Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Po których lekach się NIE tyje?

przez Ritka7x 04 cze 2011, 12:09
Mariusz a jak było z odstawieniem tego...?...i czy odczułeś może jakieś zmiany na lepsze po odstawieniu tego leku?...

przez mariusz19 04 cze 2011, 13:00
Ritka7x,nie nie miałem kłopotów z odstawieniem.Po odstawieniu zawsze przechodzę na inny lek/na zakładkę/.Mam zbyt duży poziom lęku aby być "na sucho".Już naprawdę nie pamiętam...Niestety częsta zmiana leków jest wpisana w leczenie zaburzeń lękowych.Wiem to bo leczę się dosyć długo.
Niestety,musisz porozmawiać o tym z psychiatrą.

Pozdrawiam.
mariusz19

przez linka 04 cze 2011, 13:04
mariusz19, z czystej ciekawości - z jednych leków na drugie....a gdzie terapia?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ritka7x 04 cze 2011, 13:26
Mariusz powiem Ci,że mam identyczne zaburzenie do Twojego...wiem jakie to jest trudne....ja to wytrzymywałam już 6 lat bez żadnych leków i terapii i powiem ,że wiele objawów mi samoistnie przeszło...,ale jeszcze nie jestem zdrowa,nadal czuję napięcie,ale nie tak ogromne jak kiedyś...i od brania leków powstrzymywało mnie to,że z dnia na dzień czułam jakieś zmiany na lepsze,może bardzo wolno,ale były i to mi dało nadzieję,że może mi to samo przejdzie,że te stłumione przez ze mnie emocje w końcu same ze mnie wyjdą i tak się właśnie dzieje,tylko,że to się odbywa bardzoo wolno i jest bolesne...No ale dzięki temu,żyję bez leków i wytrzymałam bardzo trudne chwile...teraz nie jest tak źle jak kiedyś,jest o wiele wiele lepiej,no ale jednak i tak napięcie jeszcze jest i mam dylemat czy znów przeczekać aż to samo wyjdzie ze mnie, czy zażyć to trittico...będę musiała pomyśleć.

przez linka 04 cze 2011, 13:29
Ritka7x, miałaś iść na terapię, plany się zmieniły?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Ritka7x 04 cze 2011, 13:31
ojj tak linka zmieniły się....jednak nie idę do tej Warszawy...tylko postanowiłam,że lepiej wpłynie na mnie pobyt w pięknym miejscu z z jakimś konkretnym zajęciem....czyli szukam pracy nad morzem i chcę tam pojechać z moją koleżanką...

przez linka 04 cze 2011, 13:34
:roll: no to faktycznie ..... zapewne zapierdziel nad morzem po 16 godzin na dobę ( wiem jak to jest - inaczej się nie da) + leki , zamiast konkretnej terapii ....... życzę ci, żeby ci to pomogło, ale jeszcze chyba nikt po takim wyjeździe nie wyzdrowiał..... :-|
Przyjaciel forum

przez Lord Kapucyn 04 cze 2011, 13:39
No tu bym polemizował.

Po pierwsze - zmiana otoczenia. Po drugie - zmiana klimatu. Po trzecie - wzmożona aktywność (praca fizyczna, sport etc.) korzystnie wpływa na sprawność psychosomatyczną. Mój psychiatra, a nie jest to byle jakiś tam konował, zalecał mi właśnie wyjazd do pracy nad morze w celach terapeutycznych.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Ritka7x 04 cze 2011, 13:41
wiesz linka no 16 godzin?...heh no ja do obozu pracy to iść nie chcę 8) .....jak moja koleżanka była to mówiła,że było super i że żadne 16 godzin heh...wiesz co mi bardzo dużo daje jakieś zajęcie konkretne....i nad morzem jest też wiele witamin,minerałów w tym magnez....i ten uspokajający szum morza...to właśnie to czego potrzebuję....a po wakacjach pójdę na terapię,ale nie do ośrodka...tylko tam gdzie zamieszkam,bo chcę zmienić miejsce zamieszkania.

przez *Wiola* 04 cze 2011, 13:43
Tu się zgodzę z Madem. Ja .ładnych parę lat temu spędziłam tak miesiąc wakacji. Fakt ,że ogólnie było ze mną lepiej niż teraz, ale dałam radę i było całkiem nieźle.'
A jeśli chodzi o Ritkę, to wydaje mi się ,że jest bardzo wskazane zajęcie, aby nie miała czasu na analizowanie działań leków itp:)
Moderator

przez Ritka7x 04 cze 2011, 13:46
nom fajnie,że też tak sądzicie;)....no myślę,że mi to pomoże :smile:

-- 04 cze 2011, 17:48 --

powiedzcie mi jak to jest....bo zażyłam teraz pierwszą tebletkę trittico CR 75 mg...a potem przeczytałam,że przed snem się to zażywa....i czy nic mi się nie stanie w związku z tym?(strasznie się nakręcam;/)

przez mariusz19 05 cze 2011, 00:10
linka,co Ty rozumiesz pod słowem terapia?Pewnie wejście w sferę Psyche.Otóż odbyłem z własnej woli kilka seansów indywidualnych u psychologa z tytułem i dyplomami na ścianach.Dowiedziałem się,że mam osobowość taką a taką i trudne dzieciństwo-za bodajże 150 pln za 45 minut.
Ja muszę zarabiać na rodzinę i nie mam czasu na takie bzdety.Mam kolegę psychologa i trochę wiem....ale to zostawmy.Niestety,człowiek to wielka fabryka chemiczna gdzie nawet miłość jest regulowana neurotransmiterami,feromonami i innymi endorfinami.
A wiesz co to jest stres,ogromny stres?Ciągnący się latami?Za mało o mnie wiesz,żeby pouczać.

Pozdrawiam i ogarniam Twoją ironię.
mariusz19

przez Kala99 21 cze 2011, 10:56
A czy utyliście po Asertinie (Sertralina)? Bo ja biorę to już jakieś 4 miesiące i 2 kg więcej mam :(
Pernazinum 50mg + Trittico CR 75mg

Jak schudnąć biorąc leki ?

przez car_car 22 cze 2011, 15:49
Witam!
Cierpię na zaburzenia schizotypowe. Od 2 lat biorę leki. Raz, rok temu przerwałam leczenie ale choroba powróciła.. I taraz od niecałego roku znowu się leczę. Biorę 15 mg Abilify i 200 mg Amisan (to samo co Solian). W sumie dobrze sie dosyć czuję bo chodze na studia, zaliczam, spotykam sie ze zanjomymi, śpię, jem... ale nie jest jeszcze tak samo jak kiedys. Przede wszystkim bardzo mało czuję a kiedyś miałam ogromnie dużo uczuć, i przez to chyba sie pochorowałam :( Ale nie o tym chciałam powiedzieć.. Jeszcze musze sie leczyc rok i 3 miesiące i jestem w stanie to wytrzymać ale bardzo chciałabym schudnąć.. Bo ważę 77 kg a kiedys ważyłam 58-60 kg. Ale nie wiem czy na lekach to możliwe. Probowałam jeść mniej ale nic mi to nie dało. Więc może Wy znacie jakieś sposoby? Bardzo proszę o odpowiedź? Czy w ogole jest sens się o to starać?
Pozdrawiam :)

Sortuj wg