Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

tycie po lekach

Avatar użytkownika
przez Spooky 12 sty 2012, 21:51
Mad_Scientist, Fluo nie jest typowym zamulaczem. Może działać i tak i tak. A ja pisałem o typowych zamulaczach.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
686
Dołączył(a)
10 sty 2012, 23:43

tycie po lekach

przez Laima 12 sty 2012, 21:54
agnes92 napisał(a):czuję zwiększone łaknienie, niestety. tylko że cierpię na anoreksję... lekarka mi tłumaczyła że olanzapina zwiększa łaknienie w takim samym stopniu jak lerivon - choć po nim w ogóle tego nie czułam, a teraz non stop mam na coś ochotę. zastanawiałam się czy nie odstawić tego leku na własną rękę. tylko że wtedy pojawiła by się bezsennośc...

u mnie leczono anoreksję mieszanką olzapiny z lerivonem,grr..okropieństwo

agnes92 decyzja należy do Ciebie czy wybierasz zdrowie czy figurę.Znam ten ból z autopsji,leki tuczą,ale jak trzeba to cóż...nie ma wyjścia,odstawienie leków grozi,w moim wypadku,ciężką chorobą z której mogę nie wyjść.
Laima
Offline

tycie po lekach

przez clone 12 sty 2012, 22:21
Tak... tuczą bardziej niż czekolada i pączek z nadzieniem owocowym :twisted: Kto ma przytyć, ten przytyje, to zależy od genetyki. Niektórzy w ogóle po takich lekach nie tyją, u mnie jest nawet na odwrót niż u was, chudnę po neuroleptykach mogących rzekomo przyczynić się do wzrostu masy.
Offline
Posty
256
Dołączył(a)
06 kwi 2011, 08:58

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

tycie po lekach

Avatar użytkownika
przez Lord Kapucyn 12 sty 2012, 22:25
Waga jest uzależniona od bilansu energetycznego czyli stosunku energii dostarczonej do organizmu do energii zużytej przez organizm. Leki wpływają na tycie tylko w tym sensie, że zwiększają łaknienie (apetyt) i ewentualnie mogą w niewielkim stopniu spowalniać metabolizm.

Najlepiej obżerać się jak prosiak, siedzieć cały dzień z dupą w fotelu za przeproszeniem i usprawiedliwiać się kiepskimi genami. :lol:
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Avatar użytkownika
Offline
Moderator/ R2 - D2
Posty
14243
Dołączył(a)
05 maja 2011, 00:00

tycie po lekach

przez agnes92 12 sty 2012, 22:31
Dzięki za rady... olanzapina i lerivon? dlaczego masakra? zanim zaczęłam brac ten peirwszy to odstawiono mi poprzednie, tzn. brałam razem zotral i lerivon, ale już zbyt długo i jakoś pożądanych efektów nie przynosiło.
mam nadzieję, że w moim przypadku tylko zwiększy łaknienie, nieznacznie oczywiście, a nie spowolni metabolizmu bo to by była masakra... prosiłam o fluoksetynę, ale usłyszałam że "to nie lek dla mnie", choć patrząc na ostatnie miesiące bardzo by się przydał.
Offline
Posty
12
Dołączył(a)
11 sty 2012, 22:24
Lokalizacja
Szczecin

tycie po lekach

przez Laima 12 sty 2012, 22:42
agnes92, u mnie mieszanka lerivonu z olzapiną spowodowała wściekły wręcz apetyt,utyłam w ciągu miesiąca z jakieś 10 kg-nie pamiętam już dokładnie jak to wyglądało,tak około,na okrągło jadłam ba..nie jadłam tylko się objadałam.
Kiedy brałam olzapinę to ważyłam z 10 kg więcej niż w tej chwili gdy jestem na innym neuroleptyku,fakt, to nie sam lek,ale on znacznie zmagał mój apetyt a wtedy cierpiałam na bulimie i moje jedzenie było "zaburzone" .
Olzapina jest dobrym lekiem,poza tym.
Laima
Offline

tycie po lekach

przez agnes92 13 sty 2012, 12:01
właśnie w ostatnim czasie mam bulimiczne napady, a ta olanzapina powoduje, że jeszcze bardziej się w koło tego kręcę :(. dobrze, że lerivonu już nie biorę, choć z dwojga złego wolałabym akurat ten drugi lek. może i przydałoby mi się kilka kg więcej, ale na pewno nie w taki sposób, że się będę objadać... wolę powoli do celu, a nie nagle przytyć 10kg w ciągu miesiąca - na pewno włączyłaby mi się lampka "schudnąć", i znów błędne koło...

-- 10 lut 2012, 15:38 --

Olanzapina na mojej czarnej liście. Odkąd biorę ten lek, przytyłam w 1,5 miesiąca ok. 10kg! Jest to dla mnie tragedią, niestety muszę wybierać między zdrowiem a zachowaniem szczupłej sylwetki...
Offline
Posty
12
Dołączył(a)
11 sty 2012, 22:24
Lokalizacja
Szczecin

Leki a wzrost/spadek wagi.WĄTEK ZBIORCZY

przez avest 09 mar 2012, 09:34
Schudłem 20kg, więc nie chcę tego stracić. Czy jeśli trzymam dietę(schudłem samą dietą) to kiedy dostanę jakiś lek od którego się tyje, to będę tyć czy nie?
Offline
Posty
103
Dołączył(a)
04 gru 2011, 21:52

Leki a wzrost/spadek wagi.WĄTEK ZBIORCZY

przez clone 09 mar 2012, 12:35
To zależy od twojego organizmu. Jeśli masz takie predyspozycje, to prawdopodobnie tak. Dawka również ma znaczenie.
Offline
Posty
256
Dołączył(a)
06 kwi 2011, 08:58

Leki a wzrost/spadek wagi.WĄTEK ZBIORCZY

przez Stonka 09 mar 2012, 17:14
Jak dostaniesz np. olanzapinę to na 90% utyjesz jak krowa. Albo mirtazapinę albo inne g...ja już w ogóle w leki nie wierzę.

-- 09 mar 2012, 16:16 --

PS mozna równiez schudnąć np po fluoksetynie lub wellbutrinie tylko ja po swoich doswiadczeniach radziłabym Ci się milion razy zastanowić czy leki CI są potrzebne - czy nie poradzisz sobie sama/ z pomocą rodziny czy przyjaciół, ewentualnie psychoterapeuty, chociaż 90% z nich to deb...le...sorr to są moje doswiadczenia
Offline
Posty
448
Dołączył(a)
05 mar 2012, 17:47

Leki a wzrost/spadek wagi.WĄTEK ZBIORCZY

Avatar użytkownika
przez Michuj 09 mar 2012, 17:22
Można. Magiczny sposób nazywa się: żryj mniej. I potrafi zdziałać cuda.
Avatar użytkownika
Offline
Loża szyderców
Posty
7562
Dołączył(a)
13 sty 2012, 16:39

Leki a wzrost/spadek wagi.WĄTEK ZBIORCZY

Avatar użytkownika
przez Lord Kapucyn 09 mar 2012, 20:42
Szybki przyrost masy ciała na niektórych lekach (np. olanzapina) jest związany z podwyższonym łaknieniem. Czyli tak jak powiedział wujekEgonDaCiKlapsa, istnieje dość prosty, magiczny sposób: żryj mniej, mniej kalorycznie. I rusz dupę sprzed fotela.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Avatar użytkownika
Offline
Moderator/ R2 - D2
Posty
14243
Dołączył(a)
05 maja 2011, 00:00

Leki a wzrost/spadek wagi.WĄTEK ZBIORCZY

Avatar użytkownika
przez tahela 09 mar 2012, 20:57
Stonka napisał(a):Jak dostaniesz np. olanzapinę to na 90% utyjesz jak krowa. Albo mirtazapinę albo inne g...ja już w ogóle w leki nie wierzę.

-- 09 mar 2012, 16:16 --

PS mozna równiez schudnąć np po fluoksetynie lub wellbutrinie tylko ja po swoich doswiadczeniach radziłabym Ci się milion razy zastanowić czy leki CI są potrzebne - czy nie poradzisz sobie sama/ z pomocą rodziny czy przyjaciół, ewentualnie psychoterapeuty, chociaż 90% z nich to deb...le...sorr to są moje doswiadczenia


Jak czytam tego posta to odnoszę wrażenie,ze jesteś wkurzona i rozżalona a to świadczy o silnym uczuciu niechęci. W tym wypadku do lekarzy, żeby nazwać debilami ich to trzeba się mocno podkurzyć, ale to takie moje beznadziejnie , dziejne wynaturzenia i deliberacje w temacie.

Trzeba jeść mniej niż się spala . Jak się je i siedzi cały dzień w domu to się tyje, sposób żeby schudnąć , mniej siedzieć dużo chodzić z buta. Basen, siłownia tez nie zaszkodzą od czasu do czasu a dodatkowo leki zatrzymują wodę w organizmie a jak się je odstawia to się leci z wagi po utracie wody.Innego sposobu niż ruch nie wiedzę na schudnięcie. Z dietami to jest jak z tymi lekami ludzie by chcieli żeby za nich to się samo stało a samo się to w bajkach, np. pt. ,,Stoliczku nakryj się" albo ,,Bijcie kije samobije".
Tyle łodemnie.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty
Avatar użytkownika
Offline
Posty
10995
Dołączył(a)
09 sty 2011, 23:22

Leki a wzrost/spadek wagi.WĄTEK ZBIORCZY

przez avest 10 mar 2012, 14:15
Ja samą dietą schudłem 20kg... Obecnie znowu jestem na diecie, bo chcę schudnąć z 8kg ale obawiam się, że przytyję bo dostałem kwetiapinę - już po dwóch dniach 700g w górę(woda?). Zacząłem łykać chrom(on skutecznie hamuje apetyt na słodkie), piję czerwoną herbatę, która zmniejsza apetyt, jem 3 lub 4 posiłki dziennie. Mam też zamiar jechać na rowerku dwie godziny dziennie.
Offline
Posty
103
Dołączył(a)
04 gru 2011, 21:52

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Przeskocz do