Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Leki a wzrost/spadek wagi.WĄTEK ZBIORCZY

przez Laima 24 kwi 2012, 00:33
chiha,
może jeszcze tutaj zapytam... czy ktokolwiek z Was zauważyl przyrost masy ciała bądź spowolnienie metabolizmu (nie chudniecie mimo diety np) przy stosowaniu LAMITRINU ?

Brałam Lamitrin i chudłam przy diecie,ale na każdego ten sam lek może działać inaczej.Obserwuję takie coś u siebie,że nie chudnę po mimo diety przy Anafranilu.
Laima

przez bretta 24 kwi 2012, 08:33
Laima, dziewczyno, jesteś chudziutka! Nie rób takich rzeczy, to Cię zniszczy!
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez mamak 24 kwi 2012, 09:37
Biorę 75mg Zoloftu, 150 Lamitrinu i 7,5 Abilify, przy diecie chudnę, bez diety nie tyję, a to już też coś. Tyle. Wcześniej na Olzapinie przytyłam 6 kilo, tyłam nawet na diecie!!!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez carmen1988 24 kwi 2012, 10:04
Ja chudnę na Setralinie dość znacznie, ale z innych powodów muszę odłożyć te tabletki.
nerwica wegetatywna

przez chiha 24 kwi 2012, 21:28
dziekuję za odpowiedzi :*
wpadłam w paranoję i od wczoraj nie biorę tego lamitrinu. :/ Zobaczę co z wagą, czy spadnie, jezu nie wiem! a może powinam jednak to brać? póki co powinnam być drugi dzien na dawce 50 mg, więc sama nie wiem. ECH. :roll: może to jednak np. za dużo węglowodanów w tamtym tygodniu a nie działanie leku?

przez Maciej farmaceuta 25 kwi 2012, 01:38
chiha napisał(a):wpadłam w paranoję i od wczoraj nie biorę tego lamitrinu. :/ Zobaczę co z wagą, czy spadnie, jezu nie wiem! a może powinam jednak to brać? póki co powinnam być drugi dzien na dawce 50 mg, więc sama nie wiem. ECH. :roll: może to jednak np. za dużo węglowodanów w tamtym tygodniu a nie działanie leku?

Może nie powinnaś odstawiać lamotryginy-bierzesz silną mieszankę,pewnie jest Ci potrzebna..a stabilizator nastroju się przyda..Spróbuj chromu-zmniejsza apetyt na słodkie-na sporo osób działa,lub mieszanki termogenne typu Therm Line z Olimpu-zmniejszają apetyt,przyspieszają przemianę materii.Do tego trening aerobowy,lub choćby wysiadanie 3 przystanki wcześniej i potuptać do domciu-zwłaszcza,że jest wiosna :D

przez chiha 25 kwi 2012, 18:24
problemem ni ejest zwiekszony apetyt. trzymam się diety, dużo ruszam... A spadek wagi po ostatnim tygodniu wyniosl zaledwie 0,2 kg! musze sie skontaktowac z psychiatra, bo mam zbyt duze schizy zeby z czystym sumieniem przyjmowac ten lamitrin. ;(

przez one-half 13 maja 2012, 12:11
chiha napisał(a):problemem ni ejest zwiekszony apetyt. trzymam się diety, dużo ruszam... A spadek wagi po ostatnim tygodniu wyniosl zaledwie 0,2 kg!

Miałem identycznie po Depakine Chrono. W pół roku przytyłem na Depakine aż 30 kg (morderstwo dla stawów) i za cholerę nie szło zrzucić więcej niż 1-2 kg pomimo długotrwałej, restrykcyjnej diety i ćwiczeń fizycznych. Problemem jest w takim wypadku zatrzymywanie przez lek wody w organizmie - nie można praktycznie zrzucić tego typu nadwagi. Jedynym wyjściem jest odstawienie leku. Chociaż dziwię się trochę, że takie skutki wywołuje u Ciebie właśnie lamotrygina. Ja po przejściu z Depakine na Lamitrin zrzuciłem w szybkim tempie (niecałe 3 miesiące) nadprogramowe prawie 30 kg uzyskane "dzięki" Depakine. No a teraz, pomimo niestosowania żadnej diety, moja waga plus minus stoi w miejscu. Nawet w ulotce od Lamitrinu nie ma nic o wzroście masy ciała. Nie spotkałem się też na narzekania na tycie po lamotryginie, gdy robiłem research w sieci na temat tego leku. No, ale z drugiej strony niczego nie można wykluczyć - co organizm, to reakcja.

przez blackbird 17 maja 2012, 14:28
a jak jest z tyciem to Triticco ,? na powiedzmy sredniej dawce.
sorki jesli juz o tym bylo

przez Maciej farmaceuta 20 maja 2012, 01:44
Trazodon bierze się przede wszystkim na noc,nie ma on aż takiego wpływu na apetyt i nie powinien zatrzymywać wody

przez bsn 20 maja 2012, 10:34
Lekarz zmienił mi lek na Pramolan. Mam go brać wieczorem. Czy może on wpłynąć jakoś na wagę/apetyt/ochotę na słodycze? Mam sporą nadwagę i nie chciałbym jej jeszcze powiększać... :cry:
F32
bsn

przez Michuj 20 maja 2012, 10:36
kup sobie parę kilo marchewki w razie wu ;) Nawet jak będzie wzrost apetytu, to tylko w początkowej fazie brania.
Loża szyderców

przez Maciej farmaceuta 20 maja 2012, 12:47
bsn
Jeżeli już,to łagodnie.Nie jest to osławiona mianseryna lub mirtazapina,ale trzeba się kontrolować,szczególnie na początku

przez blackbird 21 maja 2012, 17:51
Maciej farmaceuta, dzieki :) :D

Sortuj wg