennie i chodząc kilka razy w tygodniu 14-16kg uda się mi wrócić do mojej dawnej wagi.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1643
Dołączył(a)
14 wrz 2010, 16:56
Lokalizacja
Trójmiasto

Leki a wzrost/spadek wagi.WĄTEK ZBIORCZY

przez eroica 20 lip 2012, 19:05
znudzona-ona napisał(a):no ja niestety przytyłam jakieś 20kg jak zaczęłam brać Lerivon. I zrzucić tego nie mogę, z rozmiaru 40 poszłam na 44 i nie potrafię się z tym pogodzić.


Na Lerivonie kiedyś przytyłem niewiele, potem kiedy wróciłem do brania - 7kg w 3 tygodnie. Po odstawieniu po mniej więcej miesiącu waga zaczęła powracać do dawnej. Dietę i porcje miałem zawsze takie same.
F31.8
mirtazapina 30 mg, kwetiapina 100mg, lamotrygina 100mg
Offline
Posty
224
Dołączył(a)
14 lut 2012, 17:03

Leki a wzrost/spadek wagi.WĄTEK ZBIORCZY

Avatar użytkownika
przez bretta 20 lip 2012, 19:55
Guzik, ech, ja mam jeszcze ten problem że mam ED przez co ciężko myśleć o jakiś racjonalnych dietach, które źle się nie skończą :(...
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2134
Dołączył(a)
13 mar 2011, 01:40
Lokalizacja
Katowice

Leki a wzrost/spadek wagi.WĄTEK ZBIORCZY

przez Anna Maria 16 wrz 2012, 17:51
Ja bardzo dużo utyłam na Depakine.Teraz waga nie chce spaść.Podobno jem mało,tak słyszałam,ale mi to ciężko ocenić.Czy któryś z moich leków,które są w podpisie,powodują tycie?Nie chcę zmieniać leków i nie zmienie,ale chciałabym wiedzieć,tak,dla samej siebie.Ma ktoś takie doświadczenia którymś z moich leków?Podobno po Licie się tyje,ale nie koniecznie.
Anna Maria
Offline

Leki a wzrost/spadek wagi.WĄTEK ZBIORCZY

przez Maciej farmaceuta 17 wrz 2012, 16:29
Po klozapinie możesz tyć
Posty
359
Dołączył(a)
22 sty 2012, 03:15

Leki a wzrost/spadek wagi.WĄTEK ZBIORCZY

Avatar użytkownika
przez Atalanta 17 wrz 2012, 16:32
Venlectine też może powodować- nie wiem jak w przypadku tego leku ale ja po Alvencie ostatnio też przytyłam a w końcu i jedno i drugie to wenlafaksyna
Avatar użytkownika
Offline
Posty
766
Dołączył(a)
09 kwi 2011, 21:05

Leki a wzrost/spadek wagi.WĄTEK ZBIORCZY

przez Anna Maria 17 wrz 2012, 17:17
Maciej farmaceuta, klozapiny biorę malutko :?

Atalanta, ja po wenli na pewno nie tyję bo kiedyś ją brałam i chudłam
Anna Maria
Offline

Leki a wzrost/spadek wagi.WĄTEK ZBIORCZY

Avatar użytkownika
przez Guzik 17 wrz 2012, 19:01
Po solianie może wzrosnąć masa ciała (tak jest na ulotce).
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1643
Dołączył(a)
14 wrz 2010, 16:56
Lokalizacja
Trójmiasto

Leki a wzrost/spadek wagi.WĄTEK ZBIORCZY

przez Anna Maria 17 wrz 2012, 22:13
Guzik, solian też kiedyś brałam i chudłam.Przy tej samej dawce.

Zastanawia mnie ten Lit
Anna Maria
Offline

Leki a wzrost/spadek wagi.WĄTEK ZBIORCZY

Avatar użytkownika
przez Guzik 28 wrz 2012, 12:25
Czy ktoś przytył na abilify?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1643
Dołączył(a)
14 wrz 2010, 16:56
Lokalizacja
Trójmiasto

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Przeskocz do