Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez suave 21 lip 2007, 21:10
U mnie zoloft i effectin powodował spadek wagi, i to spory, jakieś 6 kg. Później, po dłuższym braniu wraca do normy (jakieś pół roku), ale nigdy po nich nie przytyłam. Po lexapro przytyłam z 2,3 kg - w ciągu dwóch lat brania, więc też myślę, że to niedużo.
To chyba jak zawsze bardzo indywidulana kwestia. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, powiedz, jaki masz kłopot. Nie każdy lek będzie powodował ogromne łaknienie.
Pozdrawiam

przez aadoreen 21 lip 2007, 22:12
Nie tyje sie np.po Citalu albo Zolofcie(Asentrze)
everything will be alright tomorrow

przez aggie~ 21 lip 2007, 22:47
Nie przypominam sobie żebym gdziekolwiek pisała o zażywaniu Seronilu z Doxepinem/ wspomniałam o hoodii która nie jest bynajmniej lekiem antydepresyjnym, a kaktusikiem z Południowej Afryki o właściwosciach hamujących apetyt/ :)

A propo's wegli to teorie są rózne,oczywiście trzeba rozróżnić węgle proste od złożonych itp itd ale nie sadze jednak by znalazł sie dietetyk zalecający dietę ułatwiajaca zrzucenie paru kilo, która opierałaby sie na produktach mącznych. Coraz popularniejsze wręcz na całym świecie staja się diety niskowęglowodanowe/ przykładem może być chociażby Dieta Cambridge lub Atkinsa- która poprzez wprowadzenie organizmu w stan ketozy daje spektakularne efekty/. I coraz czesciej własnie mówi się o błędach typowo polskiej diety - opartej na ziemniakach i chlebie. Sa to jednak teorie mniej rozpowszechnione i nie kazdemu musze sie podobać.
Na pewno jednak produkty o wysokim indeksie glikemicznym- takie jak wypieki z białej mąki, ziemniaki powinny zostac ograniczone do minimum

Dla zainteresowanych link:
http://www.zdrowie.klips.org/jak_pozbyc ... drowie.htm
wszystko mija, nawet najdłuższa żmija ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hania 22 lip 2007, 10:59
[/quote]Mam dokładnie te same zaburzenia i polecam Ci bieganie. Mnie ono odmieniło życie. Na lepsze [mieszczę się w gacie ;) :mrgreen: ]. Przynajmniej spróbuj.[/quote]

po pierwsze ja przy mojej chorobie nie mam ochoty na nic, ciężko mi czasem zwlec się z łóżka, a po drugie jestem po ciężkiej operacji kręgosłupa, prawie cały kręgosłup mam usztywniony implantami - biegać mi nie wolno, podobnie jak robić brzuszków i wiele innych ćwiczeń, które rzeczywiście mogłyby pomóc.

a swoją drogą to dlaczego ten temat został zlikwidowany jako osobny, odnalazłam go tylko przez przypadek...............

przez aggie~ 22 lip 2007, 12:44
dżejem napisał(a):Ty o tym nie mówiłaś, ale hania, której tu doradzamy bierze DOXEPIN

Mam wrażenie że hania zwróciła się o poradę myśląc o zmianie leków

dżejem napisał(a):najgorzej jest chyba ja się traci z oczu osoby, której doradzamy, nieprawdaż?

Ależ bynajmniej nie tracę. Wiem, co mi pomogło - dlaczego nie miałoby pomóc również hani?
dżejem napisał(a):Czytam Twój link i pytam, czy autor tego arytkułu pisał go z punktu osoby chorej na depresję i przyjmującej leki, czy też osoby zdrowej? Jeśli jest tam jakiś fragment o tym mówiący, to wskaż mi go, bo ja nie widzę [

Chyba mylimy tutaj dwa pojęcia- diety polecane przy depresji i diety umożliwiające schudnięcie.

hania jeżeli nie chcesz stosować rygorystycznych diet, dobrym rozwiązaniem są drobne zmiany w jadłospisie np. kierowanie się przy wyborze produktów indeksem glikemicznym http://zdrowezywienie.w.interia.pl/glikemiczny.htm
Podobnie jak dżejem uważam jednak że najlepszym rozwiązaniem jest ruch, faktycznie aerobik w wodzie- rewelacja. Przy problemach z kręgosłupem polecane jest także pilates, które nie tylko pomaga wrócić do formy fizycznej, ale także /poprzez zastosowanie elementów jogi/ ma zbawienny wpływ na naszą psychikę.

pozdrawiam ciepło :smile:
wszystko mija, nawet najdłuższa żmija ;)

velafax tycie od leków ??

przez niewiemjuzsama 31 lip 2007, 20:28
Mam pytanie.

Od jakiegoś miesiąca przyjmuje lek velafax i zauważyłam że przytyłam 10kg !!! .. Czy to możliwe że ten lek ma takie działanie??.. Codziennie waga mi wzrasta .. odżywiam sie jak zawsze... czy ktoś miał doczynienia z tym lekiemm ??

Po których lekach się NIE tyje?

przez hania 15 paź 2007, 15:32
Jak w pytaniu: po których lekach antydepresyjnych/ i p/lękowych się NIE tyje?? Jakie macie doświadczenia?

przez Bad Girl 15 paź 2007, 17:35
fevarin i asentra - to napewno. przy czym to pierwsze bardzo mi pomoglo. ale a akurat nie bylam zadowolona z tego ze chudne... dziewczyny docencie siebie, ja marze o okrągłym brzuszku :)

przez Jovita 15 paź 2007, 23:12
citalopram (oropram) - swietny lek antydepresyjny i antylekowy- po nim wrecz sie chudnie , bo powoduje brak apetytu , akurat u mnie nie byl wskazany bo jestem szczupla a jak go bralam to wygladalam jak wieszak.Dodam jeszcze ze po lekach ktore pwoduja tycie mozna przytyc maksymalnie 2-3 kg, to ze sie tyje to tylko wina tego ze ma sie zwiekszony apetyt, sam w sobie lek nie powoduje tycia z powietrza przeciez tluszczyku sie nie bierze.
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez hania 16 paź 2007, 10:25
Jovita napisał(a):Dodam jeszcze ze po lekach ktore pwoduja tycie mozna przytyc maksymalnie 2-3 kg, to ze sie tyje to tylko wina tego ze ma sie zwiekszony apetyt, sam w sobie lek nie powoduje tycia z powietrza przeciez tluszczyku sie nie bierze.

w tym właśnie sęk żeby tego apetytu nie było..............:)

przez Jovita 16 paź 2007, 11:15
ale w chorobie bardzo wazne jest zebysmy sie zdrowow odzywiali , ale jesli na prawde bardzo przeszkadza zwiekszony apetyt to po prostu trzeba jesc regularnie i w malych ilosciach.
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez white_doll 23 paź 2007, 21:27
fluoksetyna.
sięgnąłem dna
zazdrościcie mi
wam nie dane
podróżować batyskafem

by bosski ziggy stardust

przez weronika 05 lis 2007, 22:39
też słyszałam że po fevarinie się nie tyje, ajeśłi chodzi o to tycie to ja przytyłam 7 kilo i wcale nie chodziło o zwięksony apetyt tylko o to że leki te często zatrzymują wodę w organiżmie , zaburzają strasznie przemiane materii, tzn krótko mówiąc doszło do tego że robiłam kupę raz na dwa tygodnie i żadne pieprzone herbatki i tebletki na przeczyszczenie nie chciały działać, musiałam się póżniej leczyć dodatkowo żeby mouje jelita wróciły do normy, ale nie zawsze tak musi być, nie bójcie się ja naprawde łykałm masakryczne ilość leków trzech rodzajów, tone, wiec pewnie dlatego az tak to wyszło, poza tym mimo wszystko nie żałuje psychotropów bo wyciągnęły mnie prawie w całości z bardzo ciężkiej nerwicy a to dla mnie najwazniejsze

przez cinnamon_inspiration 06 lis 2007, 06:06
Luxeta (czyli sertralina),Fevarin (czyli fluwoksamina)

Sortuj wg