Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Jak schudnąć biorąc leki ?

przez linka 22 cze 2011, 15:52
Normalnie, ograniczyć jedzonko, dużo warzyw, owoców, błonnika i sporo ćwiczeń.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Michuj 22 cze 2011, 15:59
Ja schudłem na lekach, co prawda zupełnie innych, bo antydepresanty - 20 kg. Podzielę się z Tobą moją tajemną wiedzą: ten cudowny sposób nazywa się ''żryj mniej'' ;)
Michuj

przez car_car 22 cze 2011, 16:30
A czy jest ktoś taki kto schudł na neuroleptykach? Czyli typowych lekach dla osob chorych na schizofrenie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 22 cze 2011, 16:34
car_car, hmm.... a jesteś pewna, że to leki powodują tycie? A nie zmiana nawyków żywieniowych? Zmiana trybu życia?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez car_car 22 cze 2011, 16:48
No własnie to chyba przez leki przytyłam.. Bo kiedys jak byłam zdrowa i ich nie brałam to ważyłam 60 kg a jadłam tyle samo co dzisiaj :( Więc dlatego martwię sie że to przez leki..

przez linka 22 cze 2011, 17:16
No tak, ale sama choroba też wpływa na to że tyjemy lub chudniemy. Próbowałaś już schudnąć na lekach?
Przyjaciel forum

przez car_car 22 cze 2011, 18:51
No probowałam... ale wytrzymałam góra póltora tygodnia bo nie było widać nawet najmniejszego efektu.. nawet grama:( Mam za duży apetyt ale też szybko czuję sie najedzona i w tym chyba jedyna nadzieja.. Planuje kupić te tabletki z błonnikiem i ananasem zeby zabić uczucie głodu.. Mam nadzieję że to mi pomoże:)

przez brak uczuć 22 cze 2011, 19:17
Ja wiem jak to jest tyć po lekach...zwłaszcza po neuroleptykach...to się dosłownie obrasta tłuszczem w oczach...nawet niekoniecznie trzeba więcej jeść, a jak jest jeszcze zwiększony apetyt, to już masakra. Do tego z reguły przy tak poważnych chorobach nie ma się motywacji, ani chęci na ruch, więc wszystkie cudowne rady" zapisz się na siłownię" są chyba tylko dla wybranych... ja też nie czuję uczuć, niby mam zaburzenia osobowości, ale ja podejrzewam schizofrenię prostą...też utyłam na róznych lekach 15 kg. Teraz trochę schudłam ze stresu...to jedyna rzecz, która mnie odchudza...no ale teraz nie biorę już leków, po których sie tyje, więc stres mnie odchudza...też się kiedyś nad tym zastanwaiałam czy można schudnąć biorąc psychotropy, po których się tyje...to jak walka z wiatrakami...nawet jak przejdziesz 70 km rowerem (komu w chorobie psychicznej by się chciało choć 5km zrobic) to i tak nie nadrobisz tego co Cię lek utuczy...wg mnie aż tak dużo nie przytyłeś...tylko obys nie tył dalej...
JEst jeden lek skuteczny na odchudzanie - czytałam o nim w broszurce dla leczonych olanzapiną - orlistat=xenical. On naprawde działa, ale musisz mieć ułożoną dietę przez dietetyka tak, żeby dokładnie 30% kalorii pochodziło z tłuszczów. Jest bardzo drogi. Kosztuje z 250 zł. Teraz jest jego tansza, ale słabsza wersja bez recepty - nazywa się Alli. Reszta specyfików to sciema, wyprobowalam wiele. Orlistat jest na receptę oczywiscie, ale to chyba jedyna szansa. Tylko trzeba absolutnie przestrzegac tej diety. Tylko ze przy niej mozesz jesc duzo i w sumie tlusto, ale pewnie bedziesz za to musial jesc np. mniej slodyczy...ale od tego sie mozna odzwyczaic....ja kiedys sobie dnia bez slodycza nie wyobrazalam, a teraz cos mi sie stalo takiego, ze od pol roku nie jem.
To tyle co Ci moge poradzic. Zyczę powodzenia
Aha, kiedys była jeszcze sibutramina, ale chyba ją wycofali, bo wykryli jakies złe skutki.
Aha, no i są jeszcze leki typu fluoksetyna, wellbutrin, które obnizają apetyt. więc Ci lekarz moze dołączyc - o ile mozna tak łączyć.
2 neuroleptyki, to dduzo bierzesz.
A jakie mials objawy? procz zaniku uczuc?
brak uczuć

przez car_car 22 cze 2011, 19:39
Witaj brak uczuc! Na poczatku chciałam Ci powiedzieć że jestem kobietą:)
Bardzo Ci dziękuję za rady dotyczące odchudzania:)
A co do objawow mojej choroby, to zaczęło się to dwa lata temu.. Wydawało mi się że wszystkich straciłam, że nie czułam uczuć do rodziny :( Wszyscy zaczęli byc jacyś inni w moich oczach, zaczęlam wszystkich inaczej slyszec, mieli dla mnie inna barwe głosu i zupelnie inny wyglad. Myslalam ze zwariuje :( Bardzo to przezyla moja mama, która była przy mnie najbliżej i bardzo się mną przejęła. Zaczęlam brac leki, neuroleptyki choc wczesniej baralam antydepresnaty ale one nie pomagaly :( Nie wiem czy dwa neuroleptyki to duzo, mam podobno zejsc na 1 przy nastepnej wizycie. Teraz czuję sie dobrze, choć bywały dni że nic mi sie nie chciało, ze tylko bym leżała w lożku. A teraz sprztam, piorę, gotuję, zaliczam studia ale... nie czuję sie sobą :( Kiedyś byłam bardzo uczuciowa, miałam bardzo dużo uczuć, miałam swoj wlasny świat, słuchałam duzo muzyki, żyłam bardziej e swojej wyobraźni niż w rzeczywistości. Poza tym byłam bardzo nieśmiała, bałam sie ludzi, stresowałam sie przy nich. Nie szło mi przez to na studiach no i przez to ze też sie nie uczyłam. Na studiach bardzo zamknęlam sie w sobie.. Ja uczuciowa osoba nie pasowałam do ludzi, którzy walczyli zacięcie o byt w stadzie (o zdanie na studiach). Za bardzo brałam każda krytykę do siebie a było jej sporo. A teraz nic nie czuję. Co prawda przejmuję sie bardzo rodziną, martwię się o nią ale jestem sama w sobie jakas zablokowana. Nie czuje smutku, radości, nie czuję ze gdzieś jestem, ze siedze na krzesle. Cały czas chodzę zamysłona, jakbym zyla w jakims innym swiecie.. I tyle. Ale wierze ze wyzdrowieje tylko na to potrzeba czasu :)

-- 22 cze 2011, 23:20 --

A wracając do tematu czy ktoś schudnął biorąc neuroleptyki? Czy to walka z wiatrakami? Ja biore 2 neuroleptyki.. Czy to duzo Waszym zdaniem ?

Po których lekach się NIE tyje?

przez paradoksy 22 cze 2011, 22:57
ja schudłam 5 kg
paradoksy

przez linka 23 cze 2011, 12:44
car_car napisał(a):No probowałam... ale wytrzymałam góra póltora tygodnia bo nie było widać nawet najmniejszego efektu.. nawet grama:(

No po półtora tygodnia to nic dziwnego, że nie było efektu :lol:
Zamiast inwestować w nic-nie-dające cudowne tabletki na odchudzanie zacznij uprawiać sport. Basen, aerobic, spacery, bieganie.......
Przyjaciel forum

przez brak uczuć 23 cze 2011, 20:40
A to ciekawe....ja mam prawie identyczne objawy i wmawiają mi, ze to zaburzenia osobowosci...wprawdzie w 1 szpitalu tez mi dali zaburzenia schizotypowe. Tez chchcialam bra neurolpetyki, ale i na solian i na abilify zareagowalam akatyzję i się boję. Ja podejrzewam su siebie schizofrenię prostą. Zycie bez uczuc jest okropne. I nic, nic nie sprawia mi przyjemnosci. tez straciłam siebie , nie czuje siebie, straciłam swój wewnetrzby swiat, zyje jak robot. Antydepresanty tez na mnie nie działają. Ae depresje mam do tego. Caly czas czuje cierpienie, czasem jest ono niewyobrażalnie wielkie.
pozdrawiam
brak uczuć

Rispolept, a tycie!

przez deppoholics 25 lip 2011, 18:57
Witam. Mam 18 lat. Okresowo cierpię na nerwicę natręctw. Od 4 dni biorę kropelki Rispolept 1 mg/ml. Co pięć dni mam zwiększać dawkę, aż do 1,2 ml na dobę.
Dużo naczytałam się złych rzeczy o tym leku. Między innymi to, że ten lek powoduje tycie. Najgorsze jest to, że lekarz o tym mnie nie poinformował, a ja mam bzika na punkcie swojej wagi. Walczę by schudnąć, a tu nagle mam brać lek który spowoduje, że przytyję i to nawet 30 kg!

Proszę pomóżcie mi i powiedzcie, czy można zapobiec przytyciu. Na razie rozważam dietę do 1000 kcal i więcej ruchu. Ale czy to coś da?
Czy przez ten lek przytyję bo zwiększy mi się apetyt, czy wystarczy tylko to, że go biorę?
Strasznie się boję. Nie chce wyglądać jak słoń. Nie chcę ważyć 100 kg!!! Mam 179, ważę 68 kg.
Będę kontrolować wagę i jeżeli do końca tygodnia przekroczy 70 kg, zgłoszę się do lekarza o zmienienie leku.
Ostatnio edytowano 25 lip 2011, 19:18 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem o podobnej tematyce.

Re: tycie po lekach

przez Rzabba 28 lip 2011, 16:35
Anna R. napisał(a):Może fluoksetyna? Raczej się po niej chudnie niż tyje

Potwierdzam. Schudłam na fluo już 10 kg i nadal chudnę.

Wcześniej brałam sertralinę i w niecały rok przybyło mi 15kg
“...Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win.”

Sortuj wg